איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - יחסים - איך להתגבר על בגידה

איך להתגבר על בגידה


בגידה היא דבר הרסני לזוגיות אשר לא קל להשתקם ממנו. אין דבר יותר מפתיע מאשר לגלות שבן הזוג שלנו בגד בנו, במיוחד אם לא חשדנו שהוא מסוגל לעשות זאת. התמודדות עם בגידה היא תהליך בו נרצה מצד אחד לשקם את הביטחון שלנו בעצמנו ובאחרים, ומצד שני להחליט איך לפעול מול בן הזוג שבגד באמון שלנו. הנה מספר צעדים שיעזרו להתגבר על בגידה:

1. התאוששות מבגידה היא דבר שלוקח זמן. יש להתמודד עם רגשות הכעס והעצב ולא להדחיק אותן. להבין מה בפעולה של בן הזוג גורם לנו לרגשות אלו. יש סוגים שונים של בגידות חוץ מאשר בגידה על ידי בן זוג, וחשוב שנהיה ממוקדים בדבר שאיתו עלינו להתמודד. אפשר לכתוב רשימה של הרגשות שמשפיעים עלינו, וכך להיות יותר מודעים לתהליך.

2. כדאי שנבטא את הרגשות האלו – נדבר עם חבר קרוב או בן משפחה. נוציא את הכעס והמרירות, ונסביר מה הרגיז אותנו ופגע בנו. זה אולי נראה ברור מאליו, אבל אם נשאיר את הדברים בבטן ולא ניתן להם להשתחרר הם ימשיכו להטריד אותנו. נרגיש הרבה יותר משוחררים אחרי שהבאנו את המחשבות שלנו לידי ביטוי. נרצה שהמשפחה והחברים יתמכו בנו לאורך כל הדרך.

3. כשאנחנו מרגישים מסוגלים לכך, נדבר עם בן הזוג על העניין. נסביר איך אנחנו מרגישים לגבי המעשים שלו, ונגיע למסקנה האם נוכל אי פעם לסמוך עליו. אם יש סיכוי נמוך שנוכל לסמוך על האדם, אין סיבה להמשיך להיות בקשר איתו. הדבר נכון במיוחד כשמדובר באנשים הנוטים לבגוד שוב ושוב, עד שלהתנצלויות שלהם כבר אין משמעות.

4. אם בחרנו להיפרד מהאדם שבגד בנו, נרצה לעשות זאת בצורה שקולה ורגועה. למרות שאנחנו צריכים לבטא את הרגשות שלנו, לא נרצה להפוך את הפרידה לשלב מכאיב עוד יותר ממה שהוא. במידה ולמרות הבגידה החלטנו לתת לבן הזוג הזדמנות נוספת, הוא חייב להבטיח שלא יעשה זאת שוב. השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא – האם אנחנו יכולים לסמוך על הבטחה שכזאת?

5. כדי לעבור הלאה ולהיות מסוגלים לסמוך על אנשים שוב, כדאי שנפנים שבגידת בן הזוג אינה באשמתנו. היא אינה האחריות שלנו – הבוגד או הבוגדת הם האחראים למעשיהם, ואין תירוץ או סיבה אשר יכולים להצדיק בגידה. בנוסף, נרצה לשקם את האמון שלנו באנשים לאט לאט. הבגידה שעברנו לא אומרת שכל האנשים הם בעלי אופי בוגדני. בודאי שנרצה להיות זהירים, אך לא רצוי להגזים, כדי שנוכל לסמוך על אנשים וליצור מערכות יחסים בריאות.

 


מאת: עוזי


תגיות: זוגיות, בגידה, פרידה, How to overcome being cheated on

מדריכים קשורים:

איך להיפרד מחבר
איך להתגבר על האקס
איך להשיג חבר\ה
איך להתמודד עם בגידה
איך להציע נישואין
איך למצוא אהבה אמיתית
איך למצוא זוגיות
איך למצוא זוגיות ?
איך למצוא אהבה ?
איך תשפרו את התקשורת בזוגיות
איך להתגבר על בגידה
  • rating: 2.8 based on 565 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports