איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - קריירה - עבודה וקריירה - איך להצליח בראיון עבודה

איך להצליח בראיון עבודה


ראיון עבודה הוא מפגש מוכר לכולנו בין המעסיק לעובד הפוטנציאלי. ראיון מהווה סוג של מבחן כניסה לעבודה, ויש לו חוקים אותם צריך להכיר כדי לשפר את הסיכוי שלנו להצליח בו. מהצד שלנו, אנחנו רוצים להרשים את המראיין, אך כדי לעשות זאת כדאי שנבין גם את הצד שלו. התכוננות תוך הצטיידות בתשובות נכונות לשאלות, שימוש בשפת גוף נכונה וצעדים נוספים יעזרו לנו לעבור את הראיון בהצלחה:

1. בתור שלב ראשון נרצה ללמוד מה החברה או המעסיק מחפשים. הדבר תלוי כמובן באופי העבודה. נברר את מאפייני העבודה, וכך נדע אם היכולות שלנו אכן מתאימות למשרה. נברר מה יהיו היתרונות והחסרונות שלנו בעבודה מסוג זה.

2. נתכונן מראש לענות על שאלות אופייניות שתמיד חוזרות על עצמן בראיוני עבודה, כמו למשל: איך אתה מתאר את עצמך? תן לי מס' חסרונות ומס' יתרונות שלך, מדוע עזבת את העבודה הקודמת? למה אתה חושב שאתה מתאים למשרה הספציפית? כדאי גם לשאול שאלות בעצמנו, לגבי החברה, התפקיד, והאפשרויות שהוא כולל. עדיף  לתרגל שלב זה יחד עם חבר לפני הראיון עצמו.

3. בנוגע לראיון עצמו, כדאי לברר מראש איך ומתי נגיע למקום הראיון, ולהגיע לפני הזמן על מנת לא לאחר. חשוב להגיע במראה מכובד, מבחינת לבוש וגם מנטלית – לבוא במצברוח טוב ורגוע. גם אם אנחנו בעלי הומור רב, יש לשמור על הרצינות והנימוס. במהלך הראיון נענה על השאלות ונספר על עצמנו תוך אסרטיביות ומידה של צניעות. עדיף לא לשקר ולהסתכן בפגיעה באמינות. כדאי להצטייד בקורות החיים שלנו.

4. שפת גוף. למרות שנראה כי הראיון המילולי חשוב, שפת הגוף של המרואיין גם היא מסגירה את אופיו. ניתן למצוא באינטרנט מידע רב על שפת הגוף. ידוע כי תנועות גוף מסוימות עלולות לשדר חוסר ביטחון או לחץ, ולכן נרצה לשבת בצורה רגועה ויציבה, לא לגעת הרבה באף, להתעסק עם הידיים או לשחק עם חפץ כלשהו.

5. בסיום הראיון, יש ללחוץ את ידו של המראיין. נרצה לברר לגבי שלבים\מבחנים נוספים אם יש כאלה, ולהישאר בקשר עם המראיין כדי לדעת אם התקבלנו לעבודה. חשוב לשמור על אופטימיות, להתכונן היטב וללמוד נושא זה, כדי שנשתפר מראיון לראיון, ונתקבל בהצלחה לעבודה בה אנו מעוניינים.מקורות

myresume
מהו ראיון עבודה


מאת: עוזי


תגיות: ראיון עבודה, עבודה, קריירה, How to succeed in job interviews

מדריכים קשורים:

איך לכתוב מכתב המלצה לעובד
איך לכתוב קורות חיים
איך למצוא קורות חיים לדוגמא
איך מוצאים עבודה בהייטק
איך חייל משוחרר יכול למצוא עבודה
איך לבטל צו הריסה מינהלי
איך מרויחים אלפי דולרים בעבודה של 3 דקות ביום או בלי עבודה?
איך לכתוב קורות חיים בצורה מקצועית ?
איך מקבלים זכויות בגין תאונת עבודה או מחלת מקצוע ?
איך לבחור תוכנה לסידור עבודה ?
איך להצליח בראיון עבודה
  • rating: 2.7 based on 520 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports