איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - פיננסים ועסקים - הלוואות - איך להימנע מטעויות נפוצות בהלוואת משכנתא

איך להימנע מטעויות נפוצות בהלוואת משכנתא


הטעויות הנפוצות ביותר בנטילת משכנתא נוטות לחזור על עצמן ולסבך את הלווים.

 1. טעות היא לא לבצע סקר שוק בעניין משכנתאות וביטוחי משכנתאות
  כאשר תבצעו סקר שוק, תדעו יותר לגבי תנאים הניתנים בבנקים אחרים וכך תוכלו לנהל מו"מ ולהתמקח לגבי תנאי המשכנתא כגון שיעורי הריבית, העמלות אשר נגבות, תנאי פירעון מוקדם, כיסויים ביטוחיים אשר ניתנים בביטוח המשכנתא וכו'.

 2. כדאי ומומלץ להבין מהו ביטוח משכנתא ולעשות בעניין זה סקר בחברות ביטוח הבנקים לא יתנו לכם משכנתא ללא ביטוח משכנתא, וסביר להניח שיציעו לכם לבצע את ביטוח המשכנתא דרך הבנק. אין כל חובה לעשות את ביטוח המשכנתא דרך הבנק. חברות ביטוח רבות מציעות ביטוחי משכנתא בתנאים טובים יותר ובפרמיה נמוכה.


ביטוח המשכנתא מתחלק לשניים, ביטוח הנכס עצמו, וביטוח חיים ללווים.
כדאי לרכוש ביטוח חיים אשר יכלול בתוכו כיסוי ביטוחי במקרה של כושר עבודה ולא רק במקרים של מוות.
בכל מקרה – אם רכשתם ביטוח משכנתא דרך חברת ביטוח אחרת ולא דרך הבנק, יש לשים לב שחברת הביטוח דאגה לבטל את ביטוח המשכנתא אשר מציע הבנק, כדי שלא תשלמו פעמיים. קרו מקרים בהם לווים שילמו את ביטוח המשכנתא פעמיים מאחר וחברת הביטוח שכחה לטפל בביטול ביטוח המשכנתא בבנק. 

3.      נטילת משכנתא גבוה היכולה להוביל לחדלות פירעון.

חדלות פירעון זהו מושג אשר פירושו שהלווה אינו יכול לפרוע את תשלומי המשכנתא החודשיים וכך מצטברים לו חובות לבנק. כאשר קורה מצב כזה, הרי שהנכס משועבד לטובת הבנק, שהינו הגוף המלווה, לכן, בתוך זמן קצר יכול הגוף המלווה לממש את הנכס באמצעות כונס נכסים אשר ימכור את הנכס, למרבה במחיר, אך בד"כ במחיר נמוך ממחיר השוק, וכמו כן יגבה עמלות שכ"ט ואגרות בגין עבודתו ואם יש ללווה חובות נוספים לנושים אחרים גם הם ישולמו מתוך כספי מכירת הנכס. לרב, הלווה יישאר ללא פרוטה לאחר שמכרו את הנכס ולעיתים יישאר גם עם חוב לגוף המלווה.


על מנת לא להגיע למצב זה מומלץ לקחת משכנתא בהתאם ליכולות שלנו ולא "לקפוץ מעל לפופיק". כמו כן עדיף להתייעץ עם יועץ משכנתאות אשר מתמחה בתחום המשכנתאות, אשר יכול לחשב את היכולות שלכם על פי הכנסותיכם ונתוניכם.

 1. אי הבנת הכתוב במסמכים ואי הבנת המושגים.

כאשר אנו לוקחים משכנתא אנו חותמים על מסמכים רבים, ארוכים, הכתובים באותיות קטנות, אשר נוסחו על ידי עורכי דין מן השורה הראשונה, והכתוב מכיל מושגים אשר סביר להניח שאדם מן השורה לא מבין מה הם אומרים. בכל תחום קיימים מושגים הקשורים לתחום הספציפי, כך גם בתחום המשכנתאות. אם אתם הולכים לבנק בגפכם, חשוב שתכירו את מושגי היסוד ואת המשמעויות שלהם, כדאי לקרוא על כך באינטרנט ולהבין כל מושג מה הוא אומר.


מומלץ מאד לפני שאתם חותמים על כל מסמך שהוא להתייעץ עם יועץ משכנתאות.
יועץ משכנתאות אשר יודע ומבין בתחום ימצא בעבורכם את תמהיל המשכנתא אשר יהיה אופטימאלי ביותר.
 

 1. אי שימוש ביועץ משכנתאות
  יועץ משכנתאות בעל ניסיון, המתמחה בתחומו יכול לחסוך לכם סכומים משמעותיים אשר אותם תצטרכו לשלם בעתיד אם תפעלו בצורה לא נכונה. מומלץ ועדיף להתייעץ עם יועץ משכנתאות ניטראלי אשר אינו עובד עם הבנק ממנו אתם נוטלים את המשכנתא. אמנם תצטרכו לשלם שכר טרחה באופן חד פעמי ליועץ משכנתאות, אך הדרכתו ועצותיו ישתלמו לכם. הרי מדובר בעסקה הכלכלית הגדולה בחייכם.

 2. יש לשמור במשך כל השנים את החוזים והסכמים הקשורים למשכנתא
   בעת נטילת משכנתא חותמים על הסכמים וחוזים בין הבנק לבין הלווה. החוזים הללו יכולים לשמש את הבנק ויהוו ראיות בבית משפט, על כן יש לשמור על כל הניירת הקשורה למשכנתא, גם משך השנים בהם אתם עדיין משלמים את תשלומי המשכנתא וגם לאחר שסיימתם לשלם. אין לדעת מה יוליד יום, והיו מקרים בהם היה צורך במסמכי המשכנתא גם לאחר סיום התשלומים.

 3. יש לעגן בחוזה את כל הנאמר בפגישה עם נציג בנק המשכנתאות
  לאחר התרוצצויות רבות, בירורים, סקרים והשוואות בין הבנקים, בסופו של דבר, סביר להניח שהבנק אשר יציע את התנאים הטובים ביותר והריביות הנמוכות ביותר, יהיה הבנק אשר איתו תעשו את "העסקה הכלכלית" ועימו תחתמו על מסמכי המשכנתא. אל תסמכו על מה שאמרו לכם הפקידים בעל פה, דאגו שכל מה שנאמר לכם בעל פה יהיה מעוגן במסמכים בהסכמים ובחוזים.
   
 4. יש לבדוק את כל תנאי המשכנתא
  לעיתים תשמעו ממכרים כי בנק כזה או אחר מציע ריבית נמוכה. יתכן הדבר, אך הזול יכול לעלות ביוקר. מרכיבי המשכנתא רבים, לא רק הריבית היא החשובה ביותר, ישנם סוגי משכנתאות ומסלולים שונים כגון משכנתא צמודת מדד, משכנתא צמודה לפריים, ואפילו משכנתא צמודה לדולר או ליין (היפני), כמו כן יש סוגי ריבית שונים כגון ריבית קבועה, ריבית פריים, ריבית משתנה, ועוד משתנים כגון עמלות, תנאי פירעון מוקדם, תנאי הצמדה וכו', לכן, כדאי לבדוק את כל התנאים ולא להתמקד אך ורק בריביות.

 5. החזר תשלום חודשי
  לעיתים החזר התשלום החודשי אינו נמנע אך מומלץ לכם לדאוג שבתאריך ההחזר החודשי יהיה בחשבונכם את הכסף, גם אם תצטרכו לחסוך במשהו אחר. החזרים של משכנתא עלולים לפגוע בכם בעתיד, וגם במישורים אחרים כגון פגיעה בדירוג האשראי שימנע מכם בעתיד את האפשרות להגדיל מסגרת אשראי, לקבל בעתיד משכנתא נוספת או הלוואה נוספת על מנת לרכוש נכס אחר במקום הנכס הנ"ל או נכס נוסף.
   

 
מקורות

הלוואות
משכנתא


מאת: שרון


תגיות: משכנתא, הלוואה, הלוואות, משכנתה,

מדריכים קשורים:

איך מתכננים נטילת משכנתא
איך לקבל הלוואה בשתי דקות
איך לוקחים משכנתא חכמה?
איך לקבל הלוואה מחברת כרטיסי האשראי ישראכרט?
איך לקבל הלוואות עד 10,000 ₪ ?
איך לקחת הלוואה שתוכלו להחזיר
איך לקבל משכנתא?
איך לתכנן את הלוואת המשכנתא?
איך עובד מחשבון משכנתא ?
איך לבחור נכון משכנתא
איך להימנע מטעויות נפוצות בהלוואת משכנתא
 • rating: 2.9 based on 315 votes.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports