איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך כותבים מכתב

איך כותבים מכתב


למרות שכיום הרבה מהתקשורת שלנו מתבצעת בטלפון וברשת, כתיבת מכתבים היא עדיין מנהג נפוץ. חשוב לדעת איך לכתוב מכתב רשמי, וזו יכולה גם להיות דרך מיוחדת ויצירתית להביע את עצמנו ולהעביר מסר לאדם אחר. מכתב מושקע מראה על הבעת כבוד, התעניינות ורצינות אצל הכותב. הנה כמה טיפים שיעזרו לנו לכתוב מכתב:

1. לפני שאנחנו מתחילים לכתוב את המכתב עצמו, נצטרך לכתוב מעט פרטים. סוג הפרטים תלוי בסוג המכתב – אם אנחנו שולחים מכתב לחבר, נצטרך לכתוב רק מעט פרטים. מכתב עסקי ידרוש יותר פרטים, מכיוון ויכול להיות שמקבל המכתב לא מכיר אותנו, וירצה לדעת קודם כל מי אנחנו ומדוע אנחנו שולחים לו את המכתב. פרטים אלו יכולים לכלול כתובת, טלפון, שם הנמען, הכתובת שלנו, ושם המדינה אם אנחנו שולחים מכתב אל אדם שגר במדינה אחרת. חשוב שנציין נושא למכתב.

3. מכתב מתחיל בדרך כלל בברכה רשמית או חברית. אם אנו כותבים מכתב רשמי כמובן שלא נרצה לכתוב "מה קורה" וכדומה, אלא נפתח בנימה מקצועית יותר.

3. לאחר שכתבנו את הפרטים ופנינו אל מקבל המכתב, ניתן להתחיל לכתוב את גוף המכתב. זהו החלק העיקרי בו נשקיע את מירב הזמן. כדאי להפריד מספר נושאים לפסקאות כדי לא להעמיס על מקבל המכתב. אורך של מכתב תלוי בכמות המידע שאנחנו רוצים להעביר, אך עדיף לא לגרור מכתב מעבר לאורך שנראה לנו הגיוני.

4. את הפסקה או המשפט האחרון נכתוב בצורה ממנה יבין הנמען לאיזה תגובה אנו מצפים ממנו. נבקש שיענה לנו, יצור עימנו קשר בטלפון, או יענה על שאלה הקשורה לנושא המכתב.

5. סיום המכתב, כמו תחילתו, צריך להיכתב בצורה אישית או מקצועית. אם מדובר באיש מקצוע, נרצה לסיים את המכתב בצורה מכובדת, יחד עם החתימה שלנו.

6. במידה ואנחנו שולחים מכתב בדואר ולא באימייל, יש לזכור לרשום את הכתובת שלנו ואת הכתובת של הנמען על גבי המעטפה. נדביק עליה בול ונשלח אותה באמצעות שירות הדואר.

מאת: עוזי


תגיות: מכתב, כתיבה, How to write a letter

מדריכים קשורים:

איך לכתוב מכתב המלצה לעובד
איך כותבים מכתב התפטרות
איך שולחים דואר רשום
איך כותבים מכתב
  • rating: 2.9 based on 592 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports