איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - עיצוב פנים - איך לשלב ריהוט עתיק בבית

איך לשלב ריהוט עתיק בבית


אחת מן האופנות שנמצאות בכותרות כבר זמן רב בתחום  וההום סטיילינג, היא שימוש ברהיטים עתיקים, או בז'רגון המקצועי- ריהוט וינטז'. אלו רהיטים ישנים שלרוב מוצאים בשוק הפשפשים או בבית של הסבא והסבתא. לרוב הם מתאפיינים במראה של עץ ישן ומשופשף או ציפוי פורמייקה מתבלה.

ריהוט עץ חדש שרוצים לחדש

נתחיל קודם עם סוג הרהיטים שקל הרבה יותר לחדש ולהפוך למודרני או לפחות לבעל מראה קלאסי וחדש יותר,  רהיטי עץ. לשם חידוש רהיטי עץ ישנים, לא תזדקקו להרבה זמן ומאמץ, והזמן הממוצע לחידוש כזה עומד סביב שעה לערך. אז מה עושים? בשלב הראשון לוקחים נייר ליטוש מספר אפס ומתחילים בליטוש של הרהיט בצורה יסודית. הליטוש חשוב כדי להוריד את כל האבק מן הרהיט ושאריות צבע שהתקלפו וכך חושף גם את הצבע על הרהיט שעדיין במצב טוב וגם מסייע לקליטה והתפסות טובה יותר של הצבע החדש שנשים על גביו. לאחר מכן שיטפו את הרהיט במים וסבון כדי להוריד את כל שאריות הלכלוך, האבק והצבע הישן בכדי שלא ידבקו לצבע החדש. אם רוצים להעניק מראה קלאסי ורגוע לרהיט, להחזיר עטרה ליושנה, ניתן להשתמש בצבעים המיועדים לצביעה על עץ דוגמת פוליאור ע"ב מים במראה משי המגיע במגוון צבעי בסיס קלאסיים, של חברת טמבור. אם רוצים דווקא לתת לרהיט מראה חדשני יותר, ניתן לבחור צבעים במראה מטאלי חדשני. אם בכל זאת הלכתם על האופציה הקלאסית יותר, מומלץ בסיום הצביעה לאחר שעה ייבוש לערך, לעבור שוב עם נייר ליטוש עדין על חלקים צדדיים או בקצה של הרהיט על מנת טיפה לשפשף את הצבע ולהקנות לו מראה משושפף יותר וקצת מיושן.


כשרוצים לחדש ריהוט פורמייקה

כאשר מדובר בריהוט של פורמייקה, הליך החידוש הוא קצת יותר ארוך כיוון שצריכים להחליט מה עושים בנוגע לפורמייקה: אופציה אחת, אם מדובר בפורמייקה שגם ככה התקלפה וכבר נפרדה מהרהיט, הוא לקלף את כל הפורמייקה ולאחר מכן ללטש את כל הריהוט. אם היא בחציה רופפת ובחציה מחוברת היטב, ניתן להוציא אותה ע"י חימום של האזור באמצעות מגבת ומגהץ שמניחים מעליה שעוזר לחמם את הדבק ולהמיס אותו. זה לוקח זמן וסבלנות, אבל לבסוף זה ישתלם לכם.  סביר להניח, שלאחר התהליך הזה, תשארנה שאריות של דבק על הרהיט. את השאריות הללו ניתן להוריד באמצעות ממס דבקים כדוגמת אצטון או טרפנטין. לאחר שהרהיט נוקה מן הדבק ושאריות האבק, שבבי העץ והצבע הישן, ניתן לצבוע אותו כאוות נפשכם.

אופציה שנייה היא להשאיר את הפורמייקה כפי שהיא,  ולצבוע מעליה את הצבע כרצונכם. במקרה הזה, ההתנהלות היא כמו צביעה רגילה של רהיט עץ מיושן. בכל מקרה, אם רוצים לוודא שהצבע יצמד היטב לרהיט ולט יתקלף ממנו חיש מהר, מומלץ להשתמש בצבע בסיס- צבע יסוד, לצבוע אותו ע"ג הרהיט, להמתין כשעה ורק אז לעשות שימוש בצבע הסופי שתרצו לתת לרהיט. כמו כן, רצוי למרוח את הצבע הסופי בשתי שכבות, כדי להבטיח כיסוי מושלם ואחיד על הריהוט.

כאשר העץ סדוק או שבור במעט

מה עושים כאשר הרהיט שהבאתם לא רק ישן מאוד, אלא גם קצת שרוט? במקרה הזה, אי אפשר לשייף, כיוון שזה עלול לעשות את הרהיט פגיע יותר או דווקא להבליט את השברים והסדקים. לכן, מומלץ במקרה הזה להשתמש בחומר מילוי לעץ, לחכות לייבוש שלו, ואז לשייף את השכבה הזו עד להשטחה מושלמת שלה לפני השטח של הרהיט. אחרי זה ניתן להמשיך ולצבוע רהיט זה, כמו כל רהיט רגיל של עץ מיושן.


כאשר העץ סדוק או שבור במעט

מה עושים כאשר הרהיט שהבאתם לא רק ישן מאוד, אלא גם קצת שרוט? במקרה הזה, אי אפשר לשייף, כיוון שזה עלול לעשות את הרהיט פגיע יותר או דווקא להבליט את השברים והסדקים. לכן, מומלץ במקרה הזה להשתמש בחומר מילוי לעץ, לחכות לייבוש שלו, ואז לשייף את השכבה הזו עד להשטחה מושלמת שלה לפני השטח של הרהיט. אחרי זה ניתן להמשיך ולצבוע רהיט זה, כמו כל רהיט רגיל של עץ מיושן.

מקורות

הום סטיילינג
שיפוץ הבית


מאת: אסתי לרנר


תגיות: שיפוץ הבית, צבע, חידוש רהיטים, צבע טמבור, טמבור,

מדריכים קשורים:

איך האריזות משפיעות על צרכני תכשירי צבע לשיער - מחקר שיווקי על מוצרי לוריאל פריז
איך בוחרים מדפסת ביתית
איך לשלב ריהוט עתיק בבית
  • rating: 2.6 based on 198 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports