איך לקבל מענק סיוע חד פעמי בסך 500 שקלים מהמדינה?

המדינה הודיעה על הענקה של מענק סיוע חד פעמי בסך 500 שח לאוכלוסיות מסויימות, וזה הזמן לדעת מי זכאי לקבל ואיך זה נעשה. המענק ניתן לאוכלוסיות מסויימות בלבד.

פורטל שאל איך עונה לכם.

מהו מענק סיוע חד פעמי?

מענק סיוע חד פעמי הוא מענק מיוחד בסכום של 500 שח שניתן פעם אחת בלבד לאוכלוסיה מסויימת שעונה על תנאי הזכאות. מקור המענק הוא בהודעת ראש הממשלה לציבור ולאחר מכן אושר בהסכם מיוחד לקבלת הסכום.

המענק משולם על ידי הביטוח הלאומי, באופן אוטומטי ללא צורך בהגשת תביעה או בקשה מיוחדת. הסכום צריך להיות מועבר במהלך חודש אפריל 2020.

למי מגיע מענק חד פעמי?

מענק הסיוע משולם לאוכלוסיות מסויימות שמקבלות קצבאות של המוסד לביטוח לאומי, והם:

  • מקבלי קצבת נכות – נכות כללית, נכות מעבודה, ניידות, ילד נכה, נכי צה"ל, שירותים מיוחדים, פעולות איבה, גזזת, פוליו, עירוי דם, אסירי ציון.
  • מקבלי קצבת הבטחת הכנסה.
  • מקבלי קצבת זקנה (אזרח ותיק).
  • מקבלי קצבת ילדים עד גיל 18.
  • מקבלי קצבת מזונות.

גובה המענק – כמה כסף מגיע?

כל מי שזכאי למענק אחד מהמענקים הכתובים מקודם, זכאי לקבל מענק בגובה 500 ש"ח.

מי שזכאי לקבל 2 קצאות נכות או יותר, זכאי למענק אחד בלבד. אבל מי שזכאי לקבל קצבת ילד נכה וגם קצבת ילדים, זכאי לקבל את 2 המענקים (500 שח עבור כל סיבה).

אזרחים ותיקים זכאים לקבל מענק כל אחד מהם בנפרד. ואם מגיע להם שירותים מיוחדים, סיעוד או תוספת השלמת הכנסה – אז זכאים גם לקבל תוספת של 450 ש"ח.

הורים לילדים, זכאים לקבל מענק עבור כל ילד ולכל היותר עבור 4 ילדים.

איך לקבל מענק סיוע חד פעמי?

הביטוח הלאומי משלם בצורה אוטומטית את המענק ולא צריך להגיש בקשה או תביעה מיוחדת. למעשה, המענק משולם בחודש אפריל 2020 בהתאם למועד הפקדת הקצבה הרגילה אליהם האנשים זכאים.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!


    למידע נוסף, אפשר לנסות את מנוע החיפוש