איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בעלי חיים - חיות מחמד - איך ואיפה ניתן לאמץ חיות מחמד

איך ואיפה ניתן לאמץ חיות מחמד


בבואכם לאמץ לביתכם חיית מחמד עליכם להחליט האם אתם מעוניינים בבעל חיים גזעי עם תעודות או במעורב. היתרון בכלבים וחתולים גזעיים הוא שניתן לדעת מראש מה יהיה גודלו של בעל החיים ואיך יהיה אופיו, החיסרון הוא מחירם היקר יחסית.

מומלץ להיזהר מסוחרים ומגדלים שאינם מורשים ומציעים בעלי חיים "גזעיים ללא תעודות", מדובר בבעלי חיים שהורבעו ללא פיקוח וטרינרי ועשויים לסבול ממחלות גנטיות שונות, בריאות ירודה ובעיות התנהגות שונות שנובעות מהחזקה לא ראויה. 


כלבים גזעיים אם אתם מעוניינים לרכוש כלבים גזעיים עם תעודות ניתן לקבל רשימת מגדלים מורשים מההתאחדות הישראלית לכלבנות שחברה בפדרציה הבינלאומית לכלבנות וכפופה לתקנותיה. המגדלים המורשים ינפיקו עבורכם גם תעודות ואילן יוחסין עבור הכלב שרכשתם, וכן יספקו אישור וטרינרי לבריאותו.


חתולים גזעיים – חתולים גזעיים נמכרים בבתי גידול פרטיים ברחבי הארץ. חשוב לוודא שהמגדל חבר באחד משלושת הארגונים הבינלאומיים: WCF, FIFE או TICA ויכול לספק תעודות, אילן יוחסין ואישור ווטרינרי.


כלבים וחתולים מעורבים אם אתם מעוניינים בכלב או חתול מעורבים ללא תעודות ניתן לפנות לאחת מהעמותות למען בעלי החיים הפועלות באזורכם. העמותות מקיימות ימי אימוץ מסודרים בהם ניתן לאמץ כלב בעלות סמלית. ניתן גם לאמץ כלבים בוגרים, שכבר עברו את שלב החינוך לצרכים והגיעו לגודלם הסופי.


תוכים, זוחלים, מכרסמים וחיות אקזוטיות אחרת חיות מחמד אלו נמכרות לרוב בחנויות הציוד לבעלי חיים ובבתי גידול פרטיים. לפני הרכישה רצוי לפנות לווטרינר שמתמחה בטיפול בחיות אלו כדי שיעזור לכם לאתר בית גידול מתאים. חשוב לוודא שחיית המחמד שאתם עומדים לרכוש טופחה כראוי ועברה בדיקות וטרינריות, כדי למנוע כניסת חיות לא בריאות לביתכם.

 

הכנת הבית לגידול חיית מחמד

 

אימוץ חיית מחמד הוא התחייבות לשנים ארוכות. חיית מחמד לא מצריכה רק ציוד אלא גם זמן, תשומת לב והשקעה כלכלית לא קטנה. לפני שאתם מאמצים חשוב לוודא שיש לכם את האפשרות לגדל אותה לאורך זמן ושביתכם מתאים לגידול בעל חיים:


כלבים כדאי להכין עבור כלבכם פינה בבית שבה הוא ירגיש בנוח. הפינה לא צריכה להיות מרכזית מידי אך גם לא נידחת, ורצוי לשים בה כרית או שמיכה מרופדת, כלי אוכל ושתיה. כלב זקוק לשלושה טיולים ביום לצורך עשיית צרכיו ופריקת אנרגיה. לצורך היציאה לטיול יש לרכוש רצועה, ואם מדובר בכלב שנמנה על אחד משמונת הגזעים המסוכנים, יש לרכוש גם זמם (מחסום פה). מומלץ להצטייד גם במזון כלבים יבש המותאם לגילו וגודלו של הכלב.


חתולים הם אינם זקוקים לטיולים בחוץ, ועושים את צרכיהם בארגז חול ייעודי. יש למקם את ארגז החול במקום נגיש, אך לא מרכזי מדי ושיהיה נפרד מכלי האוכל והשתייה של החתול. אם אתם גרים בדירה בקומה גבוהה מומלץ להתקין סורגים או תריסים על החלונות שימנעו מהחתול נפילות מסוכנות. גם לחתולים יש מזון יבש, ומומלץ להשתמש בו כתזונה עיקרית. אלרגיה לחתולים היא אחת האלרגיות הנפוצות ביותר בעולם, לכן מומלץ לגשת לקופת החולים טרם האימוץ ולבדוק שכל דיירי הבית אינם אלרגיים לחתולים.


תוכים, מכרסמים, זוחלים וחיות אקזוטיות גידול חיות אלו מצריך רכישת כלוב או אקווריום גדול מספיק שיאפשר לבעל החיים להתנועע בחופשיות. מכיוון שמדי פעם מומלץ לשחרר אותם מהכלוב ולאפשר להם זמן למשחק ופריקת אנרגיות - יש לוודא שביתכם מאובטח כדי למנוע תאונות: שכל החלונות ניתנים לסגירה, שאין כבלי חשמל חשופים וכדומה. רצוי להתעדכן אצל הווטרינר לגבי טיב החיה שאתם מבקשים לאמץ. לחיות שונות יש מאפיינים כמו: ריח חריף לחמוסים, שריקות וצווחות לתוכים וזנב מצליף לאיגואנות, שלא מתאימים לכל אחד.
מקורות

עמותות למען בעלי חיים
מההתאחדות הישראלית לכלבנות
אימוץ חיית מחמד


מאת: ארנון


תגיות: חיית מחמד, כלב, חתול, תוכי,

מדריכים קשורים:

איך מחשבים גיל של כלב
איך לגרום לגור כלבים להיגמל מעשיית צרכים בבית?
איך להרחיק חתולים?
איך לייבא או להטיס חיות מחמד
איך לאמץ כלב
איך להרגיל את כלבכם החדש לגבולות בבית
איך לאתר כלב שאבד
איך לאלף קינג צ'רלס
איך לא לגדל חתול
איך בוחרים כלב לאימוץ?
איך ואיפה ניתן לאמץ חיות מחמד
  • rating: 2.8 based on 484 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports