איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - רוחניות - מדיטציה ומודעות - איך לעשות מדיטציה

איך לעשות מדיטציה


מדיטציה היא פעולה התורמת לבריאות האדם ממספר בחינות. היא עוזרת להפחית מתחים ולחצים ולשמור על אורח חיים בריא. יש מספר דרכים לעשות מדיטציה, וכדאי לבדוק אותן כדי למצוא את הדרך המתאימה לנו ביותר. במדריך זה נמנה מספר שלבים בעזרתם ניתן לבצע מדיטציה מהסוג הנפוץ:

1. כדי להתחיל במדיטציה, נרצה למצוא מקום שנוח לנו לשבת בו. אפשר לשבת ישיבה מזרחית, או על כיסא. חשוב שהמקום בו אנחנו יושבים יהיה שקט. רעשים יכולים להפריע למדיטציה, אשר דורשת ריכוז.

2. נסגור את העניים ונרוקן את הראש ממחשבות. הרבה אנשים מוצאים ששלב זה לא קל לביצוע, ואכן הוא דורש אימון רב. הרעיון הכללי הוא לא להיתפס לאף מחשבה שעוברת לנו בראש. אפשר להתייחס למחשבות בתור סוג של קול פנימי שלא מרפה מאיתנו. במדיטציה, אנחנו מניחים לקול להמשיך לדבר, אך לא מתייחסים אליו. כלומר - נותנים למחשבות להופיע ולעבור הלאה עד שהן נרגעות, ואז נוצר שקט פנימי מסוים.

3. לאחר אימון רב בשיטת מדיטציה זו, נמצא שהמחשבות מופיעות מעט פחות, ונוצרים יותר מרווחים בין מחשבה למחשבה, בהן אנחנו מוצאים רגיעה ושקט. אם זו הפעם הראשונה שניגשנו לביצוע מדיטציה, כדאי שניקח את הדבר בקלות, שהרי אי אפשר לעשות משהו בצורה מושלמת על הפעם הראשונה. מדיטציה אמורה להפחית לחץ, ולכן מיותר שנלחץ על עצמנו להצליח בה. בפעמים הראשונות נבצע מדיטציה למספר דקות, ולאחר מכן נתאמן יום יום עד שנוכל להגיע לחצי שעה ויותר.

4. כמו שהזכרנו בהתחלה, ישנן שיטות שונות למדיטציה. יש אנשים שקשה להם לשבת בשקט הרבה זמן, ושווה להם לבדוק מדיטציות מהסוג שדווקא מתמקד בפעולה אקטיבית. הרעיון במדיטציה מסוג זה הוא לבצע פעולה מסוימת שנמשכת או חוזרת על עצמה, כמו יוגה, ציור, הליכה או כל פעילות אחרת שמתאימה לנו. ההתרכזות בפעולה מסיחה את דעתנו ממחשבה, ואנחנו עוברים למצב של ריכוז, רגיעה ושקט פנימי.
מקורות

שלבים לביצוע מדיטציה בסיסית


מאת: עוזי


תגיות: מדיטציה, רוחניות, התבודדות, How to meditate

מדריכים קשורים:

איך להשיג חבר\ה
איך לעשות דמיון מודרך ומדיטציה
איך לעשות מדיטציה בבית
איך להיות אמן קונג פו
איך להתחיל את היום עם מוטיבציה מושלמת?
איך לעשות מדיטציה
  • rating: 2.9 based on 452 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports