איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - לימודים - לימודים אקדמים - איך לבחור תחום לימודים

איך לבחור תחום לימודים


 

לבחירת לימודי מקצוע יש השפעה רבה על עתידכם. זוהי אחת הבחירות הגורליות בחיינו ולכן יש לייחס לה חשיבות עילאית.

למקצוע שתבחרו ללמוד תהיה השפעה רבה על המשך חייכם, מקצוע זה יהיה ככל הנראה תחום העיסוק העיקרי שלכם והוא ישפיע על  איכות חייכם, פרנסתכם, רמת החיים בה תחיו, החברה והסביבה בה תשהו רב שעות היממה והסיפוק והאושר שתחוו.
  
ההחלטה על בחירת מקצוע ללימודים לרב נעשית בתקופה שלאחר השירות הצבאי.
בהחלטה זו אנו צריכים לכלול מספר פרמטרים, הרי בסופו של עניין נצטרך לממש בצורה אופטימלית את הפרמטרים הללו.


הפרמטר החשוב מכל הינו אהבת המקצוע. אם נחשוב בהגיון, מקצוע זה ישמש לנו כעיסוק בעתידנו ועל מנת להרגיש סיפוק מעיסוקינו בחיים כדאי שנאהב את מה שאנו עושים.
שיקול החשוב הנוסף שצריך להכריע הינו עניין הפרנסה, שהרי זהו השיקול העיקרי שישפיע על איכות החיים והרמה בה תחיו במשך ימי חייכם.


שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הינו הכישורים הטמונים בנו  והיכולת ללמוד ולעסוק במקצוע זה שהרי לא כל מקצוע תואם את הכישורים ואת היכולת שלנו לעמוד במשימות הכרוכות בו.
מעבר לזה אנו צריכים לברר אם נוכל לעמוד בדרישות הלימודים ו/או המקצוע שבחרנו מבחינה כלכלית מנטלית ופיסית.

 

 

 

איך נבחר מסלול לימודים

לחלק מן האנשים הבחירה תהיה קלה מאחר והם יודעים מראש מהו התחום שאליו הם נמשכים ביותר ובו הם רוצים לעסוק ולכן הלימודים, עבור אותה קבוצת אנשים, יהוו הגשמת חלום שחיכו לו כל חייהם. האנשים הללו לרב יהיו מסופקים מתחום עיסוקם במשך החיים אך לא תמיד יהיו מרוצים מרמת החיים והפרנסה.

קבוצה נוספת של אוכלוסיה יהיו האנשים ש"זרמו" עם החיים". אותם אנשים שבמשך השירות הצבאי או בסמוך לו עסקו בתפקיד מסוים או במקצוע כלשהו ולאחר מכן ימשיכו ללמוד באותו תחום.

קבוצה נוספת של אוכלוסיה ילכו בדרכי הוריהם, וילמדו או יעסקו במקצועות שעוסק אחד מהוריהם, לעיתים זו תהיה הדרך הקלה עבורם "להיכנס לעסקים" במיוחד אם  אחד ההורים מצליח בתחומו.

הקבוצה ה"בעייתית" ביותר הם האנשים שרוצים ללמוד אך אין להם כיוון ברור. אנשים אלו יצטרכו להתמודד עם מחשבה רבה והחלטה בשבילם תהיה קשה.


יש מספר דרכים להתחיל ולחקור את הנושא:


ראשית, בימינו ניתן לקרוא על כל תחום ועניין באתרי האינטרנט, ברב האתרים יקלו עליכם ותתבקשו  לרשום פרטיכם על מנת שיוכלו ליצור עמכם קשר, לשלוח לכם חומר כתוב על המכללות או לזמן אתכם לימי עיון פתוחים.

דרך נוספת הינה להתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה שעברו את השלב והינם בעלי ניסיון בתחומים כלשהם הגורמים לכם עניין.

 

בנוסף תוכלו לגשת לייעוץ והכוונה, שם תתבקשו להיבחן ועל סמך מבדקים ומבחנים שיערכו לכם ובהתאם לתוצאות המבחנים יוכלו לייעץ ולכוון אתכם בהתאם ליכולות ולכישורים שלכם.  

בסופו של עניין – ההחלטה מה ללמוד אינה קלה כלל,  ולעיתים יתכנן כי גם לאחר שהחלטתם, נרשמתם והתחלתם ללמוד,  תגלו כי אין לכם עניין בתחום שבחרתם והלימודים אינם מעניינים ואינם מספקים אתכם. במסגרת הלימודים תחשפו לתחומים רבים נוספים שיתכן ויגרמו לכם לשנות החלטתכם במהלך הלימודים. אם זה קורה לכם - אל תהססו והירשמו ללמוד מקצוע אחר לחיים.

 

האם הלימודים הינם החלטה גורלית?

בחירת תחום הלימודים לעיתים הינה בחירה גורלית לחלק מאיתנו, אך יש מספר גורמים ההופכים החלטה זו להחלטה שאינה גורלית. חלקם הגדול של הסטודנטים החלו לימודיהם לאחר השירות הצבאי, בתחילת שנות העשרים. כפי שנאמר לעיל, חלק מן הסטודנטים ידעו בדיוק לאיזה תחום מועדות פניהם, וחלקם בחרו תחום לימודים לאחר התלבטויות רבות שבסופן הגיעו להחלטה.


בגילאי העשרים לא תמיד יש לאדם יכולת לקבוע אם הבחירה תספק אותו בהמשך החיים, יכול להיות שתוך כדי לימודים או עיסוק במקצוע יגלה אותו אדם כי המקצוע לא מתאים לו. אין כל סיבה שההחלטה שביצעתם בגיל כה צעיר, כאשר אינכם מודעים ליכולות שלכם, תהיה החלטה גורלית, אף פעם לא מאוחר מידי כדי לעשות שינוי.

סיבה נוספת הינה חוסר סיפוק או חוסר היכולת להתפרנס בכבוד מן המקצוע אשר בחרתם. אין ספק כי ההחלטה שעשיתם בשנות העשרים של חייכם לא צריכה להשפיע על גורלכם. מי שחש צורך בשינוי רצוי מאד כי יגשים את רצונותיו, כאשר הוא כבר מגובש בדעותיו ויודע בדיוק היכן ירגיש סיפוק מכל הבחינות.  

אנשים מסוימים  ירגישו במהלך חייהם כי המקצוע שבחרו מכביד עליהם מבחינה פיסית או מנטאלית, ויגיעו להחלטה כי הם חייבים שינוי.  צורך זה מתעורר בדרך כלל בסוף שנות השלושים, כאשר האדם מגובש בדעותיו ורצונותיו.

כמו כן יש לקחת בחשבון כי החיים הם דינאמיים, העולם מתקדם והאפשרויות רבות, ניתן להתקדם ולהתפתח באמצעות לימודים של תחומים נוספים, יש אין ספור אפשרויות ולעיתים קרובות מקומות העבודה יעודדו לימודים במקביל, וגם אם אינכם נמצאים במקום עבודה שיאפשר לכם ללמוד ולהתפתח, קיימים לימודי ערב המאפשרים  לעבודה לעיתים קרובות מעודדים זאת והדבר אפשרי גם להיעשות בחופף ז"א ניתן לעבוד וללמוד לימודי ערב על מנת להתקדם, להגיע להישגים בתחומים שונים, להוסיף עוד תחומים ולהתנסות בהם.

ולסיכום, אף פעם לא מאוחר להגשים את עצמך.


מאת: צח


תגיות: לימודים, לימודים אקדמאיים, מה ללמוד, בחירת מקצוע,

מדריכים קשורים:

איך מגיעים לאוניברסיטת תל אביב
איך ללמוד פוטושופ אונליין באינטרנט ?
לימודים אונליין איך לומדים מהבית עיצוב גרפי סרטון הדגמה
איך ללמוד סינית?
איך לבחור מוסד לימודים איכותי?
איך בוחרים תחום ללימודים?
איך לומדים לקראת התואר?
איך חושבים על מקצוע מתאים?
איך בוחרים מה ללמוד לתואר ראשון?
מה נותן לי קורס בדמיון מודרך ?
איך לבחור תחום לימודים
  • rating: 2.9 based on 495 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports