איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך מרתכים? מדריך צעד ראשון לריתוך

איך מרתכים? מדריך צעד ראשון לריתוך


מעוניינים בתחביב חדש? באמת שאין בעיה לבצע ריתוך. אם אתם בעניין, אפשר לרכוש רתכת פשוטה אך איכותית והשאר... במדריך הבא.


הריתוך מבוצע בין שתי מתכות על ידי חימום המקום ועקב כך שינוי הצורה של המתכות עד כדי חיבורן. אפשר לבצע ריתוך בצורות שונות, אבל במקרה זה נתמקד בריתוך באמצעות יצירת קצר חשמלי. לרתכת חיבור מינוס וחיבור פלוס. את כבל המינוס המחובר אל הרתכת יש לחבר למשטח של העבודה. כבל הפלוס החיובי הוא הכבל הנקרא אלקטרודה. היא זו המבצעת את החיבור בין המתכות.


חשוב לכוון את הרתכת למתח המתאים לפני תחילת העבודה. משום שמדובר בעבודה לצורך תחביב או תיקון קטן, מספיק להשתמש במתח המתחיל ב-75 אמפר ויכול להסתיים עד 95 אמפר. אם המתח יהיה גבוה מדי, הוא עלול ליצור חור במקום בו האלקטרודה "תעבוד", ואם המתח יהיה נמוך מדי הוא פשוט לא יבצע את העבודה שלו כהלכה.


תחילת עבודה מעשית עם אלקטרודת רתכת

לאחר חיבור האלקטרודה מומלץ לכופף אותה מעט. כך נוח יותר לעבוד. את הניצוץ על המשטח המיועד לעבודה מבצעים כמו שמציתים גפרור. הניצוץ מאפשר את תחילת העבודה. כדי ששתי המתכות יתלכדו יחד חשוב לגעת בשתיהן באותה המידה ובמשך כל זמן פעולת הריתוך.


מתחילים בנקודה מסוימת וממשיכים את פעולת הריתוך ממנה והלאה. אין חוזרים אל הנקודה הקודמת. יש לרתך שלושה ס"מ ולעצור. אם עולה הצורך לחזור למקום מסוים, יש לנקות את השאריות של הריתוך (השלאקה). אין להתמהמה יותר מדי אחרת ייווצר חור, ואין למהר אחרת הריתוך יהיה לקוי. פעולת ריתוך נכונה ואידיאלית עם האלקטרודה היא ביצוע שמיניות על פני רצף ההתקדמות תוך שמירה על מרחק קבוע ונכון בין המתכות לקבלת תוצאות מקסימליות.


בעיות מוכרות

מהירות ומרחק שאינו נכון בין האלקטרודה לבין המתכת. שני נושאים שמעט תרגול נפתרים ללא קושי. התרגול מומלץ לפני הביצוע האמיתי. אפשר לתרגל קודם כל רק את התנועה ולאחר מכן את הריתוך. חשוב לזכור כי עובי המתכת גם משפיע על הזמן המושקע וברור שמתכת עבה יותר דורשת יותר זמן.


קירור וסיום

חשוב להמתין בסבלנות עד לקירור הסופי. מים יוצרים סדקים במתכות שלמרות שאינם נראים לעין הם קיימים, פוגמים בריתוך ויתגלו מאוחר יותר. אם המתכת כבר לא אדומה, אפשר להוריד ממנה שאריות (שלאקה), אבל עדיין חשוב להמתין לקירור סופי. רוצים ליטוש? השתמשו במשחזת זווית ובדיסק ליטוש . צבעו את התפר בצבע יסוד או בחומר נגד חלודה.

מקורות

רתכת וציוד ריתוך


מאת: אוניוולד


תגיות: ריתוך, רתכת, רתכות, ציוד ריתוך, אלקטרודת רתכת,
איך מרתכים? מדריך צעד ראשון לריתוך
  • rating: 2.8 based on 197 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports