איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - שיפוצים - איך מתמודדים עם הצפה במרתף?

איך מתמודדים עם הצפה במרתף?


הצפה במרתף יכולה לגרום נזקים קשים לכל סוג של נכס ולכן יש להתמודד איתה במהירות וביעילות. ההצפה יכולה להתרחש כתוצאה מפיצוץ בצנרת או במהלך משקעי החורף והבעיה היא שקשה לזהות אותה בזמן. הצפה שאינה מטופלת היטב גורמת עובש ופטריות ואף מסכנת את בטיחות הדיירים. רצוי לנסות לייבש את המרתף באמצעות פירוק מרצפות, פתיחת חלונות והפעלת מאווררים ואמצעי מיזוג. פעולות אלו תורמות להתמודדות מהירה עם ההצפה אולם הן לא באות על חשבון טיפול יעיל יותר. כדאי לבצע את הפעולות על פי ההנחיות ותוך שמירה על כללי הבטיחות, אולם חשוב לא פחות להזמין שירותי ביובית. שירות מן הסוג הזה ניתן על ידי אנשי מקצוע והוא מבטיח תוצאות אופטימאליות. באמצעות השירות ניתן לייבש במהירות את המים וכך למנוע נזקים נוספים עבור הנכס, התשתית או הציוד האישי. הביובית מופעלת על ידי קבלן העוסק בתחום והיא מסוגלת להגיע לביצועים מרשימים גם בסביבות צפופות, עמוסות ומורכבות.

הצפה במרתף יכולה להיות חוויה מאוד לא נעימה. לא משנה אם משתמשים במרתף לצרכים אישיים או מנצלים אותו לאחסון של ציוד בלבד, ההצפה צפויה לפגוע בתשתיות של הבית ועלולה ליצור נזקים בלתי הפיכים. מעבר לכך, ברוב המקרים לוקח זמן עד שמתגלה ההצפה ולכן נדרשות פעולות חירום מהירות ואפקטיביות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההצפות יכולות להיגרם כל השנה ובתקופת החורף הן פשוט מחמירות.

על מנת להתמודד עם הצפות במרתף יש צורך בזיהוי מקור הבעיה. לא מספיק להזמין שירותי ביובית ולשאוב את המים או את השופכין, היות ורצוי להתייעץ עם איש מקצוע על מנת שהבעיה לא תחזור. תפקידו של איש המקצוע הוא לבדוק את האיטום במרתף, את הצנרת ואת תשתית האינסטלציה כולה. חשוב לוודא שההצפה לא קיימת גם באיזורים נסתרים ושאין רטיבות העלולה להתפתח לכדי עובש ופטריות.

פעולות חירום להתמודדות עם הצפה

ברמה המיידית יש לבצע את השלבים הבאים:

א. פירוק מרצפות – במידה וישנו ריצוף בתוך המרתף, חשוב לפרק אותו על מנת לאפשר למים להתנדף באופן טבעי ובתנאים אופטימאליים.

ב. פתיחת חלונות – אוורור של המרתף חיוני לצורך מניעת עובש. מלבד מקרים בהם המרתף אטום לחלוטין, יש לפתוח את כל החלונות ולייצר סירקולציה ומעבר חופשי של אוויר נקי.

ג. מאווררים – ניתן לשפר את מהירות הייבוש של המרתף לאחר הצפה באמצעות מאווררים. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על הוראות הבטיחות ולוודא שאין מקורות חשמל חשופים.

ד. חימום ומיזוג – גם הדלקת אמצעי חימום ומיזוג מרכזיים יכולה לעזור בייבוש המרתף.

שאיבות ביוב לאחר הצפות במרתף

אין סיבה להתמודד לבד עם הצפות במרתף ויש להקדים תרופה למכה על ידי הזמנת שירותי ביובית. אלו היתרונות של שאיבות ביוב לאחר הצפות במרתף:

-          אפשרות לשאיבת כמויות גדולות של מים תוך זמן קצר

-          נוכחות של אנשי מקצוע ומניעת נזקים נוספים

-          פתיחת סתימות ביוב ושאיבת בורות שומן מסביב לבית

-          ניקוי מרזבים

-          מניעת חלודה, חמצון, החלשת יסודות, חדירה לתשתיות ופגיעה בחשמל

-          שיפור יציבות המבנה

שאיבות ביוב הן הפתרון הטוב ביותר עבור התמודדות עם הצפות במרתף. רצוי להתחיל את ההתמודדות עם ביצוע פעולות אישיות כפי שהוזכר לעיל, אך לא מומלץ לוותר על הזמנת ביובית ואנשי מקצוע נוספים. נסו לקבל המלצות על אנשי מקצוע העוסקים בתחום, השוו בין הצעות מחיר ובדקו את המומחיות שלהם בשאיבת הצפות ממרתפים באופן ספציפי על מנת להבטיח תוצאות. 
מקורות

שאיבת הצפות
ביובית - יוסי גולן בע"מ


מאת: באדיבות ביובית יוסי גולן בע"מ


תגיות: שאיבת הצפות, הצפת ביוב, שאיבת הצפות ביוב,
איך מתמודדים עם הצפה במרתף?
  • rating: 2.8 based on 213 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports