איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות גברים - איך לזהות בעיות בתפקוד המיני

איך לזהות בעיות בתפקוד המיני


הפרעות וליקויים בתפקוד המיני פוגעים באיכות החיים ובשמחת החיים וגורמים לתסכול רב עקב הקושי לקיים יחסי מין, להגיע לסיפוק ולספק את בן/בת הזוג.

לכל הפרעה או ליקוי בתפקוד המיני יש סיבה, כאשר הסיבות נחלקות לשניים, סיבות פיזיולוגיות וסיבות פסיכולוגיות.


הבעיות הנפוצות ביותר בקרב הגברים מתבטאות בעיקר בבעיות בזקפה, אין אונות, אימפוטנציה, שפיכה מהירה, וירידה בחשק המיני, והבעיות הנפוצות ביותר בקרב הנשים הן: כאב בעת החדירה, יובש בנרתיק, חוסר חשק מיני וקשיים להגיע לאורגזמה.

הסיבות הפסיכולוגיות הנפוצות הגורמות להפרעות בתפקוד המיני נובעות כתוצאה מגורמים שונים כגון: מתח נפשי, בעיות במערכת היחסים, לחצים, כעסים, חששות, חרדות, דיכאון, דימוי עצמי נמוך, תפיסות מעוותות לגבי מין ומיניות, השפעות סביבתיות- תרבותיות ועוד.


במקרים מסוימים יתכן וההפרעות יגרמו כתוצאה משילוב של מספר גורמים כאשר ההפרעות עלולות להופיע כבר בגיל צעיר, עם הניסיון המיני הראשון, ולעתים עלולות לצוץ באופן פתאומי בגיל מאוחר יותר ולאחר תקופה של פעילות מינית רגילה.
ההפרעה עלולה להופיע באופן חלקי, בסיטואציות מסוימות או אפילו רק עם פרטנר מסוים.

רב המטופלים הסובלים מהפרעות בתפקוד המיני מתלוננים כי הם סובלים גם מתסמינים של דיכאון ומחרדות ביצוע, כאשר לרב נוטים לחשוב כי התסמינים נובעים כתוצאה מן הליקויים בתפקוד המיני אך אין לדעת מה קודם למה, הבעיות הפסיכולוגיות או ההפרעות בתפקוד המיני, שהרי בהחלט יתכן כי לחצים, חרדות, דיכאון או מצבים נפשיים אחרים הם שיגרמו להפרעות בתפקוד המיני אך יתכן גם כי הם יופיעו עקב ההפרעות בתפקוד המיני וחוסר הסיפוק המיני אשר קרוב לוודאי יגרמו לתסכול ויערערו את הביטחון העצמי.


בכל מקרה, כאשר מטופל מתלונן על בעיות בתפקוד המיני, חשוב לאבחן את הבעיה באופן מדויק כדי להבין מהיכן נובעת ההפרעה, וכך יהיה קל יותר לטפל בבעיה ביעילות ובמהירות.


בעיות פיזיולוגיות

כאשר מבצעים אבחנה, ראשית יש לבדוק אם ההפרעות בתפקוד המיני נובעות כתוצאה מבעיות פיזיולוגיות, טיפולים רפואיים או צריכת תרופות כלשהן אשר עלולות לפגום בתפקוד המיני. לאחר בדיקה שתכלול תשאול המטופל ובדיקות כלליות יוכל הרופא לאבחן את הסיבה לבעיה. כדי לאבחן נכון מהיכן נובעת הבעיה יש לבדוק באיזה שלב בדיוק מתרחשת ההפרעה.

 

בשלב הראשון - שלב התשוקה המינית

בשלב השני – שלב הריגוש המיני והתגובה המינית

בשלב השלישי – שלב התגובה המינית (האורגזמה)

 

שלב התשוקה המינית

קיימות סיבות רבות העלולות לגרום להפרעה בתשוקה המינית. הסיבות הפסיכולוגיות נחלקות לשתי קטגוריות: סיבות פסיכולוגיות סביבתיות וסיבות פסיכולוגיות אישיות.

-         סיבות פסיכולוגיות סביבתיות כגון דעות קדומות, חינוך מיני לקוי, השפעה סביבתית לקויה ודעות שליליות של הסביבה הקרובה (בעיקר הורים) או טראומה מילדות.

-         סיבות פסיכולוגיות אישיות – פחד מיחסי מין עקב טראומות העבר ובעיקר בשלבי ההתפתחות הפסיכו-סקואליים או עקב קשיים רגשיים, חוסר בטחון עצמי, הערכה עצמית נמוכה, חוסר עניין בבן הזוג, משברים בזוגיות, חרדות, מצבי דחק, הפרעות נפשיות, ניסיונות מיניים לא מוצלחים לא מהנים, מכאיבים וכו', כל אלה עלולים להביא לחוסר עניין ביחסי מין ולחוסר חשק מיני. 

 

שלב הריגוש המיני

אם ההפרעה נובעת בשלב הריגוש המיני, יחולו הפרעות בתגובה המינית אשר יבואו לידי ביטוי בחוסר יכולת לתפקד בעת יחסי המין, וזאת למרות שאין בעיה עם התשוקה והמטופל אינו מתלונן על חוסר חשק מיני או ירידה בתשוקה.

הבעיות בשלב השני בד"כ מתבטאות בתגובות פיזיולוגיות.

אצל הנשים הבעיות יתבטאו ביובש בנרתיק, כאב בעת חדירה, או קושי להגיע לאורגזמה, בעיות הנובעות בד"כ מחוסר סיכה, חוסר תפיחת הנרתיק ואלה נובעים כתוצאה מבעיות הורמונאליות, משימוש בתרופות (כגון נוגדי דיכאון) או כתוצאה מחוסר עניין ביחסי מין או בבן הזוג.

נשים אשר סובלות מיובש בנרתיק עלולות לסבול גם מהפרעות בשלב השלישי (שלב אורגזמה) וזאת עקב כאבים בעת המשגל בעקבות חוסר בנוזל הסיכה הנרתיקי.

 

אצל הגברים  ההפרעות והליקויים בתפקוד המיני יתבטאו בד"כ באין אונות, אימפוטנציה או בעיות בזקפה אשר יפריעו לגבר להגיע לסיפוק ולשפיכה עקב חוסר היכולת לקיים יחסי מין מלאים באמצעות חדירה.

תופעה זו עלולה להופיע בכל גיל והיא נובעת מסיבות שונות פיזיולוגיות או פסיכולוגיות.

תופעה זו הופכת לשכיחה יותר עם העליה בגיל, ככל שהגבר מתבגר בעיות הזקפה מתגברות.

הפרעה בזקפה עלולה להופיע כבר מן הנסיון הראשון של הגבר לקיים יחסי מין, ועלולה להופיע במהלך החיים.
הפרעות בתפקוד המיני עלולות להופיע כתוצאה מסיבות שונות.
כאשר גבר מתלונן על בעיות בתפקוד המיני יש לאבחן את הגורם לבעיה קודם שניגשים לטיפול.

אבחנה נכונה של הגורם לבעיה תסייע לטיפול מהיר ויעיל בבעיה.

ראשית יש לבדוק האם ההפרעות נובעות כתוצאה מגורמים פיזיולוגיים כגון מחלות רקע, עישון, צריכת אלכוהול או סמים, תזונה לא נכונה, חוסר פעילות גופנית, טיפולים רפואיים או נטילת תרופות כלשהן העלולות לגרום לבעיות בזקפה.

כאשר נשללת האפשרות שהבעיה נובעת מגורמים פיזיולוגיים יש לבחון את הגורמים הפסיכולוגיים.

הגורמים הפסיכולוגיים העלולים לגרום לבעיות בתפקוד המיני הם רבים ועל כן מומלץ לגשת לטיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי שיאפשר לרדת לשורש הבעיה.

 

שלב שלישי – שלב התגובה המינית (האורגזמה)

כאשר ההפרעה בתפקוד המיני מופיעה בשלב התגובה המינית היא מתבטאת בד"כ בחוסר יכולת או בקשיים להגיע לסיפוק (לאורגזמה). הקושי יכול להופיע גם אצל גברים וגם אצל נשים והוא מתסכל ביותר.

 

הנשים – נשים רבות מדווחות על קושי להגיע לאורגזמה.
ההפרעה עלולה להופיע עקב מספר סיבות כגון יובש בנרתיק, חוסר חשק מיני, חוסר ריגוש או גירוי, כאבים בזמן החדירה או בזמן יחסי המין וכו'. אבחון נכון של הבעיה תסייע לפתור את הבעיה במהירות ויעילות.

 

יובש בנרתיק – חוסר בחומר סיכה נרתיקי עלול לנבוע כתוצאה מחוסר ריגוש, חוסר גירוי, חוסר תשוקה או חוסר עניין ובבן הזוג או כתוצאה מסיבות פיזיולוגיות.  יובש נרתיקי מתבטא בחוסר חומר סיכה נרתיקי ועלול לגרום לכאבים בזמן המשגל עקב חיכוך ברקמות רגישות בדפנות הנרתיק. ניתן לטפל בתופעה על ידי הוספת חומר סיכה לנרתיק. 

 

כאבים בזמן החדירה (דיספראוניה) – הפרעה הנובעת עקב גורמים פסיכולוגיים, אורגניים או שילוב בין השניים. יתכן ומדובר בוגיניסמוס ויתכן כי הכאבים נובעים כתוצאה מגורמים פסיכולוגיים- נפשיים כגון: בעיות בזוגיות, טראומה מהעבר כגון אונס או התעללות מינית, מתח וחרדה גם הם גורמים נפוצים הגורמים לכאבים בזמן המשגל.

 

וגיניסמוס (עווית הנרתיק) – תגובה בלתי נשלטת ובלתי רצונית של הנרתיק בזמן החדירה שהופכת את המשגל לכואב וכמעט בלתי אפשרי.

הוגיניסמוס הינו תופעה המתבטאת בכיווץ בלתי רצוני של השרירים המקיפים את הנרתיק בזמן החדירה או לאורך המשגל. התופעה גורמת לכאבים בלתי נסבלים שאינם מאפשרים לאשה לקיים יחסי מין.  

בד"כ הסיבות להפרעה נובעות כתוצאה מלחץ, פחד או חרדה לקיים יחסי מין בגין חוויה טראומטית ולא נעימה כגון התעללות מינית, אונס, זיהומים או מחלות בנרתיק, חיתוך הנרתיק בלידה וכו'.

 

קושי להגיע לאורגזמה

נשים רבות מתלוננות כי אינן מסוגלות להגיע לאורגזמה בשעת משגל או שמגיעות לכך לעתים רחוקות או באמצעות אוננות. במקרים הללו יש לבדוק קודם לכן האם ההפרעה מופיעה רק עם פרטנר מסוים  מאחר ויתכן שאין תשוקה או שהפרטנר אינו יודע לענג את בת הזוג. 


כמו כן יש לבדוק את הסיבות הפסיכולוגיות העלולות לגרום לכך כגון היחסים בין בני הזוג, טראומות מהעבר, דעות קדומות או הגדרות תרבותיות מעוותות ועוד. 
עכבה באורגזמה הנשית בד"כ קשורה לרגשות הפנימיים של האשה.


הגברים - הפרעה בשלב התגובה המינית עלולה להתבטא אצל הגברים במספר דרכים:

-         שפיכה המוקדמת – כאשר הגבר אינו יכול לעכב או לשלוט בפליטת הזרע, והיא מתרחשת מוקדם מכפי שהגבר או שני בני הזוג רוצים או מעוניינים בכך. לעתים פליטת הזרע מתרחשת עוד לפני החדירה או בסמוך לה. 


ההפרעה עלולה לגרום לגבר ולבת זוגתו לתסכול רב ולחוסר סיפוק והנאה מיחסי המין.
השפיכה המהירה עלולה להופיע עקב סיבות ראשוניות (סיבות מולדות או תורשתיות), או עקב סיבות משניות – פיזיולוגיות או פסיכולוגיות כגון: רגישות יתר של הפין או עקב סיבות פסיכולוגיות כגון התנהגות נרכשת הנוצרת עקב התנסויות מיניות ראשונות כושלות עקב מצבי דחק, פחד, חרדה, התרגשות, מתח, לחץ, חרדה, בעיות בזוגיות, פחד, בגידה וכו'.

-         עכבה באורגזמה הגברית – הפרעה המתבטאת בקושי להגיע לשפיכה ולאורגזמה. הגורמים להפרעה בד"כ יהיו כתוצאה מסיבות פסיכולוגיות כגון: רגשות אשם, חינוך מיני לקוי או שמרני, טראומת ילדות, חרדות, פחדים, חששות, תסכול וכו'.  


הנתונים הסטטיסטיים מראים כי כ – 5% מן הגברים סובלים מן התופעה. בד"כ אצל הגברים קשורה התופעה להפרעות במערכת היחסים או לקשיים במישור הבין אישי ז"א אם הגבר מתקשה ליצור קשרים בין אישים או קשרים רומנטיים ואינטימיים והוא סובל מקשיים בתקשורת עקב ביישנות, חוסר בטחון, דימוי עצמי נמוך וכו'. עכבה באורגזמה עלולה להופיע גם כתוצאה משימוש בתרופות כגון מלריל, טיאורידזין וכו'.

 טיפול בהפרעות בתפקוד המיני

 

הטיפול בהפרעות בתפקוד המיני יותאם לתוצאות האבחון. ככל שהאבחון יהיה מדויק יותר כך יהיה הטיפול יעיל יותר.

ההפרעה בתפקוד המיני נחשבת כסימפטום אותו צריך להעלים. הטיפולים הנהוגים בתחום זה הנם טיפולים פסיכולוגיים פרטניים, טיפולים פסיכותרפיים, טיפול התנהגותי באמצעות תרגול, טיפול מיני זוגי, היפנותרפיה, טיפול תרופתי, טיפול קבוצתי.

 

הטיפול הפסיכותרפי הפרטני הוא הטיפול המקובל והנפוץ ביותר שהשאיפה של הטיפול הינה לטפל בהפרעה הרגשית על מנת להעלים את הסימפטומים. הטיפול הוכח כיעיל וניתן לשלבו עם טיפול זוגי כאשר שני בני הזוג מתלוננים כי הבעיה פוגעת בהם רגשית, כאשר תטופל הבעיה הרגשית יעלם גם הסימפטום.

 

טיפול התנהגותי – גם כאן נתפסת ההפרעה כסימפטום המתפתח כתוצאה מפחד ממצבים אינטימיים. בטיפול ההתנהגותי המתבצע בד"כ במסגרת טיפולים זוגיים יחשפו בני הזוג לגירויים כדי ללמוד לשלוט בפחד באמצעות דפוסי התנהגות חדשים. 

 

היפנותרפיה – טיפול בהיפנוזה שמטרתו להוריד את רמת החרדה והפחד של המטופל מן המגע האינטימי. בטיפול ירכוש המטופל טכניקות חדשות וכלים חדשים להרפיה עצמית ולרגיעה. את הטכניקות יש לתרגל ולהשתמש בהן לפני המגע המיני.

 

טיפול מיני זוגי:- כאשר נמצאים במערכת זוגית סביר להניח שכאשר לאחד מן הצדדים יש בעיה גם בן הזוג סובל, על כן כאשר מגיעים לטיפול עדיף שבן הזוג יהיה שותף לתכנית הטיפולית.


לעתים ההפרעות בתפקוד המיני משקפות חוסר אינטראקציה, חוסר הבנה וחוסר תקשורת אשר גורמים לחוסר הרמוניה במערכת היחסים. הטיפול הזוגי מעניק לבני הזוג כלים להתמודדות עם הבעיות ובאמצעות טכניקות התנהגותיות ינסה המטפל לבנות לבני הזוג תכנית טיפולית ייחודית שאותה יוכלו לתרגל בבית.

 

טיפול קבוצתי – עד כמה שהדבר נשמע לא "נח" אבל גם בנושא זה יש קבוצות תמיכה. הטיפול בטיפול הקבוצתי מבוסס על טיפול שמעניק תמיכה באמצעות העברת מידע למשתתפים על מערכות הגוף התנהגות מינית, פיזיולוגיה, אנטומיה וכו', במסגרת הטיפול הקבוצתי דנים גם במיתוסים נפוצים ובתפיסות מעוותות לגבי יחסי מין. כל המשתתפים בטיפול הקבוצתי סובלים מבעיות דומות ויכולים ללמוד האחד מן השני.

 

טיפול התנהגותי באמצעות תרגול – התרגול הוא אחד הטכניקות הידועות באמצעותן מטפלים בהפרעות בתפקוד המיני ובעיקר כאשר מדובר בתופעת השפיכה המהירה (אצל הגברים) וכאשר הבעיה מתבטאת בקושי או חוסר יכולת להגיע לסיפוק (אצל שני המינים). 


התרגול בד"כ מתבצע באמצעות אוננות כאשר המטופל יודרך כיצד לדרג את רמת ההנאה במספרים (מ – 1 עד 10) כדי לדעת כיצד לשלוט על השפיכה ברגע הקריטי ולעצור אותה, או לחלופין, כאשר מדובר בקשיים להגיע לסיפוק – כדי לדעת כיצד להתרכז ולגרום עונג עד כדי הגעה לסיפוק.

 

טיפול תרופתי – כיום, ניתן לפתור בעיות רבות בתפקוד המיני באמצעות טיפול תרופתי, ברב המקרים ישולב הטיפול התרופתי בטיפול נוסף כדי להגביר את האפקטיביות של הטיפול.


הטיפול התרופתי תלוי במידה רבה במצבו הבריאותי של המטופל ובגורם לבעיה.
גם במקרה זה כמובן יש לאבחן את הגורם לבעיה כדי להתאים את הטיפול היעיל ביותר. הטיפול התרופתי יכול להוסיף אפקט לכל הטיפולים הנוספים ויעיל בעיקר במקרים של אין אונות ובעיות בזקפה. 


הטיפול התרופתי ינתן רק במקרה שהמטופל לא סובל ממחלות רקע כגון בעיות לב וכלי דם, טרשת העורקים, סוכרת וכו'. 
התרופות הנפוצות ביותר לבעיות בזקפה הינן הויאגרה, הסיאליס והלויטרה, כאשר ישנם גם תחליפים יעילים, טבעיים ואפקטיביים.

קיימים גם משחות, ג'לים וספריים להשהיית השפיכה. בקטגוריית התרופות ניתן למצוא גם "אביזרי מין" כגון משחות, ג'לים, ספריים  ואף נוזלים לבליעה שניתן להשתמש בהם כדי להגביר את החשק ואת הגירוי, כדי להשהות את השפיכה וגם להקשיח את הזקפה. 
מקורות

Viagra
שפיכה מוקדמת
סיאליס


מאת: ינון


תגיות: סיאליס, ויאגרה, שפיכה מוקדמת, לויטרה,

מדריכים קשורים:

איך לקנות ויאגרה או סיאליס ללא מרשם
איך להוציא מרשם לויאגרה או לסיאליס
איך ומתי מומלץ ליטול סיאליס ?
איך ומה על כדורי זקפה
איך לטפל באין אונות ומה הפתרונות הקיימים
איך לפתור בעיות תפקוד המיני
איך לרפא את תופעת האימפוטנציה
איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני
איך ויאגרה או סיאליס עובדות ?
איך להשיג זקפה באמצעים טבעיים
איך לזהות בעיות בתפקוד המיני
  • rating: 2.8 based on 359 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports