איך לאתר כספים אבודים חינם עם אתר הר הכסף?

שמעתם על מערכת איתור כספים אבודים חינם או על אתר הר הכסף הממשלתי? הגיע הזמן שנסביר לכם איך זה עובד. המערכת מחפשת אחר כל הכספים האבודים שלכם ונותנת לכם תשובה מיידית.

מה זה הר הכסף?

הר הכסף זהו אתר אינטרנט שהיא מערכת / מנוע לאיתור כספים אבודים של אזרחי מדינת ישראל. האתר עוזר למצוא את כל הכספים הנשכחים בחסכונות פנסיוניים ובחשבונות בנק ובפיקדונות בקלות, במהירות ו… בחינם!

הר הכסף הוא אתר ממשלתי בניהול ובפיקוח משרד האוצר ובנק ישראל, אליו מועברים נתונים אודות הכספים האבודים של האזרחים. בחיפוש קצר אפשר למצוא את כל המידע שתמיד רציתם.

רגע אז מהם כספים אבודים? כספים אלו נשכחו על ידי הבעלים שלהם והם ממתינים להם עד שימשכו אותם. בחסכונות פנסיוניים, חשבונות שלא נמשכו מהם כספים או לא הופקדו אליהם כספים במהלך 12 החודשים האחרונים הופכים להיות חשבונות לא פעילים – והכספים שם הופכים להיות "כספים אבודים".

אתר הר הכסף מאפשר למצוא את החסכונות הפנסיוניים הבאים: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון וגם ביטוח חיים ללא חיסכון.

האם מגיע לי?

בגדול, כל אחד יכול לבדוק בחינם אם יש לו כספים אבודים והאם מגיע לו לקבל אותם. אבל אם אחד המצבים הבאים קשור אליכם, ייתכן ומגיע לכם:

 • פתחתם כמה מוצרי חיסכון פנסיוני.
 • עבדתם אצל כמה מעסיקים / החלפתם כמה מקומות עבודה.
 • עבדתם בתור שכיר ואז בתור עצמאי, או להיפך, או במקביל.
 • הייתם במצב אבטלה.
 • פתחו לכם קופת חיסכון חדשה אצל מעסיק חדש.
 • ניידתם כספים בין גופי פנסיה.
 • ועוד..

איך לאתר כספים אבודים דרך הר הכסף?

איתור כספים אבודים חינם נעשה דרך אתר הר הכסף הממשלתי בקישור זה: itur.mof.gov.il.

יש לוודא שאתם נכנסים לאתר הממשלתי עם המילה gov בתור הקישור שמורה על אתר ממשלתי. יש הרבה אתרים מתחזרים לאתר הר הכסף הממשלתי, והם יכולים לקבל את הפרטים שלכם ואפילו לדרוש מכם כסף על מה שאפשר לקבל בחינם.. במילה אחת עוקץ. לכן הקישור מקודם זה האתר הרשמי.

כאשר תיכנסו אל האתר, מומלץ ללחוץ על חיפוש חסכונות פנסיוניים (לאחר מכן אפשר גם לחפש חשבונות בנק). שם תוכלו לבדוק גם עבור עצמכם וגם עבור קרוב משפחה שנפטר. כדי לחפש עליכם לחצו על חיפוש על שמי.

בעמוד הבא הזינו את הפרטים האישיים שלכם וענו על שאלות האבטחה ואז בצעו חיפוש. זה הכל.

בסוף, המערכת תחפש ואם תמצא, היא תציג לכם את רשימת הגופים בהם יש כספים אבודים. המערכת לא מציינת סכום מסויים, אלא רק אצל מי הם נמצאים. תוכלו לפנות אליהם כדי לדעת מה ניתן לעשות בהמשך.

אם אתם רוצים לקבל מידע מקיף יותר, תוכלו לקרוא את הכתבה על הר הכסף באתר פרוטוקול. המידע שם כולל מידע מורחב יותר.

  קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!


  למידע נוסף, אפשר לנסות את מנוע החיפוש