איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - נדלן - איך להנפיק נסח טאבו לפי גוש חלקה

איך להנפיק נסח טאבו לפי גוש חלקה


העסקה הגדולה ביותר שמבצע אדם ממוצע בחייו הינה רכישת דירה או נכס. מחיר הדירות והנכסים במדינת ישראל מרקיע שחקים, ורב הרוכשים מתקשים לגייס את ההון הדרוש על מנת לרכוש דירה. ביצוע עסקת מקרקעין אינה פשוטה ואינה קלה ומומלץ לכל אחד אשר מבצע עסקת מקרקעין לדאוג לרשום את הנכס על שמו באגף רישום והסדר המקרקעין, שכן ללא רישומו של הנכס לא הושלמה העסקה והנכס לא יהיה בבעלות הרוכש עד אשר תושלם פעולת הרישום בפנקסי רישום המקרקעין. אין לכם לסמוך על המסמכים המצויים בידיכם (כגון חוזה הרכישה) שכן ללא הרישום, לא יהווה מסמכים אלו ראיה רשמית שהדירה שרכשתם הינה בבעלותכם, וזאת למרות ששילמתם עליה את מיטב כספיכם. במקרים קיצוניים, עליהם כבר דובר בעבר, מצאו עצמם בעלי דירות אשר שילמו במיטב כספם על הדירה אך לא רשמו אותה בלשכת המקרקעין, חשופים לפעולות אשר התבצעו בנכס ללא ידיעתם, כגון עיקול, מכירה, העברה של הנכס לצד ג' וכו'.

 

יש לרשום בפנקסי המקרקעין כל פעולה ו/או עסקה המתבצעת בקשר למקרקעין במדינת ישראל כגון:   עסקאות מכר, הערות אזהרה, ירושות, חכירות, משכנתאות, צווים של בתי משפט (או של רשויות אחרות) פעולות תכנון וכו', כאשר לכל אחת מן הפעולות הללו נדרש צירוף מסמכים או תעודות אשר שימשו ליסוד רישום העסקה. את הרישום ניתן לבצע  בלשכת רישום המקרקעין במרחב בו נמצא הנכס.
תיקי הפעולה ופנקסי המקרקעין ממוחשבים ונגישים ובהם ניתן למצוא את כל המסמכים והתעודות הרלוונטיים לעסקה. אחת מן הפעולות הנפוצות ביותר והמבוצעות ביותר בלשכות רישום המקרקעין או באתר האינטרנט של אתר טאבוצ'ק (גוש חלקה) העוזר באיתור והוצאת נסח טאבו (הנפקת נסחי רישום מפנקסי המקרקעין).

 

על מנת לבצע רישום כלשהו בלשכת רישום המקרקעין תידרשו להצטייד במסמכים הרלוונטיים, ישנם סוגים רבים ושונים של רישומים בלשכת המקרקעין, ובכל אחת מהן ידרשו מסמכים שונים.

לדוגמא: בעסקת בעלות מכר תידרשו להצטייד במסמכים הבאים:
      -    עותק מקורי של הסכם המכר

-          אישורי מיסים (מס רכישה, מס שבח, מס רכוש וכו')

-          אישור תשלום מיסים לרשות המקומית

-          שטרי מכר חתומים ב – 5 עותקים

-          נסח טאבו

 

לשכת רישום מקרקעין – מידע כללי

לשכת רישום המקרקעין אחראית על ניהול פנקסי המקרקעין במדינת ישראל ועוסקת ברישום הזכויות הקנייניות של כל הנכסים במדינה. כל אחת מן העסקאות והפעולות המתבצעות בקשר למקרקעין במדינת ישראל חייבות להירשם בפנקסי המקרקעין. רבות ומגוונות הן הפעולות והעסקאות שאותן יש לרשום בפנקסי המקרקעין ולכל אחת מן העסקאות נדרש לצרף מסמכים שונים, בהתאם לאופי הבקשה.

 

כיום פועלות ברחבי הארץ תשע לשכות רישום: בירושלים, חיפה, ת"א, באר שבע, נצרת, נתניה, פ"ת, חולון, רחובות, ועוד שלוש שלוחות בערים: עכו, חדרה, אשדוד. 

 

את כל המידע אודות כל אחת מן הלשכות, כתובות, טלפונים, שעות קבלה, ומידע אודות פעולות הרישום שניתן לבצע בלשכת המקרקעין וכן פירוט מלא של המסמכים הנדרשים להגשה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של משרד המשפטים. כל שאלה לגבי בקשה או פרוצדורה מומלץ לברר טלפונית או דרך המייל, וזאת על מנת שתוכלו להגיש את הבקשה כראוי ובצירוף המסמכים הדרושים.
מקורות

טאבוצ'ק - גוש חלקה


מאת: צח


תגיות: גוש חלקה, טאבו, מקרקעין,

מדריכים קשורים:

איך מוצאים נסח טאבו באינטרנט ?
איך לקנות דירה מקבלן
איך לבחור שמאי מקרקעין?
איך מוצאים גוש חלקה של הדירה ?
איך לקבל מספר גוש חלקה לפי כתובת ?
איך לרשום נכס בטאבו ?
איך לבחור שמאי מקרקעין
איך לרשום נכס בטאבו
איך להנפיק נסח טאבו לפי גוש חלקה
  • rating: 2.8 based on 288 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports