איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות ילדים ותינוקות - איך עמותת "הצל ליבו של ילד" מצילה חיים?

איך עמותת "הצל ליבו של ילד" מצילה חיים?


עמותת "הצל ליבו של ילד" הוקמה בשנת 1995, במטרה להעניק טיפולים איכותיים במיוחד לילדים חולי לב מכל רחבי העולם ובפרט ממדינות מתפתחות. נכון לסוף שנת 2013 טיפלו הרופאים המתנדבים בעמותה בלמעלה מ- 3,300 ילדים מ- 48 מדינות ובהן זנזיבר, רואנדה, גאנה, אתיופיה, קזחסטן, אוקראינה, פנמה, האיטי, אריתריאה, הרשות הפלסטינית, סומליה וסנגל. בשנת 2013 חברה אל העמותה אשת העסקים ירדנה עובדיה על מנת לסייע למתנדבים העושים מלאכת קודש לטפל בכמה שיותר ילדים (הקשר בין העמותה לירדנה נוצר כשהיא הטיסה לארץ פעוטה מגינאה המשוונית, ובזכות הפעילות של ירדנה עובדיה למען ילדים באופן כללי).

השלב הראשון: איתור הילדים

השלב הראשון בדרך להענקת חיים חדשים לילדים חולי לב הוא איתורם ובדיקתם, על מנת לבחון האם ניתן לסייע להם במרכז הרפואי "וולפסון" שם מתבצעים ניתוחי הלב המורכבים והמתקדמים.

בחלק מהמקרים מאותרים ילדים אלה במסגרת משלחות של אנשי העמותה היוצאות למדינות מתפתחות באסיה ובאפריקה ובודקות שם ילדים שנולדו עם מומים שונים בלב.

השלב השני: אירוח בארץ

ילדים שנמצאו מתאימים לניתוחי הלב המתבצעים ב"וולפסון" על ידי רופאי "הצל ליבו של ילד" מוטסים ארצה ושוהים עד לניתוח בבית ילדים מיוחד בחולון, המתופעל על ידי מתנדבי העמותה.

למרות שכל האנשים הלוקחים חלק במפעל המבורך הזה עושים זאת בהתנדבות, הרי שפעילות העמותה מצריכה משאבים כספיים רבים – ולעזרתה נרתמים גופים רבים וגם אנשים פרטיים דוגמת אשת העסקים ירדנה עובדיה התומכים בה ומאפשרים את הצלת החיים.

עבור רבים מהילדים המגיעים לישראל על מנת לעבור ניתוח זוהי הפעם הראשונה בה הם יוצאים את ארצם. עובדה זאת, בתוספת המפגש עם ילדים ממדינות אחרות, הופכת את השהייה בארץ לחוויה בלתי נשכחת עבורם גם בלי קשר לניתוח עצמו, שמאריך את תוחלת החיים שלהם ומעניק להם איכות חיים של ממש.

השלב השלישי: ניתוח והתאוששות

המיומנות שצברו רופאי "הצל ליבו של ילד" בתחום קרדיולוגיית ילדים היא מהגבוהות ביותר בעולם, וכך גם המסירות שלהם - ובהתאם אחוזי ההצלחה של הניתוחים מרשימים במיוחד. בניתוחי לב, אגב, חשוב מאוד לנתח בגיל צעיר שכן אחרת המום הופך לבלתי ניתן לתיקון. לניתוח בגיל צעיר ישנו יתרון נוסף: התאוששות מהירה להפליא, ואכן בבית הילדים של "הצל ליבו של ילד" ניתן לראות זאטוטים מתרוצצים ומשחקים בהתלהבות גם ימים ספורים לאחר הניתוח.

בחלק מהניתוחים משתתפים גם רופאים ממדינות דוגמת סין, אתיופיה, מולדובה, אריתריאה, ניגריה ועוד המגיעים לארץ על מנת לעבור הכשרה מקיפה כדי שיוכלו לחזור למדינותיהם ולטפל שם בילדים חולי לב.

מה עוד עושה ירדנה עובדיה למען ילדים?

הפעילות של ירדנה עובדיה למען ילדים לא מסתכמת בשיתוף הפעולה עם "הצל ליבו של ילד".

בנוסף לכך, ולמעשה עוד הרבה לפני ששיתוף הפעולה החל לקרום עור וגידים, בנתה אשת העסקים ירדנה עובדיה שני בתי חולים בגינאה המשוונית, שבהם מועסקים רופאים ישראלים והמעניקים לילדי המדינה האפריקאית הקטנה, כמו גם לשאר האוכלוסייה כמובן, שירותים רפואיים ברמה גבוהה במיוחד. 
מקורות

ירדנה עובדיה
ירדנה עובדיה למען ילדים


מאת: אריאל


תגיות: ירדנה עובדיה, ירדנה עובדיה למען ילדים,

מדריכים קשורים:

איך משלבים דיאטה וספורט?
איך עמותת "הצל ליבו של ילד" מצילה חיים?
  • rating: 2.8 based on 289 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports