איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - חוק ומשפט כללי - איך עובד שכיר יכול לקבל החזר מס ממס הכנסה ?

איך עובד שכיר יכול לקבל החזר מס ממס הכנסה ?


עובדים שכירים רבים לא מודעים לזכותם לקבל החזר מס ממס הכנסה, זאת על אף שמעל 85% מהשכירים במשק הישראלי זכאים להחזר מס. 

רובנו עובדים במהלך רוב חיינו הבוגרים, אנו עוברים מעסיקים ומתקדמים במקומות עבודה שונים, גם השכר שלנו משתנה בהתאם. בהתאם לחוק, המעסיק הוא זה שמחויב לנכות מאיתנו מס הכנסה מהמשכורת מדי חודש. הסיבה שהוא עושה זאת במקומנו היא שטיפול בענייני מס הוא מורכב ואין לצפות מכל עובד שכיר שידע לנכות בעצמו את המס בהתאם לחישוב המס השנתי שלו.

מס על משכורת של שכיר בישראל מחושב ברמה של הכנסה שנתית, כלומר, אנו ממוסים בהתאם להכנסה שהייתה לנו במהלך השנה כולה, כאשר המיסוי בישראל על העובד השכיר הוא מיסוי פרוגרסיבי, זאת אומרת שככל שהמשכורת שלנו גבוהה יותר אנו משלמים יותר מס על מדרגת השכר העליונה, אנו יכולים לעבור במשך שנה מספר מדרגות מס כאשר על כל מחלק מהשכר שלנו נשלם שיעור שונה של מס.

מהסיבה המתוארת מעלה, שכירים רבים זכאים להחזר מס, למשל שכיר שעבר בין מקומות עבודה, בדרך כלל ממוסה בשני מקומות העבודה והם אינם טורחים לבצע התאמה ביניהם, ולכן הרבה פעמים משלם העובד מס גבוה מדי, דוגמה נוספת הנה במקרה שעובד שכיר סיים את לימודיו באקדמיה והוא זכאי לתואר ראשון או לתואר שני, זכאות לתואר מקנה לנו נקודת זיכוי שהנה בעצם החזר מס מהתשלום השנתי אותו אנו נדרשים לשלם למס הכנסה.

סיבות נוספות להחזר מס לשכירים, הן טיפול באדם חולה או מגורים באזור המזכה בשיעורי מס נמוכים יותר מאשר באזור המרכז, כמו כן, אנשים שהיו מובטלים חלק מן השנה במקרים רבים זכאים להחזר מס בשיעור ניכר. החזר מס עשוי להסתכם באלפי שקלים ובאם מדובר בעובד שהרוויח משכורת גבוהה כפי שנהוג למשל בהייטק, החזר המס עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים.

החזר מס מחושב על ידי רואי חשבון, אשר למדו לתואר בחשבונאות באוניברסיטה ולאחר מכן התמחו ועבדו מספר שנים במשרד רואי חשבון. למשל חברת YTAX המנוהלת על ידי רואי חשבון מתמחה בהחזר מס לשכירים. חשוב לדעת שמס הכנסה מעוניין לשלם את ההחזר למי שזכאי לו, שכן מס הכנסה מעוניין לגבות מאיתנו בדיוק מה שאנו צריכים לשלם ולא יותר מכך. 

ניתן לבקש החזר מס עד שש שנים אחורנית, מה שאומר שההחזר השנתי עשוי להיות מוכפל בשש, כמובן תחת ההנחה שהיינו זכאים לחלק מן התנאים המזכים בהחזר מס. חשוב לנצל את זכאותנו זאת ולא לוותר על בדיקה מקצועית של רואי חשבון מדי שנה. בדיקת החזר מס על ידי רואה חשבון מומחה אינה כרוכה בעלות ותוך מספר דקות ניתן לדעת האם יש לנו אפשרות לקבלת זיכוי.מקורות

החזר מס
החזר מס לשכירים
בדיקת החזר מס


מאת: רו"ח לוי


תגיות: החזר מס, החזר מס לשכירים, בדיקת החזר מס,

מדריכים קשורים:

איך תדע אם אתה זכאי להחזר מס הכנסה?
איך לקבל החזר מס בגין עבודה במספר מקומות עבודה
איך עובד שכיר יכול לקבל החזר מס?
איך עובד שכיר יכול לקבל החזר מס ממס הכנסה ?
  • rating: 2.8 based on 488 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports