איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות - כללי - איך פועל הלב

איך פועל הלב


איך פועל מחזור הדם?

 

בגופנו מערכת כלי דם הבנויה משני חלקים.
חלק עורקי – הבנוי מעורקים המובילים דם מהלב לאיברים שונים בגופנו, העורקים בנויים בצורה כזו שהם יוצאים מהלב, בצורת עורקים גדולים שהולכים וקטנים ומתפצלים לכיוונים שונים ומובילים דם לאיברים שונים בגופנו. לאחר שהדם מגיע לכל יעדיו ברקמות השונות בגופנו, הוא חוזר ללב דרך המערכת הורידית בצורה הפוכה. מהורידים הקטנים ביותר אל הגדולים ביותר עד להתנקזות הדם חזרה ללב, פעולה זו חוזרת על עצמה כל עוד אנו חיים.

 

מערכת כלי הדם הינה מערכת סגורה, אשר הלב משמש כמשאבה המזרימה את הדם לאיברים, כאשר תפקיד הלב הינו לספק לגופנו, דרך הדם, את כל אשר צריך גופנו ובעיקר חמצן שמוזרם לדם כאשר הוא עובר דרך הריאות ומתעשר בכדוריות האדומות שמספקות את החמצן לתאים בגופנו.


בגוף קיימים שני מחזורי דם, מחזור קטן ומחזור גדול.

מחזור הדם הקטן

 

הלב בנוי משני חלקים – ימני ושמאלי. מערכת כלי הדם הינה מערכת סגורה, והלב משמש כמשאבה כאשר הדם זורם מחלקו הימני של הלב לכיוון הריאות, משחרר את הפחמן הדו חמצני, נטען בחמצן וחוזר לחלקו השמאלי של הלב.

 

מחזור הדם הגדול

לאחר שהדם שיחרר את הפחמן הדו חמצני וטען חמצן מהריאות (במחזור הדם הקטן), מועבר הדם מחלקו השמאלי של הלב לאיברי הגוף, מספק להם חמצן וחוזר לחלקו הימני של הלב.

 

יש הבדל בין דם ורידי לדם עורקי ובשום שלב לא אמור להיות ערבוב בין שני המחזורים אלא אם כן במקרה של מום.
 

איך פועל הלב?

 

הלב בנוי ממדורים, שסתומים ושרירי הלב המשמשים כמערכת הנעה.  הדם זורם כל הזמן בכיוון אחד מבלי אפשרות לחזור אחורה, לשם כך מתפקדים השסתומים לאחר כל מעבר של הדם ממדור למדור. מחזור הדם פועל בדייקנות ומושפע מהמערכת ההורמונאלית וממערכת העצבים.


בחלקו הימני של הלב יש מדורים, הדם זורם דרך עליה ימנית לחדר שהינו חלק ממדורי הלב המהווה מאיץ מאחר והוא שרירי, בעת שהלב פועם הוא מתכווץ, בזמן ההתכווצות זורם הדם מכיוון העלייה הימנית לכיוון החדר הימיני, בין העליה הימנית לחדר קיים שסתום שפעולתו חד כיוונית, ברגע שהדם עולה לכיוון החדר הימני, הדם זורם ולא יכול לחזור. החדר הימיני מתמלא בדם וכשהלב פועם ומתכווץ שוב זורם הדם לכיוון הריאות כאשר גם בין החדר הימני לריאות ישנו שסתום המונע חזרה של הדם. מהריאות הדם חוזר לצידו השמאלי של הלב, לעליה השמאלית וממנה לחדר השמאלי. כאשר ביניהם שסתומים המונעים חזרה של הדם.


החדר השמאלי מהווה תחנה אחרונה של הדם, כאשר הדם הנמצא בו לפני שהוא זורם לרקמות הגוף הינו עשיר בחמצן. משם זורם הדם לאבי העורקים שממנו זורם לכל רקמות הגוף.


מאת: צח


תגיות: הלב, מחזור הדם, How does the heart work ?

מדריכים קשורים:

איך לבצע הלבנת שיניים?
איך לצייר סקיצות אופנה?
איך להלבין את השיניים
איך יודעים אם החזיה מתאימה לך?
איך נבחר ברופא שיניים לטיפול השתלת שיניים ?
איך מתבצע טיפול הלבנת שיניים
איך לשמור על שיניים לבנות
איך פועל הלב
  • rating: 2.9 based on 525 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports