איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חשמל ואלקטרוניקה - גאדג'טים וסלולריים - איך תשמרו על המצלמה שלכם?

איך תשמרו על המצלמה שלכם?


שמירה ותיקון מצלמות דיגיטליות

מצלמות דיגיטליות שינו את חיי התיעוד שלנו ללא הכר. אם פעם היינו יוצאים לטיול ומצלמים 36 או 72 תמונות, הרי שכיום אנו חוזרים עם מאות תמונות באיכות מעולה, ואין צורך להדפיס אותן כלל, אלא להוריד ישירות למחשב לארכיון התמונות או לשלוח למי שרוצים במייל, להעלות אותן ברשתות החברתיות וכדומה. מצלמות דיגיטליות הן מכשירים מאד משוכללים ועדינים, ויש לדעת כיצד לשמור ולתחזק אותן כדי להמנע מתיקון מצלמות.

כיצד לשמור על מצלמות דיגיטליות?

תיקון מצלמות דיגיטליות יכול להיות עניין יקר, ולכן מומלץ לשמור על המצלמה, ולתחזק אותה על מנת למנוע שליחתה למעבדת תיקון מצלמות. תחזוקה נכונה של המצלמה תשמור על המצלמה לאורך זמן ויש לשמור על כמה כללים חשובים:

·       יש להגן על המצלמה על ידי שמירתה בנרתיק המקורי שלה המונע ממנה לקבל מכות וחבלות. הנרתיק שומר על המצלמה גם מפני אבק ולכלכוך וגם מפני רטיבות ולחות.

·       מומלץ להרחיק את המצלמה ממים. מים יכולים להזיק למצלמות דיגיטליות, ולכן יש לשמור על המצלמה לבל תהיה במגע עם מים, רטיבות או לחות. חדירת מים למצלמה דיגיטלית עלולה להרוס אותה לחלוטין, ולכן יש להימנע מלקרב את המצלמה למקומות שבהם יש נתזי מים וכדומה, כמו שייט נהרות, בריכות שחיה, ים וכדומה.

·       גם חשיפת המצלמה לאבק ולכלוך יכול לשבש את פעולתה, ולכן לא מומלץ להשתמש במצלמה דיגיטלית בעת סופות חול, ויש להיזהר עם השימוש בה בחוף הים.

·       יש להצטייד במפוח אוויר כדי להרחיק מהמצלמה כל אפשרות של חול ואבק.

·       פעולה חשובה נוספת בתחזוקת המצלמה היא בדיקת הסוללות לפני כל יציאה לצילום. על הסוללות להיות טעונות במלואן לפני כל יציאה.

פעולות אלה יכולות למנוע תיקון מצלמות, ולשמור על המצלמה שלכם לאורך זמן. אבל יש לזכור כי מצלמות דיגיטליות יכולות להתקלקל ממספר גורמים רב ולא רק מגורמים חיצוניים. לכן, לעיתים אין ברירה אלא לשלוח את המצלמה למעבדת תיקון מצלמות מקצועית כדי שתתגבר על התקלה.

תיקון מצלמות דיגיטליות במעבדת תיקון מצלמות מקצועית

תיקון מצלמות חייב להיעשות אך ורק במעבדת תיקון מצלמות מקצועית ומנוסה, ואין למסור אותה לבן של השכנים שיפרק אותה לעד. מצלמות דיגיטליות נמכרות עם אחריות, ובמידה והמצלמה התקלקלה בזמן האחריות יש למסור אותה למעבדה המוסמכת של היבואן, כדי  שיתקנו אותה. אם קרה הדבר לאחר תקופת האחריות, יש להביא את המצלמה למעבדה מורשית העובדת עם טכנאים מיומנים שיש לה מוניטין ונסיון רב. חשוב לזכור כי תיקון מצלמות דיגיטליות הוא עניין מאד עדין ועל הטכנאי המטפל במצלמה להכיר את המצלמה הספציפית ולא רק באופן כללי. רק איש מקצוע שעבר הכשרה יוכל לבדוק, ולהעריך את הנזק שיש למצלמה ולתקן אותה כראוי.

 
מקורות

תיקון מצלמות
טיפים ומידע נוסף


מאת: יעקב טוב


תגיות: תיקון מצלמות, מעבדת תיקון מצלמות,
איך תשמרו על המצלמה שלכם?
  • rating: 2.8 based on 329 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports