איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - תחבורה - איך לשמור על בטיחות בקלנועית- כללים לנסיעה בטוחה

איך לשמור על בטיחות בקלנועית- כללים לנסיעה בטוחה


איך לשמור על בטיחות בקלנועית-  כללים לנסיעה בטוחה

הקלנועית היא אחד מכלי הרכב הקלים הבטוחים ביותר לשימוש. עם זאת, חשוב לשמור על כמה כללי בטיחות כדי להבטיח נסיעה נעימה, חלקה ושקטה.

שימו לב להוראות היצרן

הכלל הראשון לנסיעה בטוחה בקלנועית הוא לשים לב להוראות היצרן מבחינת משקל מקסימאלי מותר, מהירות (שאגב מוגבלת על פי חוק ל-12 קמ"ש) ושימוש. בדקו מה המשקל המותר והקפידו לא 'להרכיב' נוסעים מעבר למשקל. כמובן שאין לנסוע עם אדם נוסף בקלנועית המיועדת ליחיד ואין לנסוע בתנאי שטח שאינם מתאימים לקלנועית הספציפית.

הליכון ומקל הליכה – רק עם מתקן ייעודי

רבים ממשתמשי הקלנועיות נעזרים במקל הליכה או הליכון. אין לנסוע על הקלנועית כאשר מחזיקים אחד מאלו, חשוב מאוד להתקין מתקן ייעודי למקל הליכה או הליכון. הנסיעה ללא מתקן שכזה מסוכנת שכן ההליכון או מקל ההליכה עשוי ליפול, להיתקע בין הגלגלים או להסיח את דעתו של נהג הקלנועית.

הקפידו על ניפוח גלגלים לשמירה על יציבות ונסיעה חלקה

גלגלי הקלנועית חייבים להיות מנופחים היטב בהתאם להוראות היצרן. גלגלים שאינם מנופחים כראוי אינם בטיחותיים, בדיוק כמו גלגלי מכונית או אופניים. יש לבדוק את גלגלי הקלנועית אחת לחודש או יותר בהתאם לשימוש.

נסיעות בקלנועית בחורף – רק עם מגן גשם ורק כשצריך

השימוש בקלנועית בחורף בהחלט אפשרי גם כאשר יורד גשם, הקלנועית אטומה למים ואין חשש לפגיעה במנגנון החשמלי (כמובן שאין להשאיר אותה בגשם בשל חשש לבלאי מוגבר). עם זאת, יש לנסוע עם הקלנועית אך ורק כאשר מותקן מגן גשם ועם אורות דלוקים. רצוי לא לנסוע בקלנועית במזג אוויר קשה: גשמים חזקים, חשש להצפה באזור, שלג וכן הלאה.

לא נוסעים בקלנועית אם מרגישים ברע

אחד הכללים בחשובים ביותר לשמירה על בטיחות בנסיעה הוא לא לנסוע על הקלנועית אם הנכם מרגישים ברע. במידה ואתם חווים סחרחורות למשל או חום גבוה, אם נטלתם תרופות שאסורות לשימוש בנהיגה או אם הנכם מרגישים חוסר יציבות בהליכה או עמידה. כמו כן, במידה והנכם מרכיבים משקפי ראייה, מומלץ מאוד לא לשכוח להרכיב אותם לפני הנסיעה.

 

 
מקורות

קלנועיות


מאת: רון


תגיות: קלנועיות, קלנועית,
איך לשמור על בטיחות בקלנועית- כללים לנסיעה בטוחה
  • rating: 2.8 based on 286 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports