איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - נדלן - איך מוצאים גוש חלקה של הדירה ?

איך מוצאים גוש חלקה של הדירה ?


בשפת בני האדם מזוהה כל אחד מן האנשים בשמו, בשפת הנדל"ן מזוהה כל אחד מן הנכסים עפ"י מספר.  

כ – 95% מן הקרקעות במדינת ישראל מוסדרים על פי השיטה החדשה בה רושמים כל אחד מן הנכסים בפנקס המקרקעין על פי השיטה הבריטית. כ – 5% מן הקרקעות במדינת ישראל עדיין לא הוסדרו (למשל ביהודה ושומרון) ועל כן הקרקעות שם אינן מוסדרות.

מדינת ישראל מחולקת לריבועים ריבועים, כאשר כל ריבוע נקרא "גוש" וכל גוש קיבל מספר בעל 4 ספרות.  כל אחד מן הגושים חולק גם הוא לריבועים, ולכל ריבוע בתוך הגוש קוראים "חלקה" וגם הוא קיבל מספר.
כל אחד מן המבנים אשר נבנה בשטחי מדינת ישראל (במסגרת הסדרת קרקעות) נרשם בפנקסי המקרקעין, במרשם המקרקעין (בטאבו). כאשר בונים על קרקע יותר מדירה אחת, הדירה היא למעשה חלק מחלקה ועל כן היא תקבל מספר נוסף שנקרא "תת חלקה", ועל כן, כאשר מבקשים לזהות דירה, בד"כ היא תזוהה עפ"י גוש, חלקה ותת חלקה.

כאשר רושמים נכס בטאבו רושמים למי הוא שייך על פי שם פרטי, שם משפחה ומספר זוהוי, וכאשר הנכס רשום בבעלות אותו אדם לא ניתן לקחת אותו ממנו.

 את המספר המזהה של כל דירה ניתן למצוא בחשבון הארנונה.

מאחר ורב הנכסים במדינת ישראל נרשמו בפנקסי המקרקעין, כאשר אתם מבקשים לקבל מידע על נכס מסויים (בעיקר לפני עסקת נדל"ן) ניתנת לכל אחד הרשות לעיין בפנקסי המקרקעין, ועל פי מס' גוש, חלקה ותת חלקה, אתם יכולים לקבל את פרטי הנכס. אם אין לכם גוש חלקה, תוכלו לאתר את הנכס על פי כתובתו המדוייקת במספר אתרי אינטרנט.
 

גוש חלקה לפי כתובת

אתר טאבוצ'ק שניתן למצוא בכתובת אינטרנט: www.TabuCheck.co.il מאפשר לכל המעוניין ובאופן חופשי למצוא מספרי גוש וחלקה לפי כתובת, ואף להזמין נסח טאבו.

נסח טאבו

אין לבצע שום עסקת נדל"ן מבלי לעיין ולבדוק את נסח הטאבו.  בנסח הטאבו יפורטו כל פרטי הנכס החשובים והעיקריים. ראשית יש לבדוק מי הם בעלי הזכויות בנכס וזאת על מנת להיות בטוחים שאתם מנהלים מו"מ על הנכס עם האדם הנכון שהינו בעל החזקה בנכס. יש לבדוק את פרטי הנכס, גודלו, האם קיימים שעבודים על הנכס, האם קיימת הערת אזהרה בנסח הטאבו וכו'.

אם קיימת הערת אזהרה כלשהי על הדירה, ז"א שלבעל הזכויות בנכס יש התחייבות קודמת בגין הנכס לצד ג' כלשהו. ברב המקרים מדובר במשכנתא, וכאשר מוכרים את הנכס ומחזירים את הכספים לבנק מוסרת הערת האזהרה. הערת האזהרה תפקידה למנוע מן המוכר לבצע כל פעולה בקשר לנכס כל עוד קיימת האזהרה (ההתחייבות) כלפי צד ג' אשר רשם את הערת האזהרה.
כמו כן תפקידה של הערת האזהרה היא להדליק נורה אדומה לרוכשים הפוטנציאלים ולהזהירם כי לבעל הזכויות קיימת התחייבות קודמת בגין הדירה ואינו יכול למוכרה עד שלא יסיים את התחייבותו.
 
אם החלטתם לרכוש את הנכס יש להעבירו על שמכם בטאבו, את הפעולה הזו ניתן לעשות לבד אך בד"כ עוה"ד המטפל ברכישה מבצע את הפעולה.
לאחר ההעברה בטאבו שמכם צריך להיות רשום כבעלי הזכויות בנכס. מומלץ מאד להוציא נסח טאבו חדש בסיום העסקה ולבדוק אם הנכס רשום על שמכם.

 

 
מקורות

נסח טאבו
גוש חלקה לפי כתובת


מאת: צח


תגיות: גוש חלקה לפי כתובת, נסח טאבו, גוש חלקה,

מדריכים קשורים:

איך מוצאים נסח טאבו באינטרנט ?
איך לקבל מספר גוש חלקה לפי כתובת ?
איך לרשום נכס בטאבו ?
איך לרשום נכס בטאבו
איך מוצאים גוש חלקה של הדירה ?
  • rating: 2.9 based on 326 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports