איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - מקרקעין - איך לבחור שמאי מקרקעין?

איך לבחור שמאי מקרקעין?


ישראל היא מדינה קטנה, ומשאבי הקרקע בה מוגבלים. מידי שנה נערכות בארץ עסקאות מקרקעין רבות, במסגרתם מחליפים ידיים נכסים פרטיים ומסחריים תמורת סכומי עתק. בכל הקשור לעסקאות מקרקעין, בולט מאוד תפקידו של שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע המצוי ובקי במגוון של תחומים הקשורים לנדל'ן. מלבד תורת השמאות רוכש השמאי בלימודיו ידע רב בתחומים נלווים הקשורים לנדל'ן כמו למשל מיפוי ומדידות, הנדסת בניין, מיסוי מקרקעין, וכן ידע מהותי בתחומי כלכלה, חשבונאות ומימון.

 

רק שמאי מקרקעין רשאי להוציא שומות מקרקעין. שמאי מקרקעין הם בעלי מקצועות חופשיים, המאוגדים בלשכת שמאי מקרקעין. כדי לקבל רישיון שמאי מקרקעין נדרש המועמד לעבור את בחינת משרד המשפטים, הוא המשרד המסדיר את תחום העיסוק הזה.

שמאי המקרקעין פועל בהסתמך על הידע המקצועי שלו, כמו גם ניסיונו בפועל, לצורך הערכת השווי של זכויות במקרקעין.  פעמים רבות שוכרים את שירותיו של שמאי מקרקעין כדי לקבל ד'וח של שמאות מקרקעין, הכולל התייחסות מקצועית למצבו התכנוני של הנכס הנדון, מצבו המשפטי, וגם מצבו ההנדסי. לכל האספקטים הללו יש כמובן תפקיד חשוב , כאשר נדרש להעריך את שווי הנכס.

<>p>שמאי המקרקעין מציע את שירותיו ליחידים ולחברות. הוא יכול לעבוד עם בנקים, ולבצע שמאות בטרם מעניק הבנק משכנתא על הנכס. הוא יכול לעבוד עם אנשי עסקים ולבצע הערכות שווי לפרויקטים של נדל'ן שהם מוכרים או שוקלים לקנות. שמאי המקרקעין פעיל לעיתים גם בתחומים של בדק בית, כך שנקודת המבט המקצועית שלו מסייעת לרוכש העתידי לקבל תמונה מקפת של היתרונות- וגם החסרונות- הגלומים בנכס שאותו הוא שוקל לרכוש. ניתן למצוא שמאי מקרקעין המגישים חוות דעת לבתי משפט, כאלו הבודקים השלכות של שינויים בתשתיות על ערכי הנכסים בסביבה, כאלו המגישים חוות דעת נגדיות, מול שומות מס שבח או היטלי השבחה שהוצאו ע'י הרשויות, ועוד.

בבואנו לבחור שמאי מקרקעין כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הנדל'ן. עורכי דין בתחום הנדל'ן, מהנדסי בניין, כמו גם מתווכים ויזמים- כולם יוכלו, ללא ספק, לקשר אותנו לשמאי מקרקעין המוכר להם. רצוי לזכור כי ישנם שמאים המומחים בתחומים מסוימים, כמו למשל בהערכות שווי לנחלות שטחים חקלאיים, וכדאי לבחור שמאי מקרקעין העוסק בתחום הנדל'ן הרלוונטי לגבינו.

מקורות

שמאי מקרקעין
בדק בית


מאת: Anya


תגיות: שמאי מקרקעין, בדק בית,

מדריכים קשורים:

איך לבחור שמאי מקרקעין
איך לבחור שמאי מקרקעין?
  • rating: 2.7 based on 453 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports