איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך לכתוב חוזה

איך לכתוב חוזה


כתיבת חוזה היא דבר הכרחי בכל הנוגע להסכמים ומסמכים רשמיים. חוזה עוזר לשני הצדדים להבין את הכללים שיכלול ההסכם עליו חותמים. הדברים הכתובים בחוזה יחייבו את הצדדים על פי החוק, ולכן חשוב שנדע איך לכתוב חוזה שיועיל לנו. הנה מספר צעדים שינחו אותנו בעת כתיבת חוזה:

1. כתיבת פרטי החוזה תלויה באופי העסקה או ההסכם. על כל אחד מן הצדדים להבין פרטים כמו מחיר, צורת תשלום וכדומה, כדי שלא יווצר בלבול או שנחתום על חוזה בלי שהבנו אותו לגמרי.

2. צורת הכתיבה בחוזה צריכה להיות פשוטה. יש תחומים בהם נדרשת התעסקות בדברים ברמה מורכבת, אך עדיין יש לשמור על שפה פשוטה, כדי שיהיה לנו קל לקרוא את החוזה אחר כך ולהבין את כל הפרטים הקטנים. אם מדובר בחוזה מורכב, רצוי שנתייעץ בעורך דין המתמחה בחוזים. עורך הדין יבדוק את החוזה, יציע לנו רעיונות ויגיד לנו איפה טעינו ומה יש לתקן בטרם נחתום עליו.

3. חשוב שהפרטים בחוזה שלנו יוצמדו לתאריכים ספציפיים. אם מדובר בעסקה, נרצה לציין עד איזה תאריך על העסקה להתבצע, באילו תאריכים יסודרו התשלומים וכדומה.

4. יש להבהיר איזה רכוש שייך למי, מה הן החובות ומה הן הזכויות של כל צד. על כל צד לדעת מה היא האחריות שלו בחוזה, מה עליו לעשות ומה מותר לו לעשות במסגרת החוזה.

5. כדאי לציין גם מקרים יוצאי דופן בהם יוכל צד זה או אחר לצאת מההתחייבות של החוזה. נפרט באילו מקרים ניתן לצאת מהחוזה, ומה ההשלכות של הפסקת החוזה לפני הזמן.

6. לסיום נוודא ששני הצדדים חתמו על החוזה.

מאת: עוזי


תגיות: חוזה, How to write a contract
איך לכתוב חוזה
  • rating: 2.8 based on 472 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports