איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - תחבורה - רכבים - איך לבחור מכונית יד שניה?

איך לבחור מכונית יד שניה?


5 טיפים חשובים בדרך לרכישת רכב מוצלחת:

1. זהות המוכר – הקפידו על בדיקת הרכב במכון מורשה שכן כך תוכלו לאמת את נתוני הרכב (אימות זהות הבעלים מתבצעת עם העברת הבעלות בדואר).  כמו כן, כאשר קונים רכב יד שנייה – בין אם מליסינג או מיד פרטית - חשוב לבדוק אם הרכב ממושכן. בכך הכוונה לדבר בעל ערך המשמש כביטחון להלוואה או כערובה להחזר חוב. ניתן לברר האם הרכב ממושכן  באתר דואר ישראל.  

2. בדקו את הרכב – לפני כל רכישה, חובה על הקונה הפוטנציאלי לגשת לבדיקה במכון רכב מורשה – בדיקה יסודית ומקצועית המכסה את כל הרכב. בסוף הבדיקה מקבלים דו"ח ארוך ומפורט על כל חלקי הרכב, באמצעותו ניתן לגבש דעה האם לרכוש את הרכב ולתמחר את עלות התיקונים הנדרשים, במידת הצורך, ולקזז אותם מהמחיר המבוקש.

3. קילומטראז' – הסיכוי לבלאי בחלקי הרכב עולה ככל שהמכונית צברה קילומטראז' גבוה יותר. ככלל, רכבים שגמאו יותר מ-100 אלף קילומטרים נוטים לתקלות רבות יותר, לכן חשוב לקחת זאת בחשבון. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על בדיקה במכון מורשה ללא קשר במספר הק"מ שצבר הרכב.

4. הוצאות נלוות – החלפת מצמד לאחר 150,000 קילומטרים, טיפול בבלמים אחרי 40,000 קילומטרים, החלפת צמיגים כל 5-4 שנים – אלו הן רק דוגמאות מעטות לתיקונים ובדיקות שיש לעשות לרכב אחת לזמן מסוים, לכן רצוי לקחת זאת בהוצאה הכוללת עבור הרכב. לעתים המחיר הנמוך של הרכב איננו המחיר האמיתי, שכן תצטרכו להוסיף עוד אלפי שקלים על תיקונים וטיפולים ברכב. על כן עבור רכב העומד בפני מבחן מעשי שנתי (טסט) יש לדרוש הפחתה במחיר, הן בגלל עלות אגרת הרישוי והן בגלל צפי התיקונים.

5. היסטוריה של טיפולים – חשוב לפנות למוסך המטפל על מנת לקבל דו"ח אמין ומפורט לגבי הטיפולים, מעבר למצוין בספר הרכב. הקפידו לבדוק האם הטיפולים בוצעו בזמן והאם ישנה בעיה שחוזרת על עצמה.
מקורות

מכוניות יד שניה
טיפים מעשיים לרכישת רכב מיד שניה
ביטוח מכונית יד שניה


מאת: רבקה


תגיות: מכוניות יד שניה, ביטוח רכב,

מדריכים קשורים:

איך עושים ביטוח זול אך גם טוב לרכב ?
איך לבחור ביטוח רכב ?
איך לחסוך בביטוח רכב?
איך לבחור מכונית יד שניה?
  • rating: 2.8 based on 584 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports