איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - קריירה - עבודה וקריירה - איך בוחרים מקצוע לחיים?

איך בוחרים מקצוע לחיים?


צעירים רבים נתקלים לאחר הצבא בשאלה - איך לבחור מקצוע לחיים גם מספק, גם מעניין וגם המתאים לכישוריהם. בדרך כלל הסביבה אשר כוללת את דעת ההורים וחברים משפיעה מאוד על ההחלטה. הלחץ של הסביבה, גורם לעיתים לעשות  בחירה שאינה תמיד תואמת את נטיותינו וכישורנו.

 אלו גורמים יש לקחת בחשבון בבחירת מקצוע לחיים?

·         כישורים – יכולות רגשיות וקוגניטיביות הם מהגורמים החשובים ביותר בבחירת מקצוע לחיים. בחירה על פי יכולות חשובה על מנת למנוע מצבים של תסכול וחוסר ביטחון כאשר מחליטים לדוגמא ללמוד מקצוע מאוד אנליטי כאשר יכולות הניתוח שלנו ממוצעות ומצד שני לבחור במגמת תיאטרון כי אנחנו רוצים להיות שחקנים מצליחים כמו אמא למרות שבגיל 6 כבר פתרנו משוואות עם אינטגרלים. 

·         אישיות ואינטליגנציה רגשית– תכונות  אופי ואינטליגנציה רגשית  משפיעים מאוד על הצלחה בקריירה וחשוב לקחת אותם בחשבון כשבוחרים בקריירה. לדוגמא: אדם בעל חוסר סבלנות, יתקשה לעבוד בשירות לקוחות או ביחסי ציבור, לעומת אדם שירותי ובעל יחסי אנוש ומכירתי אשר יוכל לשגשג כאיש שרות לקוחות, עוזר אישי ועוד..

·         תרבות וסביבה – המסגרת והסביבה החברתית בה אדם חי ומתחנך, משפיעה באופן ישיר על בחירת המקצוע שלו לחיים. סביבת המגורים ,המצב הסוציואקונומי, גישה להישגים,  כל אלו מהווים גורמים מעצבים ומשפיעים על הבחירות שנעשה כבוגרים במהלך החיים ובין היתר יש להם השפעה מכרעת על בחירת מקצוע.

·         נטיות הלב – לכל אחד יש שאיפה לעסוק במקצוע מסוים. חשוב להקשיב לתחושות בטן ולנטיות הפנימיות שלנו.

·         תחביבים – נסו לבדוק מה אתם אוהבים לעשות בשעות הפנאי. לפעמים תוכלו לגלות שתוכלו לפתח תחביב מסוים  לקריירה מצליחה.

·         שירות צבאי – לעיתים נרצה להמשיך לעסוק בתפקיד בו עסקנו בצבא. במסגרת הצבא ניתן לרכוש ניסיון בתחומים מבוקשים כגון: הנדסה, תקשורת ואבטחת מידע, ניהול פרויקטים ועוד וחשוב להשקיע מחשבה בבחירת שיבוץ שנראה לכם שאולי תרצו לעסוק בו  גם לאחר תום השרות.

כיום הולכת וגוברת מגמה מעניינת של  שילוב לימודים אקדמיים עם קורסים מקצועיים או לחילופין ויתור על לימודים באקדמיה והתמקדות בצבירת ניסיון תעסוקתי ולימודי תעודה.  ישנם מגוון מכללות המציעות קורסים מקצועיים השמים דגש על  הפרקטיקה ופחות על התיאוריה.  בוגרי קורסים מקצועיים אשר עברו בהצלחה את בחינות ההסמכה, לעיתים קרובות,  מצליחים להשתלב במעגל העבודה גם ללא תואר ראשון .

לסיכום,

לכל אדם יש כישורים ותחומים בהם הוא יכול לפתח קריירה משגשגת, חשוב לפתח תחומי התעניינות באופן מתמיד. נסו להרחיב את אופקים על התחומים המעניינים אתכם על ידי קריאה מעמיקה בבלוגים, פורומים, הרצאות בתחום ואפילו לנסות להקים קבוצות תמיכה ופורומים על מנת לשתף ידע מקצועי. בעידן המהיר והמתפתח של היום, ובמיוחד בעולם ההייטק, ישנם שינויים והתפתחויות רבות בנושאים שונים, נסו להתעדכן כמה שיותר אם אתם מתעניינים בבחירת מקצוע טכנולוגי.

התנסות על מנת לקבל החלטה

אין תחליף לרכישת ניסיון מעשי , בחירה במקצוע מסויים לרוב תהייה בגדר ניחוש מושכל עד שתתנסו בתחום שאותו תרצו ללמוד, רק אז  תוכלו לדעת כמעט בוודאות שבחרתם במסלול הנכון.
מקורות

איך לבחור מקצוע לחיים?
מאמנת אישית לחיים
שינוי קריירה


מאת: לימור לייזר


תגיות: אימון אישי, אימון לבחירת מקצוע לחיים, בחירת מקצוע לחיים,

מדריכים קשורים:

איך להצליח בחיים?
איך מתנהל אימון אישי
איך עובד אימון אישי
איך בוחרים מקצוע לחיים?
  • rating: 2.8 based on 224 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports