איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - אומנות - אומנות כללי - איך מכינים תכשיטים?

איך מכינים תכשיטים?


תכשיטים ויופי, כמוהם כשתי מילים נרדפות; אנו עונדים אותם לגופנו בעיקר כדי לשפר את הופעתנו החיצונית ולהרשים את סביבתנו. בהתאם לכך, הערצה ליופיים של התכשיטים איננה נחלת העידן המודרני והיא עתיקת יומין, ממש כמו ההיסטוריה האנושית. על-כך יכולים להעיד סיפורי המקרא, בהם ישנו מקום של כבוד לתכשיטים ולעדיים, והם משמשים לא רק כקישוט אלא גם כסמל לסטאטוס, כקמעות לשינוי הגורל ולעיתים אפילו כחלק מפולחן דתי. תכשיטים, כמוהם כיצירת אמנות בזעיר אנפין; השילוב בין המתכות השונות, האבנים והעיצוב החד-פעמי יוצרים אמירה אסתטית שהיא יחידה במינה ושאין כמותה. על היופי, האצילות והעדינות של התכשיטים אחראים, כמובן, מעצבי התכשיטים, שהפכו במהלך השנים מבעלי מלאכה לאמנים לכל דבר ועניין.

הכנת תכשיטים

הכנת תכשיטים נעשית לאחר יצירת סקיצות ומודלים, באמצעות כלי מלאכה ושימוש במתכות, באבנים ובחומרים נוספים. מלאכת הכנת התכשיט מבוססת על שימוש בטכניקות מסורתיות ובטכניקות חדשניות של עיבוד ושל ייצור, הכוללות שלבים שונים, כדוגמת: חיתוך, הלחמה, ריקוע, שיבוץ אבנים, ליטוש וגימור. כך הופך התכשיט ליצירה מוגמרת, שניתן לענוד אותה ולהתהדר ביופייה ובעוצמתה.

מייצור תכשיטים אישי לייצור תכשיטים המוני

לצד הכנת תכשיטים בעבודת יד, בעידן המודרני הפך גם ייצור תכשיטים תעשייתי, לפי מודל קבוע ובכמויות גדולות ביותר, לחלק בלתי נפרד מהשוק. שכן, כמו בתחומים אנושיים אחרים, כך גם בתחום התכשיטים חלו לא מעט שינויים והתפתחויות לאורך השנים. התעשייה המפותחת, המנועים המשוכללים והייצור ההמוני שהגיעו לעולם בעקבות המהפכה התעשייתית, חוללו שינוי עצום בחיי בני האדם והביאו עימם קדמה, שכלולים ואינסוף אפשרויות חדשות, כאשר בשנות השלושים של המאה ה-20 הגיעה המהפכה הטכנולוגית גם אל עולם התכשיטים. באמצעות המכונות ניתן היה לראשונה לבנות מודלים לתכשיטים מיציקות פשוטות, ללא מאמץ ובכמות גדולה. ניתן היה לקצר תהליכים, לייצר תכשיטים זהים ללא הגבלה בכמות, להשתמש במתכות שונות ולהוזיל בצורה משמעותית עלויות. התכשיטים הפכו למוצר שוק זמין ביותר, ולחלק בלתי נפרד מהאופנה ומחיי היומיום של גברים ונשים כאחד.

אטליית האמן

תעשיית התכשיטים המודרנית והמשגשגת הפכה, כאמור, את התכשיט למוצר צריכה זול וזמין מאוד גם עבור מי שידם איננה משגת להשקיע בתכשיטים מעוצבים, אך לא הציעה תחליף ראוי לתכשיטים שנעשו כמלאכת מחשבת ומתוך מאמץ, אינטימיות ואהבה, בסדנת האמן. שכן, הכנת תכשיטים בעבודת יד היא אמנות, החל מיצירת הסקיצה הראשונית, דרך בניית המודלים וכלה בתכשיט המוגמר והמושלם. מלאכה זו, כפי ששמה מעיד עליה, מתבצעת באמצעות הידיים, בעדינות ומתוך מחשבה, וללא שימוש בשיטות מסחריות. כמו ציור או אפילו סימפוניה, התכשיט המוגמר הוא תוצאה ישירה של תהליך יצירתי מתמשך, הדורש השקעה רבה ונעשה מתוך כוונה אמנותית לייצר "משהו" חדש ומיוחד. כל עיצוב של תכשיט חדש, הנוצר מהיסוד ועד הטפחות באמצעות הידיים, הוא אתגר עבור המעצב; בכל מודל, בכל חלק ובכל שלב בהכנת התכשיט מושקעים מחשבה ומאמצים רבים. כך הופך כל תכשיט ליצירה יפיפייה, חד-פעמית ובעלת עוצמה רבה.

ולסיכום, יופיו של התכשיט המעוצב במלאכת יד, הוא כיופייה הייחודי של אישה, וכפי שאמר אלתרמן, אולי "...ישנן יפות יותר ממנה, אך אין יפה כמוה".
מקורות

תכשיטים
עיצוב תכשיטים
מעצב תכשיטים


מאת: ירון


תגיות: הכנת תכשיטים, יצירת תכשיטים, עיצוב תכשיטים, תכשיטים, תכ,

מדריכים קשורים:

איך להכין קופסת תכשיטים מהממת
איך לעצב תכשיטים בעצמכם?
איך לבחור תכשיטים לגבר
איך לבחור טבעת נישואין
איך אוכל בעצמי לעצב תכשיטים
איך להשתמש בסגולות? והאם הם באמת עוזרים?
איך לקרוא תכנית בניין עיר (תב"ע) ?
איך מתכננים טיול משפחתי מוצלח בחו"ל
איך בונים אתר מעוצב ללא תכנות?
איך להימנע מטעויות נפוצות בתוכניות שותפים
איך מכינים תכשיטים?
  • rating: 2.8 based on 469 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports