איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - בית וגן כללי - איך לבחור דק לחצר?

איך לבחור דק לחצר?
אין ספק, כי כיום, התקנת דקים הינה פופולארית במיוחד כאשר אנשים מעוניינים לעצב את החצר בבית הפרטי שלהם. אם בעבר גינה של עצים ודשא חי הייתה שם דבר, כיום בעיקר מבחינת חיסכון כספי ותחזוקה של הגינה, אנשים יעדיפו להתקין דקים ודשא סינטטי. עם זאת, גם התקנה של דקים אינה דבר זול וכדאי לבחון את הנושא היטב.


עם זאת, נא לא לטעות, גם דקים הם עסק יקר, אבל זה משהו שנגיש הרבה יותר ובסופו של דבר חסכוני הרבה יותר מאשר דשא חי בכל הגינה וכן גם עצי פרי שונים. דקים מתחזקים אחת לתקופה ארוכה, לעומת גינה עם דשא ועצים אותם מתחזקים לרוב אחת לשבועיים על ידי גננים וכן כמובן על ידי שימוש כמעט יומיומי במים.


לכם, אם אתם מעוניינים בהתקנת דק במחיר סביר, יש כמה דברים שעליכם לשקול (אותם נפרט בהמשך) בהתאם לתקציב הקיים אצלכם להקמת הדק בחצר. ככל שתבחנו את הנושא מבעוד מועד, ככה יהיה לכם קל למצוא דק שיתאים לכל הדרישות שלכם הן מבחינה עיצובית וכן הן מבחינה כלכלית.


הגורמים המשפיעים

הגורם העיקרי שכמובן ישפיע מבחינתכם על הדק שתבחרו לגינה שלכם הוא התקציב שברשותכם. חשוב לדעת, כי כיום מתמחרים דקים על ידי מ"ר והמחירים שלהם נעים בין כמה מאות שקלים למ"ר לבין יותר מאלף שקלים למ"ר, תלוי מאוד כמובן בחומר ממנו עשוי הדק, ככל שהוא איכותי יותר, מן הסתם שככה הוא יהיה יקר יותר.


פרט לכך, הנושא השני החשוב ביותר שישפיעו על איזה סוג דק תבחרו הינם חומרי הגלם. כיום ניתן למצוא מספר סוגים שונים של עצים מהם מרכיבים דקים כאשר כדוגמת אורן, במבוק, אלון וכדומה. חשוב מאוד להבדיל בין סוגי עצים קשים לבין סוגי עצים קלים, שכן יש הבדל באופי העמידות של העצים למזג אוויר, לבלאי טבעי וכדומה.


כמו כן, כמובן העיצוב של הדק עצמו ואופן ההתקנה שלו גם ישפיעו על הצורה בה תבחרו את הדק לגינה שלכם. מן הסתם ככל שההתקנה יותר מורכבת, כך גם המחיר שייגבה מכם מתקין הדק יהיה גבוה יותר שכן לדוגמא קשה יותר להתקין דקים על קרקע של חול בלבד.


הוזלת עלויות

כמובן שניתן לחסוך מאות אם לא אלפי שקלים בהתקנת דקים אם מתנהלים נכון. הדבר הראשון שיש להביא בחשבון, כמובן זהו חומר הגלם. לא חובה להתפשר על דק מאיכות נמוכה, אבל איכות בינונית יכולה לעשות את העבודה לכמה שנים קדימה, אתם לא רוצים להוציא סכום רב על החלפת הדק אחרי כמה שנים בלבד.


פרט לכך, כמובן שאתם לא חייבים לסגור עם מתקין הדקים הראשון שאתם פוגשים. רצוי מאוד כי תבררו פרטים שונים באשר לסוגי הדקים השונים והמחירים שלהם וכמובן לקבל הצעות מחיר ממתקינים שונים על סוג הדק והעבודה שהוא צריך לבצע. כמובן שתיק עבודות והמלצות על אותו מתקין, תמיד רצויים, שכן המטרה היא שיבצע עבודה איכותית וטובה.

מקורות

דקים
התקנה של דקים
מתקין הדקים


מאת: שלמה פרי


תגיות: דקים,

מדריכים קשורים:

איך בודקים שוכרים לפני השכרת דירה
איך לבדוק עיקול או שיעבוד על רכב ?
איך לתקן סדקים ונזילות?
איך שומרים על פרגולות ודקים?
איך תבחרו דרים ופרגולה לגינה?
איך נעזרים בדקים?
איך לבחור דק לחצר?
  • rating: 2.9 based on 327 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports