איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - שיפוצים - איך מטפלים בעובש באמבט?

איך מטפלים בעובש באמבט?


עובש בחדר האמבטיה בא לידי ביטוי בהיווצרות של פטריות בעלות קרום אוורירי העשוי סיבים דקיקים. אפשר לזהות את העובש גם באמצעים בלתי מזוינים והוא נוטה להופיע על הקירות, בין האריחים ולעיתים גם על הכיור ועל משטחי הרחצה. עובש עלול לגרום נזקים בריאותיים בעיקר לאנשים עם מערכת חיסון חלשה וללוקים במערכת הנשימה. מעבר לכך, עובש מציב בסיכון ילדים ותינוקות ולכן מומלץ לטפל בו ביסודיות. הטיפול בעובש דורש אוורור של חדר האמבטיה, אותו ניתן להשיג בצורה המהירה ביותר באמצעות ונטה. זהו מכשיר אוורור יעיל המותקן מעל חדר האמבטיה וניתן להפעלה במהלך המקלחת או בסיומה. המכשיר אינו צורך חשמל, הוא עוזר ביצירת סירקולציה של אוויר והוא גם מנדף ריחות רעים, אדים או לחות. המכשיר נפוץ בבתי מלון ובבתים פרטיים והוא זוכה להצלחה בכל רחבי העולם. רצוי להתקין את המכשיר לאחר התייעצות עם איש מקצוע ובהתאם לגודל חדר האמבטיה על מנת לנצל את היתרונות המגוונים שלו.

פטריות המכסות משטחים שונים יוצרות עובש המופיע בצורה של קרום אוורירי עשוי סיבים דקים. עובש המופיע על גבי המזון לא בהכרח מזיק לבריאות, אולם כאשר הוא צץ על קירות חדר האמבטיה עלולות להיות לו השלכות לא נעימות. עובש מכיל לעיתים נבגים המהווים שלב מיוחד במחזור החיים של הפטריות המרכיבות את המשטח. מבחינה בריאותית קיים קשר ברור בין הימצאות נבגים לבין מחלות הנגרמות על ידי חיידקים. בנוסף, עובש מעלה את הסיכון למחלות בקרב אנשים בעלי מערכת חיסון חלשה, תינוקות, ילדים ומי שלוקה במערכת הנשימה.

טיפול בעובש באמבט דורש בראש ובראשונה אוורור. ככל שחדר האמבטיה יהיה מאוורר יותר, כך ניתן למנוע את הצטברות הלחות ויצירת התנאים האופטימאליים עבור היווצרות העובש. הבעיה היא שיש הרבה חדרי אמבטיה בהם לא ניתן ליצור אוורור טבעי. בחדרים אלו לא מתקיימת סירקולציה של אוויר, מה שמעודד את התפתחות העובש והפטריות. הפתרון עבור חדרים מן הסוג הזה הוא שימוש בונטה.

היתרונות של ונטה בחדר האמבטיה 

אוורור של חדר האמבטיה הוא הסוד של טיפול יסודי ואפקטיבי בעובש. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הסרה של העובש עם אקונומיקה, הסרה של משטחים או אפילו החלפה של הריצוף אינם מספיקים לצורך טיפול בעובש. פטריות נוטות מטבען להתפתח במהירות והן לא צריכות יותר מדי תנאים על מנת להגיע לשיאן. חדרי אמבטיה סגורים ללא ונטה מהווים דוגמא מצוינת לעמידות של פטריות ושל עובש. רצוי להקדים תרופה למכה ולאוורר את חדר האמבטיה מיד בתום השימוש.

מלבד תרומתה למאבק בעובש ולמניעת הצטברות של פטריות על גבי הקירות, מסביב לכיור או על משטחי הרחצה, לונטה יש יתרונות נוספים:

א. אדים ולחות – אוורור עוזר להתמודד עם לחות ואדים הנוצרים במהלך מקלחות חמות. אדים אלו אינם בריאים למשך זמן, הם פוגעים בעמידות רהיטי העץ והם יכולים ליצור לכלוך מצטבר.

ב. ריח – מכשירי אוורור יוצרים סביבת אמבט נעימה, מפנקת ומריחה טוב. אפשר להפעיל אותה למשך מספר שעות ביום או במהלך המקלחת עצמה. היא אינה רועשת ולכן אידיאלית במהלך אמבטיות ארוכות.

ג. חיסכון בעלויות – בניגוד למכשירי חשמל האחראיים על קירור או חימום של חדרי האמבטיה, ונטה פועלת על בסיס מנגנון חשמלי זעיר. היא אינה צורכת כמויות גדולות של חשמל ולכן חוסכת בעלויות. המחיר הראשוני שלה אינו גבוה, היא מחזיקה מעמד לאורך שנים ואפשר להתקין אותה בתוך הקיר בהתאם לגודל חדר האמבטיה וללא צורך בשיפוץ כללי. 

מקורות

א.ר. שיווק והפצת ונטות בע
ונטה


מאת:


תגיות: ונטה, ונטות, טיפול בעובש באמבט,
איך מטפלים בעובש באמבט?
  • rating: 2.9 based on 245 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports