איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - לימודים - לימודים אקדמים - איך בוחרים מה ללמוד לתואר ראשון?

איך בוחרים מה ללמוד לתואר ראשון?


הבחירה מה ללמוד לתואר ראשון היא אחת הבחירות הקשות שבפניהם תתייצבו בחייכם הבוגרים. ההחלטה מה ללמוד היא כל כך קשה מכיוון שיש מבחר רחב וגדול של מקצועות ותחומי לימוד, וקשה לדעת מראש איזה תחום הוא המתאים ביותר עבורכם, איזה מקצוע הכי יעניין אתכם ואיזה יקדם אתכם מבחינה מקצועית בשלבים הראשונים של הקריירה שלכם ובכלל.

הנה כמה עצות שיעזרו לכם לגבש את ההחלטה:

בדקו את תנאי הקבלה
דרישות הקבלה משתנים בין פקולטות שונות ובין מוסדות הלימוד השונים. לפני שאתם מחליטים מה אתם רוצים ללמוד, תבדקו מהן דרישות הקבלה לחוגים ולמוסדות הלימוד שאתם שוקלים. ייתכן שיש מסלולי לימוד שתתקבלו אליהם בקלות ומסלולים אחרים שיצריכו מכם השקעה רבה בהשלמת בגרויות או בפסיכומטרי.

חקרו, חקרו, חקרו

לפני שתקבלו את ההחלטה, עשו מחקר מקיף באינטרנט באתרי האוניברסיטאות והמכללות השונות, תתעניינו אצל חברים וקרובים ותלכו לפגישות ייעוץ ולימים פתוחים. יכול מאוד להיות שתגלו שיש חוגים שבכלל לא ידעתם על קיומם, או שיש מכללה מסוימת שהאווירה וסביבת הלימודים שם מדליקה אתכם יותר מאחרות. על תתעצלו לבקר בקמפוסים ולבקש להיפגש עם יועצים או מרצים.

למדו מה שמעניין אתכם
תואר ראשון הפך תנאי עבור משרות רבות, והוא נחשב לצעד ראשון חשוב לקידום הקריירה. לצד מה שנאמר על חשיבות התואר לקריירה, הדבר החשוב ביותר שיאפשר לכם להפיק את המירב מהלימודים, הוא מידת העניין שלכם בתחום הלימוד. לכן, על אף שחשוב להתייחס לשיקול הקריירה, הוא אינו השיקול הבלעדי. לא מומלץ לבחור בתחום לימוד שאינו מעניין אתכם כי בשלב מסוים סביר להניח שתתייאשו ותפרשו. לכן, בראש ובראשונה חשבו על הנושאים שמעניינים אתכם, ורק אחר כך חשבו על השיקולים הפרקטיים.

חשבו על קריירה
הרבה אנשים מייחסים חשיבות רבה לשאלה עד כמה תחום הלימוד פרקטי לקריירה בהמשך. ואכן מקצועות כמו לימודי חשבונאות, הנדסה או משפטים הם מקצועות שנחשבים פרקטיים יותר וניתן לעסוק בהם בהמשך. כדאי לבחור במקצועות מהסוג הזה אם חשוב לכם לצאת מהלימודים עם מקצוע ולא רק עם תואר ראשון. עם זאת, קיימים גם תחומים רבים באקדמיה שאינם מוכווני מקצוע, אלא מעניקים רקע אקדמי כללי שיכול לשמש אתכם אחר כך למגוון כיוונים בקריירה, למשל, מדעי הרוח, פסיכולוגיה, כלכלה, פיזיקה ומתמטיקה. אמנם תחומי לימוד אלה אינם מעניקים לכם מקצוע, אבל הם יתאימו לכם אם אתם עדיין לא משוכנעים בכיוון שתרצו לקחת בקריירה, וייתנו לכם רקע תאורטי חשוב לכל מקצוע שתבחרו בעתיד.

לכו על לימודים בינתחומיים
אם אתם מתלבטים בין כמה חוגים, בחרו מסלולים דו-חוגיים או בינתחומיים שיאפשרו לכם להתנסות בכמה תחומים שונים. באקדמיה יש חוגים שהם באופיים רב תחומיים ומשלבים דיסיפלינות שונות. למשל, לימודי תקשורת כוללים תחומי ידע הלקוחים מפסיכולוגיה, פילוסופיה, מחקר תרבות ועוד, או לימודי מנהל עסקים היוצרים תמהיל של לימודי כלכלה, חשבונאות, הנדסת תעשייה וניהול, מתמטיקה ופילוסופיה. בדרך זו תוכלו להיחשף לתחומי ידע שונים ולהרחיב את האופקים שלכם.

זיכרו שתמיד ניתן לשנות
לא אחת קורה שסטודנט מתחיל ללמוד בחוג מסויים ובמהלך הלימודים משנה את דעתו לאחר שהתנסה בלימודים. זה לא סוף העולם. בנוסף, היום יותר ויותר אנשים ממשיכים ללימודי תואר שני, בין אם מיד בתום התואר הראשון או בשלב כלשהו במהלך הקריירה שלהם. התואר השני הוא הזדמנות לנתב את הלימודים למקום מסוים, בשלב שבו אתם יותר בשלים ויודעים בדיוק מה יקדם את הקריירה שלכם. לכן, גם אם למדתם תחום מסוים בתואר הראשון, תוכלו להתמקצע ולמקד את הלימודים שלכם בתחום אחר במהלך לימודי התואר השני.


מקורות

לימודי חשבונאות
תואר שני


מאת:


תגיות: לימודים, תואר ראשון, תואר שני, מה ללמוד,

מדריכים קשורים:

איך מגיעים לאוניברסיטת תל אביב
איך לבחור תחום לימודים
איך ללמוד פוטושופ אונליין באינטרנט ?
לימודים אונליין איך לומדים מהבית עיצוב גרפי סרטון הדגמה
איך ללמוד סינית?
איך לבחור מוסד לימודים איכותי?
איך בוחרים תחום ללימודים?
איך לומדים לקראת התואר?
איך חושבים על מקצוע מתאים?
איך לבחור מוסד לימודי הנדסה?
איך בוחרים מה ללמוד לתואר ראשון?
  • rating: 2.8 based on 374 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports