איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חשמל ואלקטרוניקה - מכשירים אלקטרוניים - איך בוחרים מדפסת ביתית

איך בוחרים מדפסת ביתית


מדפסות נחשבות היום כחלק בלתי נפרד מהציוד המשרדי, יחד עם מחשב, סורק ופקס. ההתקדמות הטכנולוגית בתחום והירידה המשמעותית במחירי המדפסות בשנים האחרונות, הפכו את המדפסת לכלי נגיש וקל לשימוש הנמצא כמעט בכל בית. בבואנו לקנות מדפסת חדשה שתשרת את הצרכים המשרדיים הביתיים שלנו, כדאי לסקור כמה פרמטרים הכרחיים שיסייעו לנו למצוא את המדפסת האידיאלית עבורנו.


עלויות - ישנם שני סוגים עיקריים של מדפסות המתאימות לשימוש ביתי, הנבדלות בטכנולוגיית ההדפסה: מדפסת לייזר ומדפסת הזרקת דיו. מדפסות הזרקת דיו זולות משמעותית ממדפסות לייזר, אך מה שמייקר את השימוש במדפסות אלו הוא עלות מחסניות הדיו. מדפסות לייזר אמנם יקרות יותר, אך נחשבות חסכוניות כיוון שניתן להפיק מספר גבוה יותר של הדפסות מכל טונר. למדפסות הזרקת דיו יש מחסנית אחת שחורה ומחסנית צבעונית. לעיתים עלות החלפת מחסנית דיו זהה לעלות המדפסת עצמה. רוב מדפסות הלייזר הן מונוכרומטיות אך ניתן גם לרכוש מדפסות לייזר צבעוניות, בעלות מעט גבוהה יותר.

לפני שבוחרים מדפסת מדגם מסויים צריך לבחון שני דברים:

א. מחיר מחסניות הדיו, לאיזה כמות הדפסות היא מספיקה והאם ניתן למחזר את המחסנית.

ב. עומס העבודה הצפוי. אם אתם מדפיסים כמות קטנה של מסמכים (כ-500 בחודש) מדפסת הזרקת דיו מספיקה בהחלט. למי שמדפיס בכמויות גדולות יותר (2000 ומעלה) כדאי להשקיע במדפסת לייזר.


מהירות הדפסה - מתייחס לכמות הדפים שהמדפסת מסוגלת להדפיס בדקה, כשמהירות ההדפסה משתנה בהתאם לסוג ההדפסה (טקסט, תמונה) וצבע ההדפסה (שחור לבן או צבעוני). מהירות הדפסה ממוצעת להדפסה בשחור היא כ-20 דפים לדקה וכ- 15 דפים לדקה בהדפסה צבעונית. אם אתם מעוניינים במדפסת מהירה מאוד להדפסת מסמכים בעיקר, בחרו במדפסת המסוגלת להגיע למספר גבוה יותר של דפים לדקה. כדאי לקחת בחשבון שמהירות הדפסה לעיתים באה על חשבון איכות ההדפסה כך שאם אתם מעוניינים בעיקר בהדפסת תמונות אזי מהירות ההדפסה אינו קריטריון משמעותי.


איכות הדפסה - המדד המתייחס לאיכות ההדפסה הוא רמת הרזולוציה. אם צרכי הדפוס שלכם הם בעיקר הדפסת טקסט ומסמכים, רזולוציה של  600dpi מספיקה בהחלט. להדפסת גרפיקה ותמונות נדרשת רזולוציה מעט גבוהה יותר, של 2400x1200dpi ולהדפסת תצלומים באיכות גבוהה מומלצת רזולוציה של 4800x1200dp.

כיום גם מדפסות דיו וגם מדפסות לייזר מסוגלות לספק הדפסות צבע באיכות גבוהה מאוד.


חיבורים - לפני שבוחרים מדפסת יש לבדוק את סוגי החיבורים שהיא מכילה ולוודא שהם מתאימים לצרכים שלנו. מלבד חיבור למחשב, לרוב המדפסות כיום יש חיבור usb, שמחליף את החיבור המקבילי הישן. כיום ניתן גם למצוא מדפסות עם חיבור אלחוטי, המאפשר הדפסה ממחשבים ניידים או מכשירים סלולרים. אם המדפסת עתידה לשמש מספר משתמשים, ניתן להגדיר אותה כמדפסת רשת באמצעות חיבור כבל Ethernet או באמצעות טכנולוגיה אלחוטית (Wi‑Fi או Bluetooth).


פונקצית נוספות - למי שיש צורך בסורק מסמכים, מכונת צילום ופקס, כדאי לבחור במדפסת משולבת, המכילה את כל הפונקציות האלו במכשיר אחד וחוסכת לכם רכישה של כמה מכשירים ואת השטח שהם תופסים.

בהתאם לצרכים שלכם, כדאי לבדוק לפני הרכישה אם המדפסת מכילה פונקציות נוספות, כמו: הדפסה משני צידי הדף, הדפסה על דפים בגדלים שונים (A4,A3), הדפסה על ניירות מסוגים שונים (נייר פוטו, שקפים, מדבקות ועוד), ותמיד מומלץ לבדוק איזה אחריות מקבלים: לכמה שנים ומה היא כוללת.


מקורות

מדפסות
מדפסות לייזר


מאת: שלומית


תגיות: מדפסת, מדפסות, מדפסת לייזר, מדפסת משולבת, מדפסת צבעונית,

מדריכים קשורים:

איך מתקנים מדפסת HP?
איך לקנות מדפסת freedio
איך בוחרים מדפסת ביתית
  • rating: 2.8 based on 289 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports