איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות גברים - איך לאבחן ולטפל בשפיכה מוקדמת ?

איך לאבחן ולטפל בשפיכה מוקדמת ?


אחת בעיות הנפוצות הגורמות לבעיות בתפקוד המיני בקרב הגברים הינה השפיכה המוקדמת. מן הנתונים עולה כי כ – 30% מן הגברים בארץ ובעולם סובלים משפיכה מוקדמת / מהירה.
הבעיה עלולה להופיע כתוצאה משני גורמים: הגורמים הפיזיולוגים והגורמים הפסיכולוגיים.

 

האבולוציה המתקדמת:
בימים עברו יחסי המין שימשו את לצורך סיפוק היצרים, סיפוק הצרכים הבסיסיים והקיומיים ובעיקר לצורך רביה ועל כן שפיכה מוקדמת לא היוותה בעיה אלא להיפך, השפיכה המוקדמת היתה יתרון, אך במרוצת השנים הבינו בני האדם כי הפעילות המינית היא דבר מהנה ומספק ועל כן כיום, נחשבת הפעילות המינית לאחת מן ההנאות והבילויים הטובים והמספקים ביותר.

 

כיצד מגדירים את בעיית השפיכה המוקדמת ?


תופעת השפיכה המוקדמת מוגדרת ברפואה כחוסר יכולת של הגבר לשלוט או לעכב את השפיכה ולהגיע לסיפוק במועד שבו מעוניינים, רוצים או מתכננים זאת הגבר ובת זוגתו.  
ובפשטות ניתן להגדיר זאת – הגעה לסיפוק מוקדם מן המתוכנן.
 

בעבר, הייתה נטייה לייחס לבעיה את פרק הזמן הקצר שחל בין תחילת האקט לבין השפיכה, כאשר הדעה הרווחת בקרב אנשי המקצוע הייתה ששפיכה מוקדמת הינה כאשר הגבר בא על סיפוקו בפרק זמן של פחות משתי דקות.    


הגורמים לתופעת השפיכה המוקדמת:

ישנם מספר גורמים שעלולים לגרום לגבר לסבול מתופעת השפיכה המוקדמת. גורמים פסיכולוגיים, גורמים פיזיולוגיים,  יתר רגישות בפין, זיהוי נקודת האל חזור.

 

הגורמים הפסיכולוגיים:

קיימים גורמים פסיכולוגים רבים אשר יכולים להשפיע על המצב הנפשי – אשר לו השפעה רבה על תפקודי מערכות הגוף, כמו גם על התפקוד המיני. הגורמים הפסיכולוגיים יכולים להשפיע על הנפש בצורות רבות, ממצב רוח ירוד ועד כדי ערעור נפשי ושיגעון, אך גם כאשר מדובר במצב רוח ירוד,  יש סיכוי רב שהדבר ישפיע על הפעילות המינית, ויגרום לליקויים בתפקוד המיני שביניהם שפיכה מוקדמת.  

 

הגורם הפסיכולוגי עלול להשפיע על התפקוד המיני כמו מעגל קסם, כאשר בשלב הראשון יתכן ויצוצו ליקויים בתפקוד המיני כתוצאה מהבעיות הנפשיות (לחץ נפשי, כעסים, בעיות בזוגיות, דיכאון, ביישנות, חוסר ביטחון עצמי, טראומה מהעבר וכו'), ובעקבות כך ייווצר תסכול שיוביל לחרדת ביצוע או לרצון להוכיח שלא קיימת בעיה. כך יהפוך כל אקט מיני לנסיון התמודדות עם תסכולים, או לפרוייקט שלם שבו הגוף מפתח סוג של "התגוננות" ובמקום ליהנות מן הפורקן מתגבר ומתרחב מעגל הקסמים, והאקט הופך לתסכול.
כאשר מגיעים לטיפול לאחר זמן רב קשה לשים את האצבע על הנקודה ממנה נובעת הבעיה, והצורך שהגבר חש כדי להוכיח לעצמו שהוא מסוגל ויכול לשלוט על העניינים גודל וגודל ולעיתים אף הופך להיות המניע ליחסי מין.  גם בעיות בזוגיות הם אחד מן הגורמים הנפוצים לליקויים בתפקוד המיני ובעיקר לשפיכה מוקדמת, כאשר השפיכה המוקדמת עלולה להיות אחד מן התסמינים של בעיה רגשית עמוקה.

 

גורמים פיזיולוגיים:

גוף האדם בנוי ממערכות רבות הקשורות האחת בשנייה, מערכת העצבים, המערכת ההורמונאלית, מערכת הדם וכו' וכל אחת מן המערכות משפיעה על השנייה. שיעור הגברים הסובלים משפיכה מוקדמת כתוצאה מבעיות פיזיולוגיות אינו גבוה כאשר רב הבעיות מתמקדות סביב דלקות הערמונית, פגיעות במערכת העצבים, רגישות יתר באיבר המין, בעיות הורמונאליות כגון רמות נמוכות של סרוטונין, השמנת יתר, עישון, צריכת אלכוהול, שימוש בסמים (הפוגעים בצורה קשה ביכולת המח לייצר סרוטונין) וכו'. הגורמים הפסיכיאטריים נחשבים לאחד מן הגורמים הפסיכולוגיים, כאשר השפיכה המוקדמת הינה תסמין ידוע ומוכר במחלות נפש פוסט טראומטיות או כאשר קיימת הפרעה דו קוטבית בהן קיים חוסר איזון כימיקלי במח. קיימת סברה כי בעיות בתפקוד המיני עלולות לעבור בתורשה למרות שקשה להוכיח אם  קיים קשר ישיר.

רגישות יתר בפין וזיהוי נקודת האל חזור

נקודת האל חזור הינה נקודת גירוי המהווה מפתח לשליטה על השפיכה. גבר שאינו יודע לזהות את נקודת האל חזור יתקשה לשלוט ו/או לעכב את השפיכה. ישנם גברים הסובלים מרגישות יתר באיבר המין ולכן הם מגיעים לסיפוק תוך זמן קצר מרגע תחילת המשגל. זיהוי נקודת האל חזור תסייע לגבר לשלוט בשפיכה וכך יוכל לשלוט בשפיכה ולהאריך את זמן המשגל, תוך שהוא עוצר את השפיכה בכל פעם שהוא מזהה את נקודת האל חזור, ורק לאחר שסף הגירוי יורד, ניתן להמשיך במשגל.

 

הטיפול בתופעת השפיכה המוקדמת:

קימות דרכים שונות לטיפול בתופעת השפיכה המוקדמת, אך הצלחת הטיפול תלויה, בראש ובראשונה באבחון נכון של הגורם לבעיה. רופא מומחה ומקצועי שידע לאבחן מהיכן נובעת הבעיה יוכל להתאים למטופל טיפול מתאים, ואם יאותר הגורם לבעיה סיכויי הצלחת הטיפול יהיו גבוהים יותר.   

 

לפני כל טיפול מומלץ לכל גבר לבדוק את אורח החיים שאותו הוא אימץ לעצמו. אורח חיים נכון ובריא יסייע לשפר את הבעיה. מומלץ לאכול נכון, להיות רגוע, לישון מספיק שעות - לפחות 7 שעות בלילה, לבצע פעילות גופנית מתונה, להמנע מעישון, אלכוהול וסמים. מומלץ מאד להיבדק אצל רופא ולבדוק אם הבריאות תקינה, אם קיימת מחלת רקע יש לטפל בה מאחר והיא עלולה להוות גורם לבעיות נוספות כגון השפיכה המוקדמת.
כאשר הגורם לבעיה נובע כתוצאה מגורם פסיכולוגי ניתן לטפל באמצעות טיפולים שונים כגון טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול פסיכותרפי, תרופות נוגדות דיכאון וכו'.

כאשר רמות הסרוטונין נמוכות הדבר משפיע על הפעילות המינית ובמקרים רבים הסתבר כי גברים המתלוננים על שפיכה מוקדמת סובלים מרמות נמוכות של סרוטונין, דבר המשפיע על החשק המיני, על מצב הרוח, על התיאבון ועל השפיכה. במצב כזה ניתן לטפל בתרופות אנטי דיכאוניות מסוג SSRI שיעלו את רמות הסרוטונין במח וכך יעכבו את זמן השפיכה. תופעת השפיכה המוקדמת נפוצה גם בקרב המשתמשים בסמים, מאותה סיבה, שסמים ממשפחת MDMA פוגעים ביכולת המח לייצר סרוטונין וגורמים לרמת הסרוטונין לרדת. גורם נוסף לתופעת השפיכה המוקדמת הינה בעיות ודלקות בערמונית או סרטן הערמונית. ניתן לקבל טיפול מתאים שיסייע לטיפול בעיית השפיכה המוקדמת.

"עזרה ראשונה" לתופעת השפיכה מוקדמת

הטיפול הותיק ביותר שמוכר בתחום זה הינו הקרמים המאלחשים שתפקידם להרדים את אזור הפין (אזור הגירוי) להוריד את סף הרגישות בפין וע"י כך להאריך את זמן המשגל ולעכב את השפיכה. השיטה הזו כבר לא כל כך נפוצה אם כי יש גברים שעדיין משתמשים בה. הטיפול בקרם המאלחש קל אך לא מתאים לגברים שמחפשים ספונטניות. את הקרם יש למרוח על הפין כרבע שעה לפני יחסי המין. החסרון בטיפול זה הינו שהקרם יכול לעבור גם לאיבר המין של האשה ולגרום לה לאבד את התחושה, דבר שימנע ממנה את ההנאה.  שימוש בקונדום יכול לעזור בכך שהקונדום ימנע גירוי ישיר בפין וגם ימנע העברת הקרם לאישה.

 

 שיטת "התחל הפסק"


קיימות מספר שיטות נפוצות לשיפור השליטה בשפיכה. ראשית, על כל גבר לדעת לזהות את נקודת האל חזור שלו. כאשר מדרגים את דרגות ההנאה מ – 1-10, כאשר מספר 1 הוא הדרגה הנמוכה ביותר של ההנאה ומספר 10 הינו הדרגה הגבוה ביותר - שלב הסיפוק. שיטת ההתחל הפסק מתבצעת על ידי הגבר באמצעות אוננות. הגבר אמור לזהות את נקודת האל חזור בסולם הדרגות (בד"כ נקודה זו מדורגת ב – 7 בסולם הדרגות), ובכל פעם שהגבר מרגיש שהוא נמצא בנקודת האל חזור הוא צריך להפסיק לאונן. בשיטה זו נוהגים להתאמן מספר שבועות על מנת להבחין בשיפור. לאחר שהגבר מרגיש קצת יותר בטוח הוא יכול לצרף לתרגילים גם את בת זוגתו ולנסות את התרגיל יחדיו, גם באוננות וגם באמצעות משגל.

 

יש אנשי מקצוע הממליצים להשתמש באומנות הטנטרה, שיטה הינדית לפיה צוברים אנרגיות מיניות ולא משחררים אותן החוצה. גם תרגול שרירי האגן יסייעו לשליטה בשפיכה, כאשר כיווץ ושחרור רצוניים יחזקו את היכולת לשלוט בשפיכה בזמן האקט.

 

טיפול תרופתי


השפיכה המוקדמת היא הגעה לסיפוק ופליטת זרע במועד מוקדם ממה שתוכנן, ז"א פליטת זרע באופן בלתי רצוני. הטיפול התרופתי מיועד להסדיר את הקשר שבין המח, מערכת כלי הדם ומערכת העצבים. לעיתים, תרופות ממשפחת ה – SSRI (תרופה אנטי דיכאונית) יסייעו לטיפול בשפיכה המוקדמת מאחר שאלה מעלות את רמת הסרוטונין במח ומסייעות לעכב את פליטת הזרע, שכן ריכוז גבוה של סרוטונין מאפשר לשלוט בשפיכה, אך רבים הם המקרים הידועים בהם התלוננו גברים על תופעות לוואי בלתי נסבלות והעדיפו שלא להשתמש בתרופה.


 

טיפול במעכבי אנזים PDE5


התרופות המעכבות אנזים PDE5 כגון הויאגרה, הסיאליס והלויטרה מיועדות במקורן לטיפול בבעיות זקפה אך לעיתים הם יעילים גם לטיפול בבעיית השפיכה המוקדמת ממספר סיבות. השימוש בתרופות מעכבות האנזים מקנות לגבר בטחון עצמי והורדת רמת חרדות הביצוע מאחר ובמהלך זמן השפעת התרופה הוא יכול לייצר זקפה בכל פעם שנוצר גירוי מיני, הדבר יאפשר לו לספק את בת זוגתו גם אם הגיע לסיפוק לאחר זמן קצר.   

כאשר הגורם הינו פסיכולוגי ניתן לטפל באמצעות טיפול משולב הבנוי מטיפול פסיכולוגי או זוגי וטיפול תרופתי.  יש לקחת בחשבון כי לעיתים גברים נתקלים בבעיות בתפקוד המיני בשלב כלשהו בחייהם, והבעיה היא זמנית בלבד. פעמים רבות מדובר באירוע חולף העלול להשפיע על אורח החיים באופן זמני אך לעיתים מדובר באירועים המשתרעים לאורך זמן רב ומשפיעים על אורח החיים ולא מומלץ להמתין עם הטיפול כדי שהבעיה לא תחריף.
מקורות

שפיכה מוקדמת
ויאגרה
סיאליס


מאת: ארנון


תגיות: שפיכה מוקדמת, ויאגרה, סיאליס, לויטרה,

מדריכים קשורים:

איך לקנות ויאגרה או סיאליס ללא מרשם
איך להוציא מרשם לויאגרה או לסיאליס
איך למנוע שפיכה מוקדמת
איך ומתי מומלץ ליטול סיאליס ?
איך ומה על כדורי זקפה
איך לטפל באין אונות ומה הפתרונות הקיימים
איך לפתור בעיות תפקוד המיני
איך לרפא את תופעת האימפוטנציה
איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני
איך ויאגרה או סיאליס עובדות ?
איך לאבחן ולטפל בשפיכה מוקדמת ?
  • rating: 2.8 based on 349 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports