איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך ההתפתחות של המנעול מימי קדם ועד ימינו

איך ההתפתחות של המנעול מימי קדם ועד ימינו


כולנו משתמשים במנעולים באופן קבוע ממש, אולם כמה מאתנו עצרו לחשוב, כיצד נראה מנעול בעבר? והאם יש קשר בין המנעולים שכולנו מכירים ועושים בהם שימוש כיום - לבין המנעולים בעבר? כפי שתראו מיד, מדהים לעתים לגלות, עד כמה המנגנון שמשמש אותנו במנעולים כיום - היה קיים עוד לפני אלפי שנים, ונראה שגם אבותינו, חשבו בהחלט על מנעול כאופציה ראויה מאד, לשמירה על מתחמים סגורים לגמרי.

 

אז איך המנעול התפתח?

       המנעול הראשון - נכון להיום, המנעול העתיק ביותר שהתגלה אי פעם, התגלה בעיר נינווה, שהייתה שייכת לאימפריה האשורית. מדובר על מנעול בן 1500 שנה בקירוב - מה שמראה שעוד מימי קדם, הבינו בני האדם את החשיבות של המנעולים האיכותיים. מנעולים נוספים החלו לצוץ בעת העתיקה, בעיקר באזור האימפריה המצרית. הבסיס למנעולים הללו, היה באופן מפתיע לא שונה מידי מהמנעולים של ימינו - הם כללו בריח אחד, ומעין מפתח שהיה מוכנס על בסיס הצילינדר, שסובב את הבריח ופתח את המנעול.

       בימי הביניים - המנעולים הראשונים היו מנעולי עץ, ומכאן שגם היו קלים יחסית לפריצה. החל מהמאה ה12, יש לנו ידיעות מוצקות על שימוש במנעולי מתכת, בעיקר באזור צפון אירופה.  יש לציין כי מנעול מתכת לא בהכרח היה שונה מהמנעולים הקדומים מבחינת דרך העבודה איתו, אך הוא היה חזק יותר.

       המנעול המודרני - הסימנים הראשונים למנעול המודרני היו במאה ה18. מה שהשתנה כעת, הוא שלא היה מדובר על מנעול אחד פשוט עם בריח בודד, אלא כעת היה אפשר לייצר מנעולים מורכבים יותר, עם מספר בריחים שונים, ועם צילינדר מורכב יותר. הדבר גם איפשר לייצר מפתחות מורכבים יותר, ואף לייצר אותם במספר עותקים שונים, בהתאם לעליית מעמד הבורגנות.

 

ומה יש היום?

כמובן שהיום, אנו יכולים לראות מנעולים בכל הצורות ובכל הגדלים, וכמובן שהמנגנון שלהם נעשה מתוחכם הרבה יותר. כיום אפשר למצוא אף מנעול שלא מבוסס על מנגנון של צילינדר ומפתח - אלא מדובר על מנעולים דיגיטליים, חשמליים, וכיו"ב.
מקורות

מנעולן
מנעולן מקצועי


מאת: שירה


תגיות: מנעול,

מדריכים קשורים:

איך לפרוץ מנעול
איך להכין מפתח גנבים
איך פורצים מנעול
איך מתמודדים עם מקרה של אובדן המפתח לבית?
איך תלמדו להיות מנעולנים
איך למגן דלתות של בתי קשישים?
איך ההתפתחות של המנעול מימי קדם ועד ימינו
  • rating: 2.8 based on 174 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports