איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - יחסים - אהבה וזוגיות - איך לפתור בעיות תפקוד המיני

איך לפתור בעיות תפקוד המיני


רב הגברים מדווחים כי תקופת הגירושין היא תקופה קשה שבה הם חוו משבר נפשי בגין הפרידה מבת הזוג, הפרידה מהילדים, הבדידות, הריקנות, המשבר הכלכלי, מעבר המגורים, ההסתגלות למצב החדש וכו'. בנוסף, מתלוננים גם חלק ניכר מן הגברים שהתגרשו כי בתקופה זו סבלו מבעיות בתפקוד המיני. 

הנתונים מראים כי כ - % 40 מן הגרושים פונים לטיפול פסיכולוגי במהלך התקופה הראשונה שלאחר הגירושין ומתלוננים על בעיות פסיכולוגיות- נפשיות ובעקבות כך על בעיות בתפקוד המיני, אך רק כ – 10% מן הגברים פונים לקבלת עזרה רפואית בגין הבעיות בתפקוד המיני, משמע, בנוסף לתחושת האבל והאובדן מתמודדים חלק ניכר מן הגברים המתגרשים טראומה שנוצרה כתוצאה מכשלונות והפרעות בתפקוד המיני.

 

גם האלמנים, כמו הגרושים, עוברים תהליך דומה ואף קשה יותר לאחר האובדן. תקופת האבל של האלמנים מכילה רגשות מעורבים, ובפסיכולוגיה מחלקים תקופה קשה זו למספר תקופות:

 

•        תקופת ההדחקה

•        תקופת ההלם

•        תקופת הכעס

•        תקופת ההשלמה

 

 

תקופת ההדחקה

 

התקופה הראשונה שלאחר האבדן נקראת תקופת הדחקה. בתקופה זו משתדלים רב האנשים להדחיק ולהתעלם מהמצב הקשה באמצעות עיסוקים שונים.

 

 

תקופת ההלם

 

לאחר תקופת ההדחקה,  צפויים הגרושים או האלמנים לתקופת ההלם, כאשר הם עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם כל הבעיות לבדם, ללא אישה (גם אם נטו לחשוב שהיא רעה או מעצבנת), ללא ילדים, לעיתים ללא מקום מגורים קבוע. הבדידות והנתק מן האשה הבית ולעיתים גם מן הילדים תשפיע על המצב הנפשי ובשלב זה מתחילים להתמודד.

 

רב הגרושים נוטים לעבור להתגורר בגפם והאלמנים לרב ימצאו עצמם מטפלים בילדיהם ומתמודדים עם הקשיים היומיומיים לבדם. תקופת ההלם תופיע ברב המקרים, גם אם הגבר התכונן לכך נפשית במשך התקופה שלפני האובדן (הגרושים - גם במקרה של גירושים קשים והאלמנים - גם במקרה של מחלה ממושכת שממנה סבלה האשה). בתקופה זו יתמודד הגבר עם רגשות התסכול, האובדן, הבדידות, עם התמודדות כלכלית החדשה, ורק לאחר זמן יעכל שזה המצב החדש שעליו להתרגל ולהסתגל אליו.

 

תקופת הכעס

 

תקופת הכעס תופיע רק לאחר שהגבר יעכל את מצבו החדש, אך ברב המקרים משום שהגבר נאלץ להתמודד עם דרך החיים החדשה (הבדידות, המצב הכלכלי, המגורים החדשים, הטיפול בילדים וכו') הוא יחוש רגשות של כעס, חוסר צדק, חוסר מזל וכו'. אל נשכח שברב המקרים הגבר אינו צעיר בשלב הזה וצריך להתחיל את חייו מחדש.

 

תקופת ההשלמה

 

אין לדעת מתי בדיוק יגיע כל אחד מן הגברים לתקופת ההשלמה.

תקופה זו מגיעה בד"כ לאחר שעוברים את כל השלבים, מעכלים, מתרגלים ומשלימים עם המצב החדש, משחררים את רגשות הכעס ומבינים שזה המצב הנוכחי וחייבים להשלים איתו משום שמצב זה הופך לקבוע. ברב המקרים, רק לאחר תקופת ההשלמה מתחיל הגבר ליצור וליזום מצבים חדשים בחייו ולהתאושש מן ה"אבל", הוא פתאום מתחיל לעשות שינויים, להתאמן, לעשות דיאטה, להתלבש אחרת, לבלות. ההרגשה משתנה והוא מתחיל להתנהג כמו "צעיר", רוצה להיות מחוזר, להתרגש מחדש, להכיר אנשים, לצאת מהארץ, לכבוש את העולם, הוא יוזם בילויים ושוב מרגיש פנוי יותר לפתח קשר זוגי חדש ולאהוב מחדש.

 

אלו הם השלבים שעוברים רב הגרושים והאלמנים במשך תקופת ה"אבל", אך כיצד זה קשור לבעיות בתפקוד המיני?אחוז ניכר מן הגברים שהגיעו לטיפול לאחר הגירושים דיווחו כי בתקופת הנשואים לא נתקלו בבעיות בתפקוד המיני ורק כאשר התגרשו או התאלמנו החלו לצוץ בעיות והפרעות אשר גרמו לתיסכול עקב כשלונות חוזרים ונשנים בחיי המין עם בנות זוג חדשות והדבר ערער את בטחונם העצמי וגרם להם לחרדות ביצוע, חששות, לחצים, תיסכול, דיכאון ומצב נפשי ירוד שהחזיר אותם בחזרה לתקופת האבל. 

נשאלת השאלה מדוע?

 

"סינדרום האלמן"?

 

"סינדרום האלמן" זוהי התשובה של רב אנשי המקצוע למצב זה.

אנשי מקצוע רבים משווים את "סינדרום האלמן" ל"סינדרום הגרוש" וטוענים כי שני המצבים זהים כמעט לחלוטין. הגרושים והאלמנים מתנהגים באופן כמעט זהה לאחר אובדן בת הזוג      (לאחר מוות או גירושין וללא קשר לסיבת הגירושין).

 

במהלך תקופת ה"אבל" המצב הנפשי ומצב הרוח ירוד. גם פעילותם של המנגנונים הפיזיולוגיים הגורמים לזקפה מושפעים  ומאטים את קצב פעולתם  עקב מצב הרוח הירוד והירידה ברמות הטסטוסטרון ועל כן תחול ירידה בחשק ובתפקוד המיני ובתקופה זו הגבר לא ינסה לפתח מערכות יחסים או להכיר בנות זוג חדשות.

 

 

התנאי ההכרחי לכך שהגבר יוכל לייצר זקפה הינו כי כל מערכות הגוף וכל המנגנונים הפיזיולוגיים המשתתפים בתהליך יצירת הזקפה יהיו תקינים:

 

-        המערכת ההורמונאלית

-        מערכת כלי הדם

-        מערכת העצבים

-        המערכת הפסיכולוגית

 

כל המערכות הללו, כאשר הן בתקופת "קיפאון" הן פועלות על "אש קטנה" ועל כן גם התדירות וגם עצמת הזקפה הטבעית והספונטנית (זקפת בוקר, זקפת לילה, זקפה בזמן אוננות) תפחת במהלך תקופת ה"יובש" (תקופת האבל).

 

הבעיות בתפקוד המיני המתפתחות במהלך תקופת ה"אבל" עלולות להמשך זמן רב אם לא יטופלו ואף להחריף והדבר עלול לגרום לחוסר יכולת לחזור לתפקד בחיי זוגיות נורמטיבים.

 

ההסבר לכך טמון בשגרה שניהלו רב הגברים בחיי נישואים במשך שנים רבות ובשינויים הנפשיים והפיזיולוגיים שחלים לאחר הפרידה מבת הזוג. 

 

כאשר מסתיימת תקופת ה"אבל" והגבר פתוח להכרות חדשה, יתכן ויחווה  קושי לחזור לתפקד בצורה אופטימלית עקב האטה בתהליכים פיזיולוגים, שהרי המנגנונים הפזיולוגיים "התרגלו" שלא לתפקד בתדירות גבוה בתקופת האבל ועל כן כאשר הגבר מנסה לחזור לתפקד יתכן ויחווה קושי, הזקפה תחלש, החשק ירד ויהיה קושי לחזור ולתפקד בצורה אופטימלית.

 

במצב כזה חייב הגבר עזרה מקצועית של רופא, פסיכולוג או סקסולוג שתוציא אותו מ"מעגל הקסמים".

 

למרות האמור לעיל, מסתבר כי רב הגרושים שחווים את החוויה הנוראית הזו אינם פונים לטיפול רפואי כדי לחזור לנהל חיי מין תקינים ועל מנת לעבור את משבר הגירושין. ברב המקרים סבורים הגברים כי יחזרו לתפקוד באופן מלא בבוא הזמן, וגם כאשר המצב לא חוזר לקדמותו רבים מן הגברים אינם פונים לטיפול מסיבות רבות כגון: מבוכה, הדחקה, בושה וכו' אך יש לקחת בחשבון שככל שהבעיה נמשכת הבעיה גדלה וקשה יהיה לחזור לתפקוד מיני מלא וכמו כן יש לקחת בחשבון את עניין הגיל, שהרי ככל שהגבר מתבגר ולאחר שהוא עובר את גיל ה – 40 קיימות סיבות נוספות העלולות להתפתח ולפגוע בתפקוד המיני.

 

לסיכום

 

היום, כאשר הרפואה מתקדמת וקיימת מודעות גבוה ויש טיפולים ופתרונות רפואיים זמינים המטפלים בבעיות בתפקוד המיני כדאי לשים את המבוכה והבושה בצד ולגשת לטפל בבעיה.  לא רק גלולות ויאגרה או סיאליס הן הפתרונות לדברים מסוג זה, אלא מגוון רחש של פתרונות, החל מכדורי זקפה ועד לטיפול נפשי אצל סקסולוג.

 

 

 

 




מקורות

מידע על ויאגרה
מידע על סיאליס
מידע על בעיות שפיכה


מאת: ארנון סקסולוג


תגיות: תפקוד מיני, ויאגרה, סיאליס, זפקה, שפיכה מהירה,

מדריכים קשורים:

איך לקנות ויאגרה או סיאליס ללא מרשם
איך להוציא מרשם לויאגרה או לסיאליס
איך למנוע שפיכה מוקדמת
איך ומתי מומלץ ליטול סיאליס ?
איך ומה על כדורי זקפה
איך לטפל באין אונות ומה הפתרונות הקיימים
איך לרפא את תופעת האימפוטנציה
איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני
איך ויאגרה או סיאליס עובדות ?
איך להשיג זקפה באמצעים טבעיים




54.196.38.114