איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך מייצרים בדים שונים?

איך מייצרים בדים שונים?


כולנו משתמשים בבדים באופן קבוע. הבדים משמשים אותנו לטובת הבגדים שלנו, לטובת המצעים, לטובת הווילונות, ולעוד מגוון רחב ועצום של פריטים שונים, שאנו עושים בהם שימוש יומיומי. לאן שלא נלך - אנחנו מוקפים בבדים. מכאן כמובן עולה השאלה, איך בעצם מכינים בדים? איך בכל לאפשר לייצר אותם? זו שאלה שיכולה להישמע מעט משונה, שכן אנו רגילים לחשוב על הבד כמעין מוצר אחיד. בפועל, הוא עובר לא מעט שינויים עד שהוא מגיע אלינו.

                                

תהליך ההפקה של הבדים השונים?

       קטיף - אם מדובר על בדים שהם טבעיים (ורובם טבעיים או משלבים חומרים טבעיים), אזי יש להתחיל כמובן באיסוף חומר הגלם שממנו נפיק את הבד. ברוב המקרים, מדובר על צמחים שונים - כמו למשל כותנה או משי. במקרה הנ"ל, יש לחכות כמובן לעונת הקטיף, כאשר הצמח מגיע לפריחה, ויש לקטוף אותו. בעבר היה מדובר על קטיף ידני. כיום, כמובן שמדובר על מכונות ענק שקוטפות כמויות ענקיות בבת אחת.

       אריזה ומשלוח למפעל - כמובל שלמפעל לייצור בדים, לא שולחים את הגידולים כמו שהם. במקום זה, מוציאים את החומר עצמו אשר משמש להפקת הבד, ואורזים אותו ביחד עם חומרים נוספים. הדבר מאפשר כמובן משלוחים בכמות מסחרית למפעלים לייצור של הבדים.

       טווית הבדים - ממש כמו שבעבר היו משמשים במכונות לטוויה באופן ידני, גם היום עושים זאת במפעלים, אלא שבשיטה של ייצור המוני. איך זה מתאפשר? המכונות לקוחות את הסיבים הטבעיים להפקת הבדים - הן מצמידות אותם אחד לשני, ויוצרות כך את החוטים השונים, וזה בעצם הבד עצמו. מדובר כמובן על תהליך שבו מעבירים מידי יום, טונות של צמחים להפקת הבדים.

       אריזה ומשלוח לחנות - מכאן שולחים את הבדים שהופקו לטובת חנויות אשר מוכרות בדים שונים. יש לציין שלרוב, הבדים מופקים בצורת חוטים. עם החוטים הללו, אפשר בהמשך להפיק בדים מגוונים לשימושים שונים - מביגוד ועד לשמיכות.

 

עוד שלבים בדרך

לרוב, אתם לא רוכשים בדים בצורתם הגולמית, ואף לא מבקשים לרכוש חוטים של בדים. אתם מעוניינים לרכוש את הבדים בצורתם הסופית, לטובת מוצר מסוים. עם זאת, חשוב מאד לדעת כיצד מייצרים את הבדים מההתחלה - שכן כך אתם מבינים איזה תהליך עובר הבד, עד שהוא מגיע לידיכם.
מקורות

ייצור בדים


מאת: פיטוסי מרדכי


תגיות: בדים, בד,

מדריכים קשורים:

איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה
איך בודקים סוג דם
איך עושים ביעור חמץ
איך לבדוק איזה מעבד וכמה זיכרון יש במחשב
איך מתבצעת בדיקת שקיפות עורפית
איך עובד שכיר יכול לקבל החזר מס ממס הכנסה ?
איך להתכונן להריון ולידה
איך לבדוק שמן מנוע
איך לבחור שמאי מקרקעין?
איך לבחור תוכנה לסידור עבודה ?
איך מייצרים בדים שונים?
  • rating: 2.6 based on 216 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports