איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - בית וגן כללי - איך תחסכו מים עם מערכות טיהור מים אפורים?

איך תחסכו מים עם מערכות טיהור מים אפורים?


ישראל, כידוע, היא ארץ שאינה משופעת במים. כל אזרח החי בה לומד עובדה זו מגיל ילדות. בשנים האחרונות, האמירו מאוד מחירי המים. מאידך, הולכים ומידלדלים גם משאבי המים של ישראל. מפלס הכינרת נמצא כבר שנים מתחת לקו האדום. עניינים אלו, יחד עם המודעות ההולכת וגוברת לשמירה על איכות הסביבה וחיסכון במים, הביאו רבים לפעול למניעת בזבוז וחיסכון במים. בנוסף על עזרים פשוטים שניתן להרכיב לבד בבית כמו למשל "חסכמים" או ראשי מקלחת חוסכי מים, מוצעות לציבור גם מערכות טיהור מים אפורים, המספקות מענה אמיתי למבקשים לחסוך במים.

טיהור מים אפורים מסייע לחיסכון במים על ידי מתן אפשרות להשתמש שימוש חוזר במים שכבר השתמשנו בהם. מים אפורים (מים בהם השתמשנו במקלחות, כיורים, מדיחי כלים או מכונות כביסה) מטוהרים וממוחזרים לרמה כזו, שניתן להשקות בהם גינות או להדיח אסלות. לפי הערכות, כל נפש בישראל צורכת למעלה משישים ליטרים של מים אפורים מידי יום. בחשבון פשוט, עשויות מערכות טיהור מים אפורים לחסוך למשפחה ממוצעת אלפי ליטרים מים מידי חודש, היינו- חסכון של מאות שקלים בחשבון המים.

בתחום טיהור מים אפורים קיימות מספר טכנולוגיות המשמשות לטיהור המים והשבתם לשימוש. באופן כללי פועלות מערכות טיהור מים אפורים בהסתמך עקרונות פעולה דומים: צנרת מיוחדת אוספת את המים האפורים מהמקומות שמהם הם נפלטים (למשל- מקלחות וכיורים) ומובילה את המים הללו אל פילטר סינון ראשוני.

 פילטר זה מנקה מן המים פסולת נראית לעין, כמו למשל שערות או סיבים. לאחר מכן מובלים המים בצנרת אל פילטר סינון עדין, הבנוי בדרך כלל מחול. באמצעות פילטר הסינון העדין הזה, מסוננים מן המים חלקי לכלכוך קטנים מאוד. לאחר הסינון העדין, מובלים המים באמצעות מערכות מים אפורים אל מיכל האוגר את המים שעברו סינון. משאבה חשמלית יונקת את המים מן המיכל הזה ומזרימה אותם לצנרת ייעודית, המובילה את המים אל מטרתם הסופית (היינו- השקיית גינות או הדחת אסלות).

קיימים יצרנים שונים של מערכות מים אפורים וטכנולוגיות מגוונות, המשמשות לצורך טיהור מים אפורים. לשם בניית הצנרת במערכות טיהור מים אפורים, מקובל להשתמש בצנרת פלסטיק איכותית ועמידה בפני פגעי הטבע. ישנם יצרנים המשלבים בתוך מערכות טיהור מים אפורים גם מסננים מתקדמים המפרידים שומנים מן המים, מסננים מבוססי אבן טוף, מערכות המקרינות אור אולטרה- סגול, לצורך חיטוי המים ואפילו מערכות המוסיפות למים חומרי חיטוי כמו יוד או כלור.

 בכל הקשור למיכלי אגירת מים אפורים, ישנם המציעים לבנות אותם שקועים באדמה ואחרים ממליצים על מיכלי אגירה המוצבים מעל פני הקרקע. כמו כן מוצעות משאבות חשמליות בטכנולוגיות שונות, לצורך תפעול מערכות מים אפורים. יש משאבות המסתייעות במצוף, המפעיל את המשאבה ברגע שהמים הגיעו לגובה מסוים במיכל האגירה ויישנן גם משאבות עמידות לחלוטין בפני מים, השקועות בתחתיתם של מיכלי האגירה.

כדי לבחור מערכת טיהור מים אפורים, יש צורך להזמין מומחים העוסקים בתכנון והרכבת מערכות טיהור מים אפורים. כל שרברב מומחה או מהנדס בנין יוכל להמליץ בפניכם על חברה איכותית המציעה מערכות טיהור מים אפורים. מדובר באנשי מקצוע אשר יגיעו אליכם הביתה ויבדקו את תנאי השטח, תקציבכם ודרישותיכם. בהתאם לכך, תותקן אצלכם מערכת טיהור מים אפורים אשר תאפשר לכם לחסוך מאות שקלים בכל חודש וגם להרגיש -ובצדק- שאתם תורמים את חלקכם לשמירה על איכות הסביבה.מקורות

חוליות - מים אפורים


מאת: איתן יריב


תגיות: מים אפורים, טיהור מים אפורים, מחזור מים אפורים,
איך תחסכו מים עם מערכות טיהור מים אפורים?
  • rating: 2.8 based on 516 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports