איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - תחבורה - רכבים - איך ניתן למנוע תאונות דרכים?

איך ניתן למנוע תאונות דרכים?


לא רק שזה אפשרי להגן על עצמך ועל שאר הנוסעים ומשתמשי הדרך שבה אתה משתמש, באמצעות הרגלים נכונים תוכל גם  לשמור על עלות של ביטוח הרכב ומצב הרכב.

 כל אלה הן סיבות מצוינות לאמץ הרגלים למנעית תאונות דרכים כדי שזה לא  יקרה לך.

 

בלימוד נהיגה תמיד מלמדים שנהיגה הבטוחה ביותר עבור הנהגים הוא לשים את שתי הידיים על ההגה, אך ישנם נהגים שאוכלים, שותים,קוראים עיתון,מדברים בסלולרי,מתגלחים,מתאפרים ברכב ושוכחים או לא לוקחים בחשבון שכול עיסוק שמפריע לריכוז בנהיגה עלולה להיות לה תוצאות, במקרה הטוב זה יהיה פגיעה שיטחית ברכב מולך,במקרה הגרוע זה עלול להסתיים בתאונת דרכים קשה .

לכן שמירה על שתי הידיים על ההגה של הרכב היא דבר שנחקק בראשי כול תלמיד נהיגה אך ישנם אנשים  שלאחר קבלת רשיון הרכב שלהם כשהם מתחילים לנהוג באופן עצמאי ללא מורה נהיגה  נוטים לשכוח את הסיבה למה חשוב ששתי הידיים יהיו  על ההגה שהרכב נמצא בתנועה.

 הסיבה העיקרית לכך שאחיזת ההגה בשתי ידים יספקו לנהג שליטה רבה יותר על הרכב והתמקדות בהנהיגה שלו .

 

מצב בראיותי

חשוב לדעת שישנים מצבים גופניים שעלולים ליצור קושי בתפקוד התקין לכן אם חובה עליכם להרכיב משקפים או שאתם מרגישים רדומים (ישנם מקרים שחוסר שינה מגבילה למצב שיכרות) אל תסכנו וסעו במוניות או כול אמצעי תחבורה ציבורי אחר.

 

שמירה על ריכוז בנהיגה

הימנעות משימוש במכשירי סלולריים(אייפון,ועוד) גם בנסיעה ציבורית  חיונית לשמירה על שליטה מלאה של הרכב שלך בזמן שימוש בכביש.

אומנם  דיבורית למכשירי סלולרי עשויה לאפשר לך להחזיק את שתי הידיים על ההגה, אך עדיין דעתך יכול להיות מוסחת מן הנהיגה שלך, תיפקוד של כול אדם עלול להחלש שאנחנו לחוצים או עצבניים (כי בידוק התקשרו מהבנק על בעיה וישנם דוגמאות רבות),על מנת לשמור על היכולת שלך ולנהוג בבטחה הימנע משימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה היא פעולה חשובה מאוד.

 

שתיית אלכוהול ונהיגה

 לכולם ידוע  ששתית אלכוהול משפיעה על  נהיגה.

 אם נהג שיכור מאחורי ההגה של הרכב זה לא יגמר טוב,אומנם ישנה רמה אלכוהול שמותרת אך לא כדי להתסכן ולא לשתות משקעות המכילים אלכוהול כלל לפני נהיגה למרבית ממוצרי אלכוהול ששותים בפאב/מועדון לילה ישנם אחוזים משתנים המשפעים על רמת אלכהול בדם ויגרומו למעבר סף אלכוהול המותר בדם ולבסוף עלולה לפגוע ביכולת נהיגה של אדם ולתחילת חקירה פלילית כנגד נהג הרכב.

 

 השפעת נטילת תרופות בנהיגה

בנוסף,לנהגים אם השפעה מרשם תרופתי שקיבלו ישפיע על עירונתם,תיפקודם התקין במהלך נסיעה ברכב.

 יתר על כן, תרופות מרשם וללא מרשם יכולים לגרום לנהג להיות פחות עירניים , ולהשפיע על היכולת שלהם בתיפקוד תקין.(מרחק תגובה)

 

חגורות ביטחות

דרוש מכול נוסעי הרכב לשים את חגורות בטיחות שלהם לחגורות ביטוחות יש תפקיד חשוב בהגנה עליהם במקרה של תאונה לא הרבה לוקחים בחשבון שחגורות ביטחות גם מגנים במקרה של עצירה פתאומית.

 יתר על כן, אחד היתרונות של שימוש בחגורות הבטיחות מתייחס לילדים קטנים שנמצאים ברכב כאשר ילד קטן  קשור למושב המתאים לגילו, הנהג יודע בדיוק איפה הילד ואינו צריך לדאוג לכך שישתולל בתוך הרכב ויעשה טעויות כגון לפתוח את דלת הרכב .

 

מלוי תקנות תעבורה

מלא את כל תקנות התעבורה בעת נהיגה לנסיעה בטוחה יותר כגון שמירה על מהירות בהתאם לתנאי הדרך או כפי שצויין על ידי תמרור או שוטר ,שמירת מרחק מרכב אחרים, כדי להבטיח לךמרחק עצירה בטוח.

 שים לב לדיווחי מזג אוויר(ערפל,כיבש רטוב,ועוד) אם תדע אלו תנאי כביש מצפים לך זה יסייע לך לשמור על נהיגה בטוחה.

 

לסיכום

על ידי שמירה של הרגלים לנהיגה בטוחה בנוסף למתן הגנה על כל הנוסעים בתוך ומחוץ לרכב כולל הנהג ,יתרונות נוספים לנהיגה על פי כללי ביטוחות  שמירה על עלויות נמוכות יותר עבור כיסוי ביטוחי רכב ושמירת ערך הרכב.

 בנוסף תחסוך לך הרבה עוגמת נפש וזמן בכך שלא תצטרך להתמודד עם תביעות בגין תאונות דרכים.

אין לנאמר להוות תחליף ליעוץ כלכלי,אישי השכלתי,משפטי  מקצועי ואין להסתמך על האמור לביצוע פעולה כול שהיא
מקורות

רכב
יד שניה
דרושים


מאת: לוח אולפרי


תגיות: מניעת תאונות דרכים,
איך ניתן למנוע תאונות דרכים?
  • rating: 2.7 based on 523 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports