איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - חוק ומשפט כללי - איך מתנהל הליך מימוש זכויות נזקי גוף עקב רשלנות רפואית ?

איך מתנהל הליך מימוש זכויות נזקי גוף עקב רשלנות רפואית ?


הליך מימוש הזכויות עקב מעשה ו/או מחדל בטיפול רפואי כרוך בביצוע מספר שלבים.

העצה הטובה ביותר שניתן לתת לאדם הסבור כי בוצעה כלפיו רשלנות רפואית היא לגשת באופן מיידי לעורך דין המתמחה בתחום, אשר ילווה אותו בכל שלבי ההליך המשפטי, החל מאיסוף המסמכים הנדרשים לגיבוש התביעה וכלה בהגשתה וגביית הפיצוי בעבור נזקי המטופל.

הנה כי כן, נראה כי ראשיתה של כל תביעת רשלנות רפואית הינה בגיבוש האסמכתאות התומכות בטענות התביעה העתידיות. לפיכך, ההנחיה הראשונה של עורך דין נזיקי לנפגע רשלנות רפואית תיהיה פניה לבית החולים או המוסד הרפואי הרשלן, בבקשה כי ימסור לידיו את הרישום הרפואי שנוהל במהלך הטיפול שהוענק על ידו. בהקשר זה חשוב לציין כי מדובר בזכות של כל מטופל לקבל העתק של הגיליון הרפואי, כאשר חוק זכויות החולה אף מעגן זכות זו בהוראותיו, כך שהוא מחייב את בית החולים לאפשר לכל מטופל את העתקת הגיליון.

יודגש כי בנוסף לפגיעה שנגרמת עקב רשלנות רפואית מצידו של הצוות המטפל במסגרתו של המוסד הרפואי, הרי שמוסדות רבים אף מתרשלים בניהול הרשומות הרפואיות של מטופלים, כך שהם אינם מקפידים על רישום ראוי אודות ההליכים הרפואיים. במידה ועורך הדין יווכח כי תיעוד המוסד אכן נעשה ברשלנות, באופן הפוגע ביכולתיו של מרשו להוכיח את תביעתו, הרי שהטענה הראשונית שתיטען במסגרת כתב תביעת רשלנות רפואית שיוגש מטעמו תהא טענת היפוך הנטל, לפיה נגרם נזק ראייתי לתובע בעקבות התרשלות הנתבעים, כך שיש להעביר את נטל ההוכחה בכל הנוגע לעובדות שלא תועדו ברישום הרפואי – אל כתפי הנתבעים.

השלב הבא לאחר בחינת החומר הרפואי, כאמור, הינו קבלת חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה. את הרופא המומחה יש לבחור בהתאם לסוג הפגיעה שנגרמה עקב רשלנות הרפואית ועל פי הנזקים שנגרמו למטופל בעקבות אותה פגיעה. במקרים רבים נדרשות מספר חוות דעת רפואיות, כאשר כל אחת מהן עשויה לעסוק בהיבט רפואי אחר של התביעה (קביעת אופן הטיפול הרשלני, הטיפול הרפואי שהוענק לתובע, הנזקים מהם הוא סובל, סיכויי החלמתו ועוד). לאחר גיבוש חוות הדעת, יש לנסח כתב תביעה בהתאם ולצרף אליו את כל המסמכים שנאספו על ידי הנפגע ורלוונטים לתביעתו.

על מנת לוודא כי כתב התביעה מנוסח כראוי יש לצאת מנקודת הנחה כי בית המשפט יקבל את כל הטענות המנויות בו. כך, במידה והנפגע יהיה זכאי לקבל פיצוי כספי כתוצאה מקבלת כל הטענות האמורות, הרי שמדובר בכתב תביעה ראוי והולם. לאחר ניסוח כתב התביעה יש להגישו לבית המשפט בעל הסמכות המקומית והעניינית, כאמור בתקנות סדר הדין ובחוק בתי המשפט. ודוק, במידה וכתב התביעה יוגש לבית משפט שאינו בעל הסמכות לדון בו, עלול הדבר להשמיט את הקרקע מתחת לתביעת רשלנות רפואית של התובע, זאת מבלי שבית המשפט ידון בטענותיו.

לא למותר לציין כי כאשר מדובר במוסד רפואי ממשלתי, הדין קובע כי יש לצרף את המדינה (משרד הבריאות) כנתבעת עיקרית או נוספת, בהתאם לנסיבות העניין. לאחר הגשת כתבי הטענות על ידי בעלי הדין יחל בית המשפט בניהול התיק, תוך שהוא גובה עדויות, בוחן את חוות הדעת ועל פי זה קובע את מידת האחריות של המוסד הרפואי ואת סך הפיצוי שיש להעניק לתובע בעקבות אותה רשלנות רפואית.

 

הערה: הכתבה נערכה על ידי צוות אתר LawTip.co.il

אין לראות באמור משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי

לדיון בנושאים משפטיים בנושא הנ"ל ניתן להיכנס בקישור הבא אל פורום רשלנות רפואית המנוהל על ידי עורכי דין ולהעלות נושא לדיון.
מקורות

רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית


מאת: LawTip.co.il


תגיות: רשלנות רפואית, פורום רשלנות רפואית,

מדריכים קשורים:

איך להגיש תביעת רשלנות רפואית?
איך משיגים חוות דעת רפואית משפטית?
איך תובעים על רשלנות רפואית?
איך מתנהל הליך מימוש זכויות נזקי גוף עקב רשלנות רפואית ?
  • rating: 2.9 based on 465 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports