איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - דיני משפחה - איך לספר לילדים על גירושין

איך לספר לילדים על גירושין


גירושין - אחד המצבים הקשים והכואבים שקיימים. התחושות יכולות להיות דומות לתחושות נטישה, אובדן, ואף שכול. כאשר מוסיפים למשוואה את הילדים מקבלים תמונה לא פשוטה: אתם מתגרשים, החיים שלכם משתנים לחלוטין, אתם עומדים בפני חוסר וודאות, מתמודדים עם פרידה על כל הכרוך בה, עם הליכים מסובכים הדורשים זמן, כסף והשקעת אנרגיה, ויחד עם זה עליכם לגדל את הילדים ולספק להם בית מאוזן ותומך. איך עושים את זה? ושאלת השאלות – מתי מספרים לילדים?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החומה הזאת:

מתי – לילדים מתחת לגיל שש מומלץ לספר רק כשבועיים לפני הפרידה עצמה, או פחות, משום שלפני כן זה פחות מוחשי להם, הם לא באמת יכולים לתפוס את משמעות הדבר וזה עלול רק לסבך אותם.

קחו בחשבון שילדים קולטים הכל, גם אם הם לא מדברים על זה בגלוי. הם מבינים שמשהו קורה, שאבא ואמא עוברים משהו קשה. כדאי לדבר איתם ולפתוח איתם את מה שהם מרגישים – כמובן בהתאם לרמת ההבנה שלהם. גם ילד בן שנה וחצי קולט ומבין הרבה, ואפשר לדבר איתו ולהעביר לו את המסר שאבא ואמא לא יגורו ביחד באותו בית אבל הם אוהבים אותו מאד.

הקפידו לא להשמיץ אחד את השני מול הילדים, לשמור על כבוד הצד השני, לא להסית ולא לפרוק את התסכולים והכעס שלכם בנוכחות הילדים, ובטח שלא להשתמש בהם ככלי משחק במאבקי גירושין. ילדים צריכים אבא ואמא נוכחים בחייהם, ואם תגרמו לפגיעה בתדמית של ההורה השני בעיני הילדים זה עלול לעלות במחיר כבד בהתפתחות הרגשית שלהם, שתשפיע על כל חייהם.

מומלץ לדבר עם הילדים בנוכחות שני ההורים, ולשדר להם שלמרות שאתם לא מסתדרים היטב, ואף נפרדים אתם מאוחדים באהבה שלכם לילדים, אתם פה בשבילם ורוצים את טובתם.

אל תשתפו את הילדים בכל הטלטלות וההתלבטויות. רק כשהמצב סופי ומוחלט, שיודעים בביטחון שהקשר הסתיים. לפני כן זה עלול להעמיד אותם במצב של חוסר ביטחון וערעור של הבסיס בחיים שלהם, שמאד קשה להם להתמודד איתו. זיכרו שאחד הדברים החשובים ביותר בחייו של ילד הוא יציבות ותחושת ביטחון, הרגשה שחייו עומדים על בסיס חזק, וגם אם יש שינוי – יש מי שלוקח את העניינים בידיים.

המרכיב המשמעותי ביותר הוא לתת לילד את הידיעה שאתם אוהבים אותו ושומרים עליו, ולמרות הכל, למרות שכרגע קשה ועצוב וכואב, וגם מפחיד לפעמים, הזמן יעשה את שלו והדברים יגיעו לכדי איזון מחודש. הכל יסתדר ואתם פה בשבילו, תומכים ואוהבים.

אם אתם מרגישים שקשה לכם, שאתם לא יודעים מה לעשות ואיך להתמודד עם הילדים בסיטואציה הזו – אל תהססו להתייעץ – עם חברים, משפחה, ועדיף עם אנשי מקצוע – יועצים, פסיכולוגים או עובדים סוציאליים. ישנם גופים ממשלתיים שנותנים ייעוץ עבור הורים בתהליך גירושין שרוצים להתמודד עם בעיית הילדים. קבלו את כל התמיכה האפשרית עבורכם. בהצלחה!
מקורות

גירושין
התמודדות עם גירושין


מאת: עו"ד ירימי נתנאל


תגיות: גירושין, עורך דין, מזונות, משמורת, ירימי,

מדריכים קשורים:

איך לגבות נכון את מזונות הילדים
איך להתגרש - לאישה
איך מתגרשים בדרך הטובה ביותר? - גישור גירושין
איך אפשר להתגרש בהסכמה?
איך נבשר לילדים על הגירושין
איך נימנע מתאונות דרכים כהולכי רגל
איך לספר לילדים על גירושין
  • rating: 2.8 based on 243 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports