איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - אדריכלות - איך בונים ומפרקים עגורן?

איך בונים ומפרקים עגורן?


אם יש מכשיר שהוא ללא ספק פלא של ממש, הרי שזהו העגורן. עגורן, או כמו שמכנים אותו בטעות לעתים מנוף, הוא מכשיר חשוב מאד, אשר משמש אותנו בעיקר בתעשיית הבניה. בעזרת העגורן, ניתן להרים משאות כבדים במיוחד, לגביהם של עשרות ואף מאות מטרים. העגורן מאפשר לעובדים גם להגיע בקלות ובבטיחות לגבהים ניכרים. עם זאת, מאחר שאנו רואים עגורן בעיקר ליד אתרי בניה, והבניינים הולכים ונעשים גבוהים ככל שבונים אותם יותר - איך בכלל מגביהים את העגורן? ואיך מתחילים להקים אותו, ואיך מפרקים אותו בסוף?

                               

להכיר את כל התהליך

       בניית עגורן מאפס - בכדי לבנות את הבסיס של העגורן, למרבה הפלא, מביאים עגורן אחר! מדובר על מכשירים שמכונים עגורנים ניידים. הם קטנים הרבה יותר מהעגורנים שאתם מכירים, אך הם משמשים להרים את חלקי העגורנים הגדולים לגובה של כמה מטרים. את הבסיס של העגורן מקימים על יציקת בטון, בכדי להעניק לעגורן בעתיד יציבות גבוהה במיוחד. לאחר מכן, העגורן הנייד מניח את הבסיס לעגורן הגדול.

       איך מגביהים את העגורן? - בכדי להגביה עגורן, תתפלאו לגלות - משתמשים בעגורן עצמו! איך זה מתאפשר? סביב העגורן מתחילים לבנות פיגומים, אשר יחזיקו בסופו של דבר את הזרוע הגדולה של העגורן. כעת, הזרוע יכולה להרים את חלקי העגורן שמשמשים להגבהה, מבלי שהיא נתמכת בבסיס האנכי של העגורן (אלא בפיגומים הקבועים). כך, הזרוע מניחה את החלק הבא של העגורן, ולאחר מכן הזרוע מונחת על המיקום החדש של העגורן, ואפשר להשתמש בו שוב.

       איך מפרקים עגורן? - הפירוק של העגורן מתבצע ממש כמו ההרכבה, רק באופן הפוך. שוב מקימים פיגומים, אשר יחזיקו את זרוע העגורן, ושוב הזרוע היא שמפרקת את עצמה. בכל פעם הזרוע מורידה עוד חלק של העגורן, מבלי שהיא עצמה נתמכת בו. בשלבים האחרונים, משתמשים שוב בעגורן הנייד, בכדי לפרק את הבסיס של העגורן הגדול.

 

ולכן הם צצים

מאחר שכפי שאתם רואים, ההקמה של עגורנים היא הדרגתית ונעשית באתר הבניה עצמו, אנשים מרגישים שיום אחד פשוט צץ עגורן ליד ביתם, וזאת מבלי שהם ראו אותו מובל. הסיבה לכך היא שכאמור הוא באמת לא מובל ממקום למקום - אלא בונה את עצמו בהתאם לדרישה.
מקורות

ייצור עגורן


מאת: פיטוסי מרדכי


תגיות: עגורן, עגורנים,
איך בונים ומפרקים עגורן?
  • rating: 2.5 based on 297 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports