איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - מוזיקה וכלי נגינה - מוסיקה כללי - איך להפיק חומר מקורי משלכם

איך להפיק חומר מקורי משלכם


הפקת חומר מקורי 

ההבדל שבין מבצע, טוב ככל שיהיה לבין מוסיקאי או זמר במומחיותו ומקצועיותו הוא ביכולת הפקת חומר מקורי. מלאכת כתיבת שירים מקוריים בעלי מילים ולחן ייחודים, דורשת כישרון אשר מעטים בלבד יכולים להתגאות בו. יכולת נגינה או אוזן מוסיקלית הם, פעמים רבות, כישורים גנטיים. כאשר מעורב אולפן הקלטות או מפיק מוזיקלי מקצועי, הפקת חומר מקורי, יכול להפוך ללהיט אשר מושמע ומנוגן שוב ושוב ואהוב על ציבור רחב.

בכדי לאפשר הפקת חומר מקורי חייב היוצר להתחבר לסוג מוסיקה מסוים. היוצר, אשר שואב את ההשראה שלו ממקומות שונים חייב לגבש לעצמו מאפיינים משלו אשר יהיו כטביעת אצבעותיו. הייחודיות יכולה להתבטא בסוג מסוים של מילים או לחן. פעמים רבות אוסף היוצר את כל החומר המקורי אותו הוא כתב, לידי חבילה אחת היכולה להציג אותו באור נכון יותר ולשווק זאת תחת כותרת מגובשת של אמן.

הפקת חומר ייחודי יכולה להתבטא רק באחד מהפרמטרים המרכיבים את היצירה כולה, למשל מילים או לחן. פעמים רבות, נעזרים היוצרים ביוצרים אחרים להשלמת השיר. מעבד מוסיקלי אשר מאחד את כולם ונותן את האווירה המיוחדת יכול להביא זווית אחרת ליצירה ולתרום גם הוא להפקה. המעבד המוסיקלי נותן תפקיד לכל אחד מהנגנים, מחלק את השיר והסולו למתאים ביותר, ויכול אף לשנות את טון הנגינה או כיוון המנגינה בחלקים מסוימים. מבצעים אשר רוצים להגשים את חלומם ולהקליט שיר אחד, מבקשים מאולפן הקלטות הפקת חומר ייחודי אשר נכתב במיוחד עבורם על ידי יוצרים שונים על מנת שיוכלו להוציא את המיטב מכישרונם.

כאשר כותבים או מבצעים הפקת חומר ייחודי חשוב לשמור על התאמת אופי השיר לאופיו של המבצע. כאשר שרים שיר אשר נוגע בנו באופן אישי, השיר יצליח לרגש גם אחרים. גם כאשר החומרים מדברים על חוויות אשר מוכרות לכולם, סביר להניח כי הם יצליחו לגעת במאזינים. היוצר חייב להכיר את עצמו על מנת לדעת מה מתאים לאופיו, קולו ומנעד הצלילים שלו. מבצע בעל קול גבוה, למשל, לא יוכל לשיר בטונים נמוכים או בסולם מסוים ולהיפך. כישרון ויצירתיות הם רק חלק מההצלחה, עבודה קשה יכולה להשלים אותה.

 

טרם הפקת חומר ייחודי, דווקא כאשר היוצר משמיע את השיר בפני קבוצת מקצוענים לפני עריכתו, באפשרותו לקבל חוות דעת משמעותית. בעוד שכאשר הוא משאיר אותה בסוד, הוא אינו יודע אם החומר הנמצא בידו הוא טוב, מרגש או כזה היכול להשפיע. מפיק מוזיקלי איכותי אשר חווה ושמע מספר רב של מבצעים וחומרים יוכל לחוות את דעתו ולשפר את הדרוש שיפור. ניתן אף לבצע סקיצה ראשונית, על מנת לשמוע איך יישמע השיר וביצועו כאשר יהיה בשל ויוחלט על הפקת חומר ייחודי.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ניר בכר - אולפן הקלטות והפקה מוסיקלית

www.nirbachar.com
מקורות

ניר בכר - אולפן הקלטות והפקה מוסיקלית
מפיק מוזיקלי איכותי
הפקת חומר מקורי


מאת: ניר בכר


תגיות: אולפן הקלטות, אולפן הקלטות ברחובות, ניר בכר, סינגלים , How to make your own original material

מדריכים קשורים:

איך להפיק סינגל לרדיו
איך להלחין שירים
איך להפיק ג'ינגלים לרדיו ולעסקים
איך להפיק חומר מקורי משלכם
  • rating: 2.9 based on 495 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports