איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות נשים - איך לבצע הרמת חזה?

איך לבצע הרמת חזה?


הרמת חזה הינו ניתוח מורכב וקשה השייך לתחום הכירורגיה הפלסטית, ניתוח זה מתבצע בהליך כירורגי, על מנת לעצב מחדש חזה שאיבד את המראה המעוצב והמורם ואיבד מנפחו.

הרמת חזה נקראת בשפה הרפואית מסטופקסיה. בניתוח זה מתבצעים בשד שלושה חתכים על מנת לעצב מחדש את השד, ניתן גם לצמצם את גודל העטרה במקרים שהפטמה והעטרה התרחבו, אינן סימטריות ואינן פרופורציונליות.  

כאשר מדובר בהרמת חזה לאחר דיאטות או לאחר הריונות ולידות, כאשר החזה גם צנח והתרוקן וגם איבד מנפחו, ניתן לשלב הרמת החזה והוספת שתלי סיליקון אשר יעניקו לחזה מראה צעיר, זקוף, מוצק ובעל נפח.  

צניחת שד והתרוקנותו נגרמים כתוצאה מגורמים שונים. כאשר  השד נופל ומתרוקן הוא מאבד את צורתו, (במיוחד אם השד גדול) ועל כן גם הפטמה צונחת ומתעוותת ומגיעה לגובה הקפל התת שדי. צניחת שדיים והתרוקנותם יכולים להיגרם כתוצאה ממספר גורמים כגון: כח המשיכה, תנודות במשקל, הריונות, לידות, הנקה, התבגרות (כאשר מתבגרים העור הופך לדק יותר ופחות אלסטי) וכו'.
בנוסף לגורמים הללו יש לציין כי לכל אישה יש סוג עור שונה, וצניחת שד עלולה להיגרם, בין היתר, עקב תכונות העור, על כן, יש לקחת בחשבון שסוג העור ותכונותיו אינן משתנות גם לאחר הניתוח, וגם לאחר הרמה של השד יתכן וייראה קצת נפול, ולאחר מספר שנים בעקבות תכונות העור עלול השד לצנוח שנית במיוחד אם הוגדל על ידי שתל שיגביר את סיכויי נפילת השד עקב משקלו של השתל.

ניתוח הרמת חזה והגדלה על ידי שתלים אינו הליך קל ופשוט ואינו דומה כלל לניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלים. ניתוח זה אורך כשעתיים ונחשב להליך ניתוחי מורכב וקשה אשר בו משולבות שתי פעולות שאינן פשוטות בייחוד אם הן מתבצעות בניתוח אחד.
ראוי לציין כי רב המנתחים הפלסטיים ממליצים לבצע את ניתוח הרמת חזה והגדלתו באמצעות שתלים בשני ניתוחים ולא בניתוח אחד, כאשר בין הניתוחים יש להמתין פרק זמן של מספר חודשים, אך ישנם מנתחים אשר יעדיפו לבצע את שני הניתוחים בשילוב.
 

 

תיאום ציפיות

בפגישת הראשונה עם הרופא המנתח ייערך תיאום ציפיות בין הרופא לבין המטופלת.
חשוב לרופא להבין ולדעת מהן ציפיותייך מהניתוח ולהבהיר לך מספר נקודות חשובות אשר בעקבותיהן תדעי למה לצפות. חשוב שהציפיות שלך מהניתוח יהיו ריאליות.

בפגישה יערוך הרופא מדידות מדויקות, יאבחן את סוג העור ותכונותיו ועל פי נתונים אלה יחליט הרופא על סוג הניתוח. שלב תיאום הציפיות הינו שלב חשוב מאד. בשלב הזה עלייך לשאול כל שאלה ולדאוג לקבל את כל התשובות, כמו כן, בשלב הזה יסביר לך הרופא המנתח איזה סוג של ניתוח מתאים לך על פי הנתונים האישיים שלך, כיצד יתבצע הניתוח, היכן יתבצעו החתכים, האם ניתן לבצע הרמה והגדלה, והיכן יישארו צלקות. תיאום הציפיות  ימנע אכזבה ואי שביעות רצון מתוצאות הניתוח ומההשלכות לטווח הארוך.

 

ההליך הניתוחי וההכנות לניתוח


בפגישה הראשונה תישלחי לבדיקות כלליות, אשר יתכן ויכללו גם בדיקות ממוגרפיה (בהתאם לגיל), כמו כן תידרשי לדווח לרופא לגבי עברך הרפואי, מחלות, ניתוחים, אלרגיות, הרגלים מסוימים כגון עישון, שתייה, סמים וכו'. בנוסף תקבלי הנחיות מדויקות כיצד להתנהג לפני הניתוח וכיצד להתכונן לניתוח.  

 

ניתוח הרמת החזה מבוצע, לרב, בהרדמה כללית. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים מאחר ונחשב לניתוח מורכב. בניתוח הרמה בד"כ השד מוקטן מאחר ויש להסיר עודפי עור ולעיתים קרובות גם להרים ולעצב את העטרה.  בטרם הניתוח, ועל פי נתוני המטופלת יקבע הרופא המנתח כיצד לבצע את הניתוח, כאשר ישנן מספר שיטות לביצוע הניתוח.

 

-          השיטה הקלה ביותר הינה הרמת חזה על ידי שתלים. שיטה זו ניתנת  לביצוע אך ורק במטופלות אשר החזה שלהן צנח בצורה מינימאלית. לעיתים בהחדרת שתל דרך חתך אחד יתקבלו התוצאות הרצויות וזאת מבלי לבצע חתכים נוספים.

-          השיטה הנפוצה יותר הינה הרמת חזה בשילוב עם הגדלה באמצעות שתלים בשיטה זו יתבצעו שני חתכים, אחד סביב לעטרה והשני מהפטמה לכיוון הקפל התת שדי.

-          הרמת חזה לנשים בעלות חזה נפול מאד תתבצע באמצעות 3 חתכים. בשיטה זו יאלץ הרופא להסיר עודפי עור רבים ויבוצעו 3 חתכים מסביב לעטרה, חתך היורד מהפטמה לקפל התת שדי, וחתך בקפל התת שדי.

 

תוצאות הניתוח

לכל מנותחת נתונים אחרים, מידות שונות, תכונות שונות המאפיינות את עורה, מידת צניחה שונה של השד ומיקום שונה של הפטמה בעקבות הצניחה ועל כן כל אחת תנותח בשיטה אחרת. תוצאות הניתוח מושפעות מכל הפרמטרים הללו ומהשיטה הניתוחית. התוצאות יהיו שונות בין מטופלת למטופלת ויש לזכור שניתוח הרמת שדיים שונה מניתוח משולב של הרמת שדיים והגדלה באמצעות שתל, כאשר הרמה בלבד לא תגרום לשד להראות עומד וזקור אלא נפול בצורה טבעית, ולעומת זאת הרמת שד והגדלה תגרום לשד להראות זקור ועומד.

נפילת שד מעידה על תכונות אלסטיות של העור, על כן יש לקחת זאת בחשבון גם לגבי תוצאות הניתוח לטווח הארוך. עור אשר תכונותיו האלסטיות פחות טובות יש סיכוי רב כי יצנח במידה מוגזמת ועל כן יהיה צורך יהיה צורך להסיר עודפי עור רבים ולהרימו בצורה מוגזמת  על מנת לעצבו מחדש ולהרימו למקומו הטבעי.

יש לציין כי תוצאות ניתוח הרמה והגדלה אינן קבועות לכל החיים ויש סיכוי כי שד שעבר הרמה והגדלה עם שתלי סיליקון יהיה כבד יותר ובעל נטיה לצנוח בעתיד שוב.

תהליך ההחלמה

מספר שעות לאחר הניתוח תשוחררי לביתך. יש לדאוג למלווה שידאג להחזירך לביתך ולטפל בך למשך מספר ימים. לאחר יום מסירים את התחבושות ונותרים רק פלסטרים על החתכים. תוכלי להתקלח מבלי להסיר את הפלסטרים.

במשך הימים הראשונים יופיעו כאבים. יש לקחת חופש ממקום העבודה לפחות שבוע וחצי. תהליך ההחלמה שונה ממטופלת למטופלת ותלוי במידה רבה בהליך הניתוחי שבוצע. כאשר השתל מוחדר מעל לשריר ההחלמה קלה יותר. יש להמנע מפעילות גופנית או מאמץ גופני במהלך החודש הראשון, כולל הרמת חפצים, פעילות גופנית או ספורטיבית, רצוי להמנע מקיום יחסי מין למשך השבועיים הראשונים לפחות. 

תופעות לווי וסיבוכים

בכל הליך כירורגי עלולים להופיע תופעות לוואי וסיבוכים וגם בניתוח זה עלולים להופיע תופעות לוואי חלקם קלים וחלקם מסובכים וקשים יותר ויחייבו וניתוח נוסף.
דימומים או זיהומים עלולים להופיע בצורה קלה אך בחלק מן המקרים עלולים לגרום לצורך בניתוח נוסף, כמו כן עלולים להופיע בעיות ריפוי שונות כגון זיהום עקב פתיחת תפרים, גם במקרים הללו אם מדובר במקרה קל ניתן לטפל אך במידה ומתפתח זיהום קשה הדבר יהיה כרוך בהוצאת השתלים.
תופעה נוספת העלולה להופיע לאחר הניתוח הינה אסימטריה. ניתוח הרמה והגדלת חזה הוא ניתוח מורכב, ועל המנתח להיות מנוסה ומיומן, עליו לבצע את הניתוח ואת המדידות בדיוק רב וזאת על מנת לקבל תוצאות מדוייקות וסימטריות גם בגודל החזה וגם במיקומה החדש של הפטמה.

הצטלקות – בניתוח זה הצלקות גדולות יותר מאשר בניתוח הגדלת חזה ולא ניתן לצפות מראש את אופן החלמתן. הרופא המנתח מצידו יעשה הכל על מנת שהצלקות יראו אסתטיות אך לאחר הניתוח יש לטפל בצלקות על פי הוראות הרופא, להשתדל לא לגרד ולהתמיד בטיפול על מנת להגיע לתוצאות אסתטיות.

 

 

 

 
מקורות

הרמת חזה


מאת: ישראל


תגיות: הרמת חזה,

מדריכים קשורים:

איך מבצעים ניתוח הגדלת חזה
איך לבחור שתלים להגדלת חזה
איך לבחור שיטה להגדלת חזה ?
איך לבצע הרמת חזה?
  • rating: 2.7 based on 201 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports