איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך בוחרים מאמנת אישית?

איך בוחרים מאמנת אישית?


כל אדם מקבל החלטות ועושה בחירות בדרכו הוא. תהליך בחירת מאמנת אישית לרוב כולל את השלבים הבאים: מפגש ראשוני עם המאמנת, ישיר או בלתי ישיר:  שיחת טלפון ראשונה, גלישה באתר אינטרנט, קריאת מאמר בבלוג, המלצה מחבר – כל אלו הם לרוב השלב הראשון בתהליך. התחושה בשיחה – ממה שנאמר ומהאוירה שנוצרה, החיבור לדברים במדיה הכתובה-הויזואלית: התכנים, אופן הצגת הדברים – כל אלו הזדמנויות להיכרות ראשונית עם המאמנת האישית. במידה והתחושה שנוצרה היא חיובית לרוב עוברים לשלב השני – תאום פגישת היכרות פנים אל פנים.

פגישת היכרות

פגישת ההיכרות נותנת לאדם המעוניין לעבוד עם מאמנת אישית לחיים הזדמנות לשמוע ביתר פירוט מהו תהליך אימון אישי, איך הוא מתנהל, מה המיוחד בו, מה מבדיל אותו מתהליכים אחרים ועוד. ובנוסף, וחשוב לא פחות, הזדמנות להכיר ולחוות בצורה ישירה ומשמעותית יותר את המאמנת כאדם וכאיש מקצוע. במפגש זה המתאמן הפוטנציאלי יכול להתרשם האם היא בעלת ניסיון, האם מייצרת אוירה נינוחה, האם היא קשובה, האם היא מבינה את הצרכים המוצגים, האם היא מיצרת רושם שניתן לסמוך עליה, האם נוצרת תחושה שאפשר יהיה להיפתח אליה בקלות יחסית. בפגישה זו גם המאמנת בוחנת האם היא מתאימה להיות המאמנת באימון זה. במידה והיא חושבת שכן, בסיום הפגישה היא בודקת עם המתאמן הפוטנציאלי האם הוא חושב שתהליך אימון יכול להיות עבורו בעל ערך על מנת להגשים את המטרות שהגדיר לעצמו והאם היא כמאמנת יכולה להיות מתאימה לו. המתאמן הפוטנציאלי יכול להחליט מיד בסיום הפגישה, וכמובן יכול גם לקחת לעצמו זמן לחשוב על הדברים. כמובן ישנה אפשרות לקיים פגישת היכרות נוספת עם מאמן אחר, על מנת לראות גישה אחרת ולבחון התאמה אישית של מאמנים שונים.

שאלות שכדאי לשאול את עצמנו בבואנו לבחור מאמנת אישית להצלחה

·         האם היא בעלת הכשרה מקצועית בתחום האימון האישי?

·         האם היא בעלת ניסיון מעשי בתחום האימון האישי? מהי תקופת הניסיון?

·         מהו הרקע האקדמי והניסיון המקצועי שקדם לעיסוק באימון?

·         האם יש לה רקע רלוונטי לנושאי האימון שלי?

·         האם היא מתנסחת בבהירות?

·         האם אני מרגיש שהיא מקשיבה לי ממש?

·         האם אני מרגיש שהיא מדברת הרבה? מספרת הרבה סיפורים על עצמה?

·         האם היא מייצרת אוירה נעימה, של פתיחות, כבוד, סבלנות?

·         האם היא נותנת תחושה של שותפות? או תחושה של יועצת, אחת שיודעת הכל?

·         האם אני מרגיש שהיא מזהה ומתחברת לעוצמות שלי?

·         האם היא מגלה גמישות? (בנושא תאום זמני הפגישה, אופן התשלום וכד')

ההחלטה – הבחירה

לאחר שנוצרו ההזדמנויות השונות להכיר את המאמנת האישית, מגיע שלב ההחלטה. כאמור, כל אדם מקבל החלטות בדרך ייחודית לו. יש כאלו שסומכים מאוד על הבטן שלהם ועל התחושות הראשוניות, האינטואיציה - אם האינטראקציות הראשוניות מרגישות להם טובות, פחות חשובים להם הפרטים המדויקים של כמות הניסיון, רקע וכדו'. ויש כאלו שמקבלים החלטה יותר דרך נתונים – כמות שנות ניסיון בתחום, רקע מקצועי נוסף, המלצות של מתאמנים קודמים ועוד.  אין דרך נכונה לקבל החלטה, לכל אחד הדרך שלו. חשוב להרגיש שלמים עד כמה שניתן בשלב ההחלטה, שכן תהליך אימון דורש השקעה של אנרגיות, זמן וכסף, והמטרה היא כמובן להתחיל ולהמשיך תהליך אימון מלא עם אותה מאמנת אישית. יש כאלו שאומרים: אם יש ספק – אין ספק, ובהקשר זה, אם משהו מרגיש לא בנוח עם המאמנת כדאי לבדוק אופציות נוספות ולא להיכנס לתהליך עם תחושה של חוסר נוחות כלשהי.

הקשר בין המאמנת והמתאמן הוא חלק מהותי ביותר בהצלחת תהליך האימון. שכן בסופו של דבר, האימון הוא תהליך שלא אינטראקציה בין אישית אינטימית בין מאמן למתאמן. תפקידו של המאמן הוא לסייע, לאפשר, למתוח את המתאמן על מנת שישיג את התוצאות הרצויות לו מתהליך האימון. המתאמן צריך להתמסר לתהליך האימון, לעבוד במפגשים עצמם ובין המפגשים, לסמוך על המאמן שלו ולהרגיש בנוח להביא את מי שהוא באמת לתהליך האימון, על מנת להגיע לאיפה שהוא רוצה להגיע ולהיות מי שהוא רוצה להיות, בעזרת התהליך האימוני.

 
מקורות

מאמנת אישית
מאמנת אישית לחיים
מאמנת אישית להצלחה


מאת: לימור לייזר


תגיות: מאמנת אישית, מאמנת אישית להצלחה, מאמנת אישית לחיים,
איך בוחרים מאמנת אישית?
  • rating: 2.7 based on 192 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports