איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - תחבורה - רכבים - איך לבדוק שיעבוד רכב

איך לבדוק שיעבוד רכב


מהו רכב משועבד, כיצד בודקים אם קיים שעבוד על רכב, מהי המשמעות אותו שעבוד ומה עושים כאשר מעוניינים למכור או לרכוש רכב ? ועל כן חשוב מאד, לפני ביצוע עסקה על רכב, לבדוק אם קיים שעבוד.

כיום, שוק הרכבים מוצף ברכבים יד שניה, אבל לא לכל אחד מאיתנו יש את הכסף לרכוש רכב. מסתבר, שלמרות זאת, כמעט לכל אחד מאיתנו יש רכב, וזאת בזכות הגופים המממנים המציעים לנו מגוון רחב של הלוואות מימון בתנאים נוחים.
בשנים האחרונות הליסינג הפרטי והלוואות המימון לרכישת רכבים נפוצות מאד, הבנקים, חברות הליסינג, חברות ביטוח גדולות, חברות מימון שונות, חברות כרטיסי האשראי, יצרניות רכבים ועוד,  מקיימות ביניהן תחרות קשה, ומציעות לנו הלוואות למימון בתנאים משתלמים, כאשר תנאי העיקרי והמשותף לכל הגופים הינו רישום שעבוד על הרכב ברשם המשכונות (במשרד המשפטים).

רישום שעבוד על רכב משמעותו כי קיימת התחייבות של בעל הרכב לגוף מסוים, כאשר בד"כ רישום השעבוד נובע מנטילת הלוואה לצורך רכישת הרכב. השעבוד לא יוסר עד אשר בעל הרכב לא יסיר את ההתחייבות במלואה, ואותו הגוף שלטובתו רשום השעבוד יוכל בכל עת להעביר את הרכב על שמו, למכור אותו וליטול את הכסף לכיסוי ההלוואה.

ניתן לרשום שעבוד על כל מיני סוגי נכסים כגון רכבים, דירות, קרקעות, תכניות חסכון ועוד. הגוף המלווה בד"כ יבקש מהלווה בטחונות שוות ערך לסכום ההלוואה. אם ניתנה הלוואה לצורך רכישת דירה, יירשם שעבוד על הדירה שהינה שוות ערך לכספים שניתנו ללווה, לעיתים בעת רכישת דירה יירשם שעבוד גם על רכב (במקרה שרכב שווה ערך).

רשום השעבוד הנו תנאי הכרחי של הגופים המממנים ומטרת השעבוד היא להבטיח לגוף המממן את החזר ההלוואה במלואה. הגופים המציעים לרוכשי הרכבים מימון ידאגו, בעת מתן ההלוואה, לרשום שעבוד לטובתם, ואם נוטל ההלוואה לא יעמוד בתנאי ההלוואה ו/או בהחזרים החודשיים, יוכל אותו הגוף להעביר את הרכב על שמו ולמכור אותו על מנת לקבל את כספו בחזרה.מדוע חשוב לבדוק אם קיימים שעבודים על הרכב

כאשר הרכב משועבד משמעות הדבר כי קיימת התחייבות קודמת לגוף המשעבד, ובגין התחייבות זו נרשם השעבוד.
בד"כ, שעבוד על רכב נרשם בגין הלוואת מימון שניטלה לצורך רכישת הרכב, וכל עוד לא תוחזר ההלוואה לגוף המלווה לא יוסר השעבוד.  בתום תקופת ועם החזר כל התשלומים בעבור ההלוואה, מומלץ לנוטל ההלוואה לבדוק אם הוסר השעבוד ע"י הגוף שרשם את השעבוד.

בעת רכישת רכב בד"כ מוציא האדם את מיטב כספו ולעתים הוא נאלץ לממן את הרכישה באמצעות הלוואה ועל כן, מומלץ מאד לבדוק אם רשום שעבוד על הרכב שאתם מבקשים לרכוש, זאת ניתן לעשות בבדיקה במשרד המשכונות (במשרד המשפטים).

שעבוד ומשכון לא ניתן לגלות בעת העברת הבעלות, על כן, אם תתבצע מכירת רכב ללא הסרת השעבוד, יעבור הנכס, כאשר הוא משועבד, לצד ג', ובמקרה של אי עמידה של נוטל ההלוואה בתנאי ההלוואה, רשאי הגוף  שלטובתו נרשם השעבוד להפעיל את השעבוד, להעביר את הרכב לבעלותו, ולמכור את הרכב על מנת לכסות את יתרת ההלוואה.  

על מנת להימנע ממצבים לא נעימים ומעגמת נפש שכזו מומלץ מאד, בטרם ביצוע עסקה, לבצע בדיקה על שיעבוד רכב למשל באתר DataCheck.co.il 

הלוואות מימון ושעבוד הרכוש

כיום, רבים הם הגופים המציעים הלוואות מימון לרכישת רכבים חדשים או רכבים מיד שנייה. בשנים האחרונות קיימת תחרות רבה וקשה בין הגופים המממנים, כאשר כל אחד מן הגופים מציע תנאים שונים והטבות שונות.
מסתבר כי התנאים הטובים ביותר בהלוואות המימון ניתנים על ידי הבנקים ועל כן מומלץ לבדוק קודם לכן בסניף הבנק בו אתם מנהלים את החשבון מהם התנאים וההטבות.  


גופים נוספים המציעים מימון הינם גופים חוץ בנקאיים כגון חברות האשראי, סוכנויות רכב שונות, חברות ליסינג, חברות ביטוח שונות וכו'. על פתרונות המימון השונים לרכישת רכב ותנאי ההלוואות ניתן לברר גם מול סוכנויות הטרייד אין, חברות הליסינג, יצרניות הרכב השונות ואף מגרשי מכוניות. לפני נטילת הלוואת מימון מומלץ לבדוק בקפידה מהם תנאי ההלוואה, הריביות, לוח הסילוקים, האם תוכלו לעמוד בהחזרים, ומה יקרה אם לא תוכלו לעמוד בהחזר.

הסיכונים הכרוכים בשעבוד נכס

אם רכשתם רכב או נכס כלשהו שעליו נרשם שעבוד או משכון ולא הצלחתם להחזיר את הכספים ללווה, רשאי הלווה לכפות עליכם את מכירת הרכוש המשועבד על מנת שיוכל לקבל בחזרה את הכספים שאתם חייבים לו.

לבדיקת שיעבוד רכב לחצו כאן

  
מקורות

בדיקת שיעבוד רכב


מאת: צח


תגיות: שיעבוד רכב, שעבוד רכב, משכון רכב, מישכון רכב,

מדריכים קשורים:

איך לבצע בדיקת שיעבוד רכב ?
איך לבדוק שיעבוד רכב
  • rating: 3 based on 296 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports