איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - מחשבים - טיפים וטריקים - איך לפתוח עסק של טכנאי מחשבים?

איך לפתוח עסק של טכנאי מחשבים?


סיום קורס והתחלת קריירה עצמאית

רבים מבוגרי קורס טכנאי מחשבים חושבים על פתיחת עסק עצמאי, בדמות חנות או מעבדה. לאחר סיום הלימודים במכללה, הם נרתמים לתכנון, מימון והקמה של עסק כזה. חשוב להבין כי הקמת עסק עצמאי הוא תהליך לא קצר ולא טריוויאלי. נדרשים כאן תכנון מוקדם, התמדה, חריצות, סבלנות, יחסי אנוש טובים וגם מקצועיות ומימון הולמים. עבור כל אלו מביניכם שמבקשים להיות טכנאי מחשב עצמאיים, אנו מביאים בפניכם מדריך קצר לפתיחת עסק עצמאי.

האם האופי שלי מתאים לעסק עצמאי?

עוד טרם שאנו מתחילים לתכנן את ההקמה והשיווק של העסק, כדאי שנשאל את עצמנו האם האופי שלנו מתאים לבעלי עסק עצמאי. לא כולם מתאימים להיות "הבוסים של עצמם" וכדאי שנפנים זאת. עצמאי צריך להיות נחוש, חרוץ, בעל משמעת עצמית גבוהה, איש מקצוע טוב בתחומו ובעיקר- בעל סבלנות ואורך רוח. אם לא זיהינו בעצמנו לפחות חלק מתכונות אלו, כנראה שבשלב זה לפחות- עדיף לנו להיות שכירים.

תכנית עסקית

עוד טרם פתיחת חנות מחשבים או מעבדה, מומלץ לכתוב תכנית עסקית מפורטת. למי שאינו מכיר את המונח, תכנית עסקית מפרטת את מטרות העסק, סביבת הפעילות שלו, קהל היעד שלו, משאביו, מתחריו והאסטרטגיה המועדפת להשגת נתחי שוק. אם אינכם מסוגלים לכתוב תכנית עסקית טובה בעצמכם, רצוי מאוד להיעזר במומחה לשם כך. אל תזלזלו בכתיבת תכנית עסקית. מומחי ניהול ושיווק יאמרו לכם, כי עסקים רבים קמים או נופלים רק על סמך איכות התכנית העסקית שיצרו.

מימון ראשוני

לאחר שכתבנו תכנית עסקית טובה, ניפנה לגייס מימון ראשוני להקמת העסק ותפעולו ההתחלתי. במהלך כתיבת התכנית העסקית כבר הערכנו את עלויות ההקמה של העסק ועתה נותר לנו לגייס את הסכום. חסכונות שצברנו, הורים, מכרים וקרובי משפחה- כל אלו יכולים לעזור לנו להגיע לסכום הנדרש. אל תחששו גם לפנות למספר בנקים ולבקש הלוואה. אם תציגו מסמכים המעידים כי סיימתם קורס טכנאי מחשבים ותצרפו תכנית עסקית מסודרת, סביר כי הבנק יאשר לכם הלוואה בתנאים נוחים, שתשמש אתכם לפתיחת העסק.

איתור מקום

אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחת העסק הוא המיקום שלו. אם החנות שלכם תהיה במקום עם תנועת עוברי אורח דלילה, תתקשו לבלוט ולמשוך לקוחות. על כן, חפשו לקנות או לשכור חנות במקום מרכזי יחסית (למשל ברחוב ראשי או במרכז מסחרי). גם אם תקציבכם אינו מאפשר לכם לשכור מקום מרווח, כדאי להתחיל עם שטח קטן ולגדול בהדרגה.

מקצועיות ואיכות השירות

לאחר שאיתרתם מקום והקמתם חנות או מעבדה, זכרו כי מקצועיות ואיכות השירות הם מקדמי המכירות הטובים ביותר. לקוח שקיבל שרות מעולה במחיר הוגן, יחזור אליכם גם בעתיד ואף ימליץ עליכם לחבריו. דעו, כי הכשרתכם המקצועית לא הסתיימה עם סיום קורס טכנאי מחשבים. העולם הטכנולוגי ממשיך להתפתח בצעדי ענק. על כן, הקפידו להשתתף בתערוכות, כנסים, סמינרים וימי עיון כדי לשמר ולשדרג את הידע המקצועי שלכם. אם לא תעשו כן, תמצאו את עצמכם מחוסרי עבודה תוך מספר שנים.

שיווק העסק

טכנאי מחשבים עצמאי שמתחיל את דרכו צריך להקדיש חלק ניכר מזמנו לשיווק. פרסום במקומונים ובאינטרנט, דיוור ישיר, בניית אתר אינטרנט לעסק וקידומו, השתתפות באירועי נטוורקינג (רישות עסקי), ייזום קשר עם חברות ומשרדים הנמצאים באזור, כל אלו הם רק חלק מן האפשריות השיווקיות הפתוחות בפני הטכנאי המתחיל. גם אם "הולך לכם קשה" בהתחלה, אל תתייאשו. זכרו- אף איש מקצוע לא קנה את תהילתו בן רגע. זוכרים את תכונות האופי הנדרשות מבעל עסק עצמאי? חשוב שתהיה לכם נחישות ואורך רוח ואלו ישתלמו לכם בסופו של דבר.
מקורות

קורס טכנאי מחשבים במכללה
לימודי מחשבים בארץ


מאת: IITC


תגיות: טכנאי מחשבים, לימודי קורס PC, קורס טכנאי מחשבים,

מדריכים קשורים:

איך לתקן מחשב איטי
איך לפתור בעיה של מחשב איטי
איך לעשות זאת בעצמך - תיקון מחשב בצורה פשוטה
איך להגדיל את יעילות המחשב?
איך לשפר את תגובת המחשב?
איך לשמור על המחשב לאורך זמן?
איך לפתוח עסק של טכנאי מחשבים?
  • rating: 2.9 based on 470 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports