איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - נדלן - איך מתארגנים לחזק מבנה לרעידות אדמה בעזרת תמא 38

איך מתארגנים לחזק מבנה לרעידות אדמה בעזרת תמא 38


תמא 38 או תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. תמא 38 היא תכנית לתת מענה למבנים ישנים שלא יעמדו בפני רעידת אדמה ויקרסו. התכנית נועדה כדי לעודד ולתת תמריצים לבעלי המבנים לחזק את המבנה שלהם בעצמם. כמו כן התוכנית נועדה לעזור מבחינה כלכלית וגם מבחינת אישורים והיתרי בנייה המותנים בחיזוק המבנה. תמא 38 היא לא תקן מחייב למעשה תמא 38 היא תכנית שאושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת אלפיים וחמש. אין ספק שהמדינה לוקחת ברצינות את האפשרות לכך שנחווה באזור רעידת אדמה שכן ישראל ממוקמת באזור גאוגרפי שנקרא השבר הסורי אפריקאי הידוע בפעילות סיסמוגרפית רגישה התוכנית תמא 38 נועדה להכין את האזרחים למקרה של רעידת אדמה ועל ידי כל לצמצם את אחוז הנפגעים ולצמצם את הנזקים שיגרמו עקב רעידת האדמה. יש כיום אחוזים גבוהים מאוד של מבנים שלא עומדים בתקן ולא מוכנים למקרה של רעידת אדמה הרבה מהמבנים הללו ממוקמים בפריפריות הפרושות לאורך ולרוחב המדינה.

תמא 38 לצורך חיזוק מבנים

מבחינה סטטיסטית מה שגורם לרוב הנזקים והפגיעות בנפש בעת רעידת אדמה, היא קריסה של מבנים. יש לקחת בחשבון שיש מבנים המכילים המון בני אדם במקביל. מבנה כזה שלא עומד בתקן סביר להניח שבעת רעידת אדמה הוא יתמוטט ולא יחזיק מעמד. תמא 38 היא תכנית שנועדה לתת תמריצים לבעלי המבנים כדי שיחזקו את המבנה שבבעלותם ובכדי שיהיה מוגן ככל הניתן בעת רעידת אדמה. הרבה מהבתים הקיימים כיום במדינת ישראל, לא עומדים בתקן ודורשים חיזוק על פי תמא 38. לכן מומלץ לבצע בדיקה למבנה ולעמידתו בתקן על ידי מומחה של תמא 38. כמו כן בעת רכישת דירה חשוב לבדוק ולוודא שהמבנה אותו מתכוונים לרכוש עומד בתנאים של תמא 38, את הבדיקות לעמידות המבנה מבצע מהנס מבנים, שלו רישיון מתאים. תמא 38 מאפשרת לבעלי המבנים ליהנות מזכויות בעת שיפוץ או חיזוק של מבנה.

פרויקט תמא 38 בבית משותף

מאז שהתוכנית תמא 38 אושרה על ידי הממשלה, ניתן לראות את ההשפעה שנוצרה בשוק הנדל"ן. יותר ויותר חברות יזמות מציעות לבעלי בתים משותפים את האופציה לחזקם את המבנה שבו הם מתגוררים על פי תכנית תמא 38 ובתמורה החברה תבנה קומה נוספת על גג המבנה ובעצם כולם מרוויחים מהעסקה. לשם ביצוע פרויקט של תמא 38 בשיתוף עם חברת יזמות על כלל הדיירים במבנה להחליט מספר החלטות כדי לבחור חברה מתאימה המתמחה בתחום של תמא 38. בשלב הבא בתהליך פרויקט של תמא 38 חברת היזמות ובמקביל גם הדיירים אמורים לבדוק לגבי אישורי בנייה מהעירייה המקומית. מהלך של שיתוף פעולה בין יזמים ובעלי מבנים הוא נפוץ ביותר כיום ומאז שהחלה התכנית תמא 38.


 כדי לקבל מידע נוסף בנושא תמא 38 וחיזוק מבנים לרעידות אדמה, היכנסו לאתרינו  http://www.t-38.co.il
מקורות

תמא 38
רעידת אדמה


מאת:


תגיות: תמא 38, נדלן, רעידת אדמה,

מדריכים קשורים:

איך דירות השקעה ישלמו את הדיור המוגן ? - מדריך לרכישת דירה
איך רוכשים דירה בארצות הברית
איך מחפשים נדלן בחול ?
איך להשיג את המחיר הטוב ביותר עבור הבית שלי שמוצע למכירה ?
איך מבררים זכויות מימוש תמא 38?
איך מתארגנים לחזק מבנה לרעידות אדמה בעזרת תמא 38
  • rating: 2.6 based on 357 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports