איך לאתר ביטוחים כפולים בחינם עם אתר הר הביטוח?

שמעתם על מערכת איתור ביטוחים כפולים חינם או על אתר הר הביטוח הממשלתי? הגיע הזמן שנסביר לכם איך זה עובד. המערכת מחפשת אחר כל הביטוחים שרכשתם ופרט ביטוחים כפולים ונותנת תשובה מיידית.

מה זה הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר אינטרנט, מערכת ואף מנוע לאיתור מוצרי הביטוח ואיתור ביטוחים כפולים של אזרחי מדינת ישראל. האתר עוזר למצוא את כל מוצרי הביטוח הפעילים ואת כל המוצרים עם אותו כיסוי ביטוחי, וזאת בקלות ובחינם.

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי בניהול ובפיקוח משרד האוצר (ליתר דיוק, רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון), אליו מועברים נתונים אודות הביטוחים של האזרחים. בחיפוש קצר אפשר למצוא את כל המידע שרציתם.

מהם ביטוחים כפולים? ביטוחים אלו נרכשו על ידי המבוטחים ושיש להם כפל בביטוח (מוצרים עם ביטוח זהה או דומה) ועדיין משלמים עליהם כסף. ביטוחים כפולים ממשיכים להתנהל בתור ביטוחים רגילים, אבל ברוב המקרים, בעת הצורך לא יהיה אפשר להפעיל את שניהם במקביל ואז נוצר שאחד הביטוחים מיותר וגרר תשלומים שלא לצורך – המערכת עוזרת לבטל אותם ולהחזיר את הכסף.

אתר הר הביטוח מאפשר למצוא את מוצרי הביטוח הבאים: ביטוח חיים עם חיסכון ובלי חיסכון, ביטוח דירה, ביטוח רכב חובה ורכוש (צד ג' או מקיף), ביטוח בריאות וגם ביטוח עסק.

האם מגיע לי?

בגדול, כל אחד יכול לבדוק בחינם אם יש לו ביטוחים כפולים והאם מגיע לו לקבל החזר על ביטול שלהם. אבל אם אחד המצבים הבאים קשור אליכם, ייתכן ומגיע לכם:

 • פתחתם כמה מוצרי ביטוח מנהלים.
 • רכשתם כיסוי ביטוחי שהיה כבר מכוסה בביטוח קודם שלכם.
 • קיבלתם כמה הצעות מחברות ביטוח והסכתם להם.
 • שכחתם לבטל ביטוח מסויים.
 • קניתם כמה מוצרי ביטוח שהשמות שלהם אחרים, אך בפועל הם זהים.
 • רכשתם ביטוח שהוא מקיף יותר וכולל כיסוי מסויים שנמצא במוצר אחר.
 • עברתם בין חברות ביטוח.
 • ועוד..

איך לאתר ביטוחים כפולים דרך הר הביטוח?

איתור ביטוחים כפולים חינם נעשה דרך אתר הר הביטוח הממשלתי בכתובת: harb.cma.gov.il.

יש לוודא שאתם נכנסים לאתר הממשלתי עם המילה gov בתור הקישור שמורה על אתר ממשלתי. יש הרבה אתרים מתחזרים לאתר הר הביטוח הממשלתי, והם יכולים לקבל את הפרטים שלכם ואפילו לדרוש מכם כסף על מה שאפשר לקבל בחינם.. במילה אחת עוקץ. לכן הקישור מקודם זה האתר הרשמי.

כאשר תיכנסו אל האתר תוכלו לבדוק עבור עצמכם או עבור קרוב משפחה שנפטר. כדי לחפש עליכם לחצו על חיפוש על שמי.

בעמוד הבא הזינו את הפרטים האישיים שלכם וענו על שאלות האבטחה ואז בצעו חיפוש. זה הכל.

בסוף, המערכת תחפש ואם תמצא, היא תציג לכם את רשימת חברות הביטוח בהם יש לכם ביטוחים פעילים ויכולה להתריע בפני ביטוחים כפולים. המערכת מציינת את החברות, הפוליסות, תקופת ביטוח, מספר פוליסה, רשימת ביטוחים, כתבי שירות ועוד. תוכלו לפנות אליהם כדי לדעת מה ניתן לעשות בהמשך.

אם אתם רוצים לקבל מידע מקיף יותר, תוכלו לקרוא את הכתבה על הר הביטוח באתר פרוטוקול. המידע שם כולל מידע מורחב יותר ומקיף נושאים נוספים שכדאי להכיר.

  קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!


  למידע נוסף, אפשר לנסות את מנוע החיפוש