איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - נדלן - איך נדע מתי כדאי להזמין שמאי

איך נדע מתי כדאי להזמין שמאי


 שמאי נזקי בנייה

הסיבות הרבות להזמין שמאי

נזקי בנייה יכולים להיות מנת חלקו של כמעט כל אדם. במהלך חיינו אנו רוכשים דירה או בונים בית, וכך אנו גם עלולים למצוא את עצמנו סובלים מנזקים שונים בשל מגוון רחב של סיבות. שמאי נזקי בנייה הוא איש המקצוע המתאים ביותר שיוכל לסייע רבות לקבלת תמונה מדויקת של היקף הנזקים הקשורים לבנייה עבור כל בעל נכס שמזמין את שירותיו.

 

בין הסיבות הרבות שבגינן כדאי להזמין איש מקצוע כזה המתמחה בשמאות של נזקי בנייה אפשר למצוא את הצורך בבדיקת מבני מגורים כמו בתים ודירות, בבדיקת שטחים משותפים שחופפים לגורמים שונים, בבדיקה של דירה יד שנייה בטרם רוכשים אותה, בבדיקה של עבודות שיפוץ שבוצעו או בתוספות בנייה שונות, ובבדיקת ביקורת לאחר שהסתיימה השכרת דירה או בית.

 

הערכות מקצועיות של הנזקים השונים

עבודתו של שמאי בתחום של נזקי בנייה יכולה להיות מגוונת מאוד. די בכך שנחשוב מעט לעומק על מהלך בנייתו או שיפוצו של נכס מסוים ונראה עד כמה חלקים בכל מבנה ומערכות שונות יכולים להציג ליקויים ונזקים שונים. שמאי נזקי בנייה שעובד בערנות מלאה יכול בקלות רבה לזהות נזקים בשל סיבות רבות כמו בנייה לקויה, רעידת אדמה, פגעי טבע, שריפה, פריצה וכיו'.

 

חשוב גם להבין עד כמה כל נזק יכול להיות כזה שיתגלה בצורה אחרת. הכוונה היא לכך שאיש המקצוע יכול לבדוק לעומק את הנתונים בשטח ולראות כיצד הנזק בא לידי ביטוי בצורות כמו סדקים, רטיבות, שברים, התקלפויות ועוד. לכן שמאי נזקי בנייה חייב להיות כזה שיודע כיצד לבדוק את הנכס בצורה מקצועית על מנת לציין נזקים גלויים ולחשוף אף את הנזקים הסמויים שמתחת לפני השטח.

 

המשמעות החשובה של חוות הדעת

סיום עבודתו של שמאי בתחום זה מגיעה בצורה של מתן חוות דעת כתובה ומדויקת למזמין השירות. לחוות הדעת יש משמעות רבה מאחר ואין היא סתם נייר שבו מצוינים מספר פרטים, אלא שהכתוב אמור לשרת את מזמין השירות. יש דרכים שונות שבהן ניתן להיעזר בחוות הדעת, ולכן ניסוחה המקצועי והצגת הנתונים בה בצורה רצינית הם דברים מחייבים מאוד.

 

המשמעויות הרבות של חוות הדעת של שמאי נזקי בנייה הן שניתן להשתמש בה בבית המשפט במסגרת דיונים רלבנטיים ושניתן לעבוד איתה אל מול גורמי ממסד כשרוצים לעסוק בהיטלי השבחה, בהפקעות מקרקעין, בסכסוכים הקשורים לירושה, בירידות ערך ועוד. אין ספק שמשמעויות אלה מחדדות עוד יותר את הצורך בהזמנת שירות של שמאי מנוסה בעל ותק רב בתחום נזקי הבנייה.

 

 
מקורות

י.ש אביטל שמאי רכוש והערכת נזקים


מאת: ישראל


תגיות: שמאי רכוש, ישראל אביטל, שמאי לנזקים,

מדריכים קשורים:

איך קובעים במדויק את היקף נזק
איך מבצעים בדיקה מדויקת של רמת הנזקים
איך נדע מתי כדאי להזמין שמאי
  • rating: 2.6 based on 173 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports