איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - מוזיקה וכלי נגינה - מוסיקה כללי - איך להפיק סינגל לרדיו

איך להפיק סינגל לרדיו


הפקת סינגלים לרדיו – להפיק את החלום 

על מנת להגשים חלומות גדולים של הרבה אנשים על ידי הפקת סינגלים לרדיו יש צורך באולפן הקלטות מקצועי, בניהולו של מפיק מוסיקלי מוכשר אשר מפעיל אותו ומוציא את החלום אל הפועל. כיום, כאשר תחום זה נראה לכאורה פרוץ, עם יכולת הפקת סינגלים לרדיו באופן עצמאי, דווקא סינגל בעל איכות סאונד גבוהה והפקה מוסיקלית מקצועית יוכל לבלוט מעל כולם. מפיק מוסיקלי מקצועי יוכל לבצע הפקת סינגלים לרדיו באופן הטוב ביותר השומר על כללי איכות בסיסיים.

 

הפקת סינגלים לרדיו מחייבת עיבוד מוסיקלי מקצועי ולא משעמם אשר יוכל לחבור לשיר טוב. שיר טוב חייב להיות בעל לחן קליט ומילים מביעות ובעל סגנון וכיוון ייחודיים. כמו כן, חשוב להשקיע, בין היתר, גם בעיצוב עטיפה אשר תנסה למשוך תשומת לב מבין שלל הסינגלים אשר נשלחים לתחנות הרדיו. שיווק ויחסי ציבור יוכלו להשלים את בחירתו של הסינגל להשמעה. על השיר לעמוד בתחרות גדולה עם שלל שירים אשר מגיעים לתחנות הרדיו ולעורכים המוסיקליים.

 

הפקת סינגלים לרדיו הנעשית באופן מקצועי מתחילה עם הקלטת נגנים בנפרד מהזמר עצמו. את הנגנים יכול לבחור המעבד המוסיקלי והמפיק בפועל. בדרך כלל, מתחילים את ההקלטה עם נגני התופים והבס ולאחר מכן עם נגני הגיטרה, קלידים ויתר הכלים. כאשר מקשיבים לנגנים, אפשר להחליט אם העיבוד המוסיקלי מתאים לשיר ולאווירה אותה רוצים להשרות. הקלטת הזמר מגיעה בשלב האחרון, כאשר המפיק המוסיקלי מלווה אותו ומשפר את התוצאות. יש לקחת בחשבון כי הסינגל המיועד לרדיו צריך להיות קצר ומעודן יחסית.

 

מקצועיותו אשל המפיק המוסיקלי תבוא לידי ביטוי בחיבור כל הפרמטרים ובהפקה אחידה וטובה המשלבת הן את הנגנים והן את הזמר כגוף אחד. אולפן הקלטות אשר מתמחה בהגשמת חלומות על ידי הפקת סינגלים לרדיו  ינסה להגיע לתוצאות אופטימליות על מנת לתת לזמר את מירב הגיבוי לו הוא זקוק. לכן, בבחירת אולפן הקלטות אשר יפיק את הסינגל שלכם לרדיו יש לבחון את הכימיה הנוצרת בין המפיק המוסיקלי והזמר/ת המתחיל/ה. המקצועיות והרגישות הנדרשות לשם כך משחקת תפקיד רב בהפקת הסינגל.

 

הפקת סינגלים לרדיו באולפן הקלטות בשנים האחרונות, נעשית על ידי זמרים מתחילים אשר רוצים לפרוץ לתודעה ללא השקעת סכומים גדולים בחברת תקליטים. עם זאת ישנם רבים אשר חלומם להפוך את שירי המגירה שלהם לנחלת הכלל, ללא מחשבה על עתיד הקריירה האישית. אלה וגם אלה מעוניינים בהפקה מקצועית בעלת תוצאות טובות ומחירים הוגנים. אולפן ההקלטות בתמורה, יבצע הפקת סינגלים לרדיו ויעסיק לשם כך את מיטב אנשי המקצוע, בעלי ציוד מתקדם ויחס אישי ותומך לאורך כל ההפקה. למרות כל האמור, העבודה הקשה הכרוכה בביצוע הפקת סינגלים לרדיו הייתה ועודנה של הזמרים עצמם אשר צריכים להאמין בעצמם, להיות סבלניים וסובלניים, להשקיע את מרצם וכספם בחלום ולקוות לטוב ביותר.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ניר בכר - אולפן הקלטות והפקה מוסיקלית

www.nirbachar.com

מקורות

ניר בכר
אולפן הקלטות
הפקת סינגלים לרדיו


מאת: ניר בכר


תגיות: ניר בכר, אולפן הקלטות, מפיק מוסיקלי, סינגלים לרדיו, הפקה, How to produce a radio single

מדריכים קשורים:

איך להפיק חומר מקורי משלכם
איך להלחין שירים
איך להפיק ג'ינגלים לרדיו ולעסקים
איך להפיק סינגל לרדיו
  • rating: 2.8 based on 441 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports