איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות - כללי - איך להתגבר על קנאה

איך להתגבר על קנאה


קנאה היא בעיה שעלולה להפריע לנו ולגרום סבל מיותר בחיינו. יש רמות קנאה שונות, אך מה שבטוח הוא שקנאה היא דבר שלילי שמסיח את דעתנו, ועדיף שנשקיע את הזמן שלנו בחיינו ולא במחשבות לא רלוונטיות על חיי אחרים. הנה מספר טיפים שיסבירו על קנאה ואיך להתגבר עליה:

1. הבעיה העיקרית בכל הנוגע לרגשות של קנאה היא השוואה. אנשים רבים עושים השוואות בינם לבין אחרים. זהו עניין של אגו – למי יש מכונית חדשה יותר, יותר כסף או כל דבר אחר. הצרה בצורת מחשבה זאת היא שתמיד יימצא אדם שיש לו יתרון כלשהו עלינו, כך שהתוצאה הסופית של קנאה תמיד תהיה שלילית. זוהי תחרות בה אי אפשר לנצח תמיד. השוואה בריאה תהיה לבדוק את עצמנו בהווה לעומת העבר. לראות כיצד אנחנו משתנים לטובה ולהעריך את עצמנו על כך. הרגשות והמחשבות שלנו צריכות להיות בשליטנו, ולא תלויות במה שעושים אנשים אחרים.

2. רצוי שנעריך את עצמנו יותר. נכיר בדברים שיש לנו ואולי אנחנו שוכחים מהם ולוקחים אותם כמובן מאליו. אפשר להכין רשימה של כל הדברים הטובים שקיימים בחיינו.

3. אם נתרכז במה שיש לנו ובמה שאנחנו יכולים להשיג, נשיג תוצאות יותר טובות מאשר התרכזות במה שחסר לנו – ובקנאה באחרים. כל פעם שאנחנו מתרכזים במה שיש לאחרים ואין לנו, אנחנו מחזקים את דפוס החשיבה השלילי הזה. אם נכיר בהזדמנויות הרבות העומדות לפנינו, נפסיק לחשוב ממקום של מחסור, ונעבור לצורת חשיבה חיובית . הקנאה מגבילה אותנו, וגורמת לנו להשוות את עצמנו לאחרים במקום לקחת אחריות על חיינו. ברגע שנפסיק זאת, יהיה לנו הרבה יותר מקום להשקיע בחיינו שלנו וחופש פעולה נרחב יותר.

4. קנאה נובעת במקרים מסוימים מחוסר מעש. אם נעסיק את עצמנו בדברים שאנו אוהבים לעשות, בלימודים ובעבודה, נסיח את דעתנו בצורה טובה, ולא נשב כל היום ונקנא באחרים. השקעה בכל תחום בחיים היא הדבר ש
מביא תוצאות, ולא קנאה, שהיא בעצם רק אוסף של מחשבות חסרות תועלת.
מאת: עוזי


תגיות: קנאה, רגשות, How to overcome jealousy
איך להתגבר על קנאה
  • rating: 3 based on 529 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports