איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חופשות וטיולים - איך מתכננים טיול משפחתי מוצלח בחו"ל

איך מתכננים טיול משפחתי מוצלח בחו"ל


פעם לפני שנים, כל טיול בחו"ל החל אצל סוכן הנסיעות. באנו, ניסחנו את הרצונות והצרכים והסוכן, הציע או "תפר" לנו טיול בהתאם לרצוננו.

היום למיטב ידיעתי, מרבית הנוסעים בטיול המשפחתי, מעדיפים את הטיול העצמאי. כזה, שהם תופרים ומתכננים לבד.

לאחר כמה שנים של ניסיון מוצלח בתחום זה, הרשו לי לשתף אתכם בכמה מהתובנות שאספתי  בנושא.

כמו כל דבר אחר בחיים, ראשית מעשה במחשבה תחילה. ולמה הכוונה, פשוט לשבת ופרק את הגורמים, של מה עושה עבורנו טיול למוצלח. ראשית יש להחליט באשר ליעד. צריך החליט לאן. אחד השיקולים המשמעותיים עבורי היה למשל, לחפש איזור קריר יותר מישראל, בחודשי שיא הקיץ. אחר כך צריך להחליט על כמות הימים , שימשך הטיול.


בתוך האמירה הזו יש עוד כמה מרכיבים כשהכוכב הראשי בו הוא התקציב. צריך לפני הכול להחליט, מה מסגרת התקציב שאתם מקצים לעניין, ואז לפרק זאת לגורמים, כגון עלות הטיסה,ליעד. עלות הלינה, ובאיזה מסגרת תעשה- מלונות, מאיזו דרגה. במרכז העיר, או בשוליה. צימר, או מוטל. כל המרכיבים האלה הם ראשוניים. במסגרת זו יש גם לקחת בחשבון את מרכיבי המשפחה שנוסעת, ביחס לגילאיהם. מה מתאים לכל שכבת גיל לעשות, ולערוך שקלול מושכל של כל הגורמים הללו.

לפני שאני בוחרת ביעד כלשהו, אני נוהגת, לקרוא, על כמה אופציות , באינטרנט ולהתרשם. היום, עומדים לרשות המטייל העצמאי, מאגרי מידע, כמעט אין-סופיים בעברית. רק צריך להקליד שם מקום, ואוטוסטרדת מידע שלמה בדרך אליכם. לאחר קריאה שכזו, תגבשו מידע בסיסי על המקום אליו אתם שואפים לנסוע. לאלה, שעוד לא ביקרו בכל העולם, מומלץ לבדוק כמה אופציות ורק אז להחליט.

לאחר מכן חשוב מאוד להחליט ולו זמן רב מראש, על מועד הטיסה. חשוב לומר, שרכישה מוקדמת של כרטיסים, מאפשרת לכם אינוונטר גדול יותר של אפשרויות בחירה. היום קיימת תחרות של ממש בשוק התעופה, ומומלץ מאוד, לבדוק זאת, בכמה שיותר, חברות ואתרים ולבחור את החברה המתאימה לכם. כמובן, שבשיא העונה, חודשי הקיץ ובחגים המחירים גבוהים יותר, ולכן, כדאי להשוות ולהחליט מתוך שיקול דעת. יש יעדים שצריך להזמין אליהם חודשים מראש. אגב, הערה, אם בדעתכם לטוס לארה"ב, חשוב שתדאגו מראש חודשים רבים לוויזה לכניסה, כי אחרת, כל הטיול מוטל בספק. כמו כן גם באשר ליעדים אחרים, כדאי לברר אם צורך באשרת כניסה או לא. אגב, רכישה מוקדמת, מאפשרת לרובצמחירים נוחים ,ובחירת המקום המועדף עליכם במטוס. אגב, בין השיקולים גם נמצאת המחשבה מה אתם מעדיפים, טיסת לילה, שלרוב מעייפת, אך מאפשרת בילוי של חצי היום
הנותר. או לחילופין, להקדיש יום לטיסה הלוך וחזור בתנאים האופטימליים לכם, ללא שינוי בשעון הביולוגי שלכם.

לאחר שבחרתם ביעד ובטיסה, מגיע לשלב בחירת מקומות הלינה. גם לפני שלב זה מומלץ בחום לאסוף כמה שיותר מידע מקדים. האם בכוונתכם להתמקד בעיר אחת בלבד? או אולי אתם מעדיפים טיול כוכב, שבו לנים במקום אחד ובכל יום יוצאים לנקודה אחרת וחוזרים שוב בערב לאותו מקום? אולי מתאים לכם לנדוד ולראות כמה שיותר מקומות. כל בחירה שכזו, מבוססת, על העדפות וצרכים שונים של אנשים ויש לתת עליהם את הדעת.

מלון במרכז יהיה בד"כ יקר יותר, אך בעל נגישות גדולה יותר לאתרים, כמו גם חוסך זמן.צמאידך מלון באזור מרוחק, יציע אולי שירותים נוספים במחיר שוווה לכל נפש.

כשאתם בוחרים במלון, למעשה במקביל אתם צריכים לבחור את המסלול שלכם. לצורך כך מומלץ לערוך רשימת אתרים מועדפת. רשימה כזו צריכה להכיל את כל רצונות המשפחה. למזג בין עיר לטבע, בין ארמונות, למפלי מים, בין ימים עמוסים, לימים קלים יותר.
רקיחת ה"תפריט" הזו היא מלאכת מחשבת. חשוב לאסוף כל אינפורמציה אפשרית בנושא זה. למשל באשר ליעדים- איפה הם נמצאים, שעות פתיחה, עלות כניסה, מתי אינם פועלים דרכי גישה וכו'. לאחר בחירת היעדים, אפשר לבחור, את מקום הלינה, ולחלקו בהתאם. יש שיעדיפו לינה במקום אחד, אחרים יחשבו אחרת.

חשוב לאזן, בין שיאים לרגיעה. לתכנן מה תעשו בערב. ואגב, בשאלת המלון והנגישות חשוב גם לבדוק, קרבה למקומות בהם תוכלו לאכול צהרים וערב. האם תערכו קניות ותארגנו מזון בכוחות עצמכם, או אולי תעדיפו מסעדות. כמובן, שניתן לשלב בין כל הדברים הללו.

לאחר שלב זה, מומלץ להכין תוכנית כתובה ומודפסת, שתקרא "שלד הימים" ותכיל את כל האינפורמציה הרלבנטית. מומלץ לבדוק דברים עד הסוף, ולא להשאיר עניינים לא סגורים, שכן על כך עשוי להצליח או חלילה ליפול הטיול.

כמובן, שיש גם להחליט על שיטת הניוד. תחבורה ציבורית, רכב שכור, רכבות, מוניות , ברגל או כל אופציה אחרת שעולה בדעתכם. כל אפשרות כזו יש לבדוק לעומק, כדי להגיע עם מירב הידע לטיול.

המרכיבים הללו נשמעים אולי, טרחניים, אך הם בדיוק אלו שמרכיבים טיול מוצלח, שבו הזמן מוקדש לטיול עצמו ולהנאה, ולא על התברברות מיותרת, ששורפת גם זמן מיותר.

בשלב טרום האריזה, חשוב לעקוב אחר מזג האוויר באזור המתויר, ולהיערך בהתאם. אם מדובר במזג אוויר מעורב- כגון חורפי וקיצי יש לדאוג לציוד בהתאם. יש כאלה המעדיפים לקחת פחות ולקנות במקום. גם זו אפשרות. חשוב לדאוג לכל פרט ולו הקטן ביותר, שכן חסרונו של דבר מסויים עלול להעיב את ההנאה בהמשך.

חשוב, לארגן תיק תרופות כנגד כל צרה שלא תבוא. לקחת מסמכים רפואיים חשובים, לצלם דרכון ולדאוג, גם לתמונות פספורט, חיוניות. לדאוג שיהיו בידיכם כל הטלפונים החיוניים הדרושים למשך הזמן הזה.

מומלץ גם לדאוג לעיסוקים בשעות הפנאי בטיול, חומר קריאה, משחקים וכו'. מי שמתכוון להתארגן בצורה עצמאית עם האוכל, כדאי לקחת ציוד בסיסי לצורך כך מהארץ, כדי שיקל על ההתארגנות.


חשוב גם לחשוב על הצורה בה תתנהלו מבחינה כספית. האם לקחת מזומן, האם לקחת כרטיס אשראי, חשוב תמיד שיהיה גיבוי. במקומות בהם יש סכנה של גניבה, חשוב להיות עם כמה שפחות כסף פיזית עליכם וגם לדרכון כדאי לדאוג לאמצעי הסתרה, כגון חגורת כסף וכו'.

יש לארגן מפות לכל האזורים המתויירים, כמו גם מספרי טלפון כדי להבטיח, שגם אם יש בעייה ולא מגיעים לאתר, ניתן יהיה לדבר עם מישהו שיוכל לסייע.

כמובן, שמומלץ לקחת טלפון נייד, מחשב נייד, וכל אמצעי תקשורת אחר.

מבחינת ביגוד, בחרו במה שנוח, קל, כביס ושנוח גם לאחסן במזוודה/ תרמיל או כל תיק שיראה לכם.

ואחרי שעשיתם כל זאת יש רק לאחל לכם טיול מהנה ונעים. בהצלחה! פעם לפני שנים, כל טיול בחו"ל החל אצל סוכן הנסיעות. באנו, ניסחנו את הרצונות והצרכים והסוכן, הציע או "תפר" לנו טיול בהתאם לרצוננו.

היום למיטב ידיעתי, מרבית הנוסעים בטיול המשפחתי, מעדיפים את הטיול העצמאי. כזה, שהם תופרים ומתכננים לבד.

לאחר כמה שנים של ניסיון מוצלח בתחום זה, הרשו לי לשתף אתכם בכמה מהתובנות שאספתי בנושא.
מקורות

branding
brand name


מאת: אסתי וינברג


תגיות: טיול , תכנון טיול,

מדריכים קשורים:

איך ואיפה הכי כדאי לבקר בירושלים?
איך לתכנן טיול תרמילאים בתאילנד?
אך מרגישים בטיול ביפן ?
איך לטייל בסין בקלות וביעילות
איך לטייל בברצלונה וליהנות כפליים?
איך מתכננים טיול משפחתי מוצלח בחו"ל
  • rating: 2.8 based on 480 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports