איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - לימודים - חינוך ולימודים כללי - איך ללמוד למבחן

איך ללמוד למבחן


מבחנים דורשים מתלמידים וסטודנטים להתכונן וללמוד חומר רב, דבר שבדרך כלל מביא איתו לחץ מסוים. אם לא נדע כיצד להתכונן בשיטה המתאימה לנו, אנו עלולים למצוא את עצמנו מופתעים בשעת המבחן. חשוב שנדע איזו שיטת למידה הכי תורמת לנו – לדוגמא: בקבוצה, בזוג או לבד. כמו כן, השקעה בלמידה בשיעורים עצמם, יעזרו לנו להכיר את החומר לפני שנצטרך להתכונן למבחנים. הנה מספר צעדים שיעזרו לנו ללמוד למבחן:

1. העיקר בלמידה למבחנים הוא סדר וארגון. חשוב שנחלק את החומר לחלקים, במיוחד אם מדובר בחומר רב. כך נוכל להתמודד עם פרק אחר כל פעם, ולא ניבהל או נילחץ כשעלינו להתמודד עם הרבה מידע. על ידי חלוקה של הפרקים לימים שנשארו עד המבחן, נדע מראש שנוכל להספיק ללמוד הכל. הפרדה בין נושאים תמנע מאיתנו להתבלבל. לנושאים הקשים לנו נקדיש יותר זמן.

2. חשוב שניעזר לא רק בספרים אלא במגוון שיטות שונות – למידה עם חבר או מורה פרטי, סימולציות של שאלות שיכולות לצוץ במבחן, שימוש באמצעים ויזואליים כמו צפייה בהרצאות ועוד. כדאי לסכם את החומר או לבקש סיכומים מחברים ללימודים.

3. סביבת הלימודים והזמן בוא נלמד חשובים גם הם. נעדיף סביבה שקטה ללא הפרעות' הרחק מהטלויזיה והמחשב. יש אנשים שקל להם יותר ללמוד בשעות הערב או הלילה. לכל אחד נוח ומתאים ללמוד בשעה אחרת, וצריך להתחשב ולהיעזר בכך.

4. למידה ולימוד. דבר שיעזור לנו להבין אם למדנו והבנו את החומר הוא לימוד אחרים. כתיבה של החומר והסברה שלו בעל פה יבהירו לנו מה הבנו, מה אנחנו יכולים להסביר ובאיזה נקודה עדיין חסר לנו מידע.

5. למרות הלחץ שהמבחן עלול לגרום, כדאי לא להזניח את עצמנו – לקחת הפסקות, לנוח ולהיות ערניים, כדי שנוכל לקלוט את החומר בצורה הטובה ביותר. לא נרצה להגיע למבחן עייפים או רעבים, מה שיכול להפריע ולהסיח את דעתנו.

6. מעבר לידיעת החומר, כדאי שלא נתבלבל במבחן עצמו. נקרא את ההוראות לגבי הפרקים השונים, ונבין כמה זמן עלינו להקדיש לכל חלק. נפתור קודם את התרגילים הקלים לנו, אך נשתדל לפתור את כל השאלות, גם אם הדבר דורש מאיתנו לקרוא אותן מספר פעמים.מקורות

איך ללמוד לבחינה


מאת: עוזי


תגיות: מבחנים, מבחן, למידה, סטודנטים, תלמידים, How to study for a test

מדריכים קשורים:

איך בודקים אם עברתי טסט
איך להעתיק במבחן ?
איך להצליח בפסיכומטרי
איך להעתיק במבחן
איך להתכונן נכון אל GMAT
איך להשיג פטור מאנגלית באמצעות מבחן אמיר?
איך לאבחן ליקויי למידה ?
איך מאתרים את המקור לקשיים בלימודים?
איך לומדים לקראת מבחן GRE
איך ללמוד למבחן
  • rating: 2.8 based on 504 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports